Jak skonfigurować i zoptymalizować dysk twardy SSD w moim systemie Windows 7, 8 i 10?

26 czerwca, 2021

Ponieważ konfiguracje stały się narzędziem codziennego użytku praktycznie we wszystkich domach na świecie, ze względu na łatwość, jaką oferują dla wszelkiego rodzaju procesów, oprócz tego, że są głównym sposobem przeglądania sieci; jego dysk twardy stał się niezbędnym elementem, ponieważ jest to sprzęt, który przechowuje wszystkie pliki i dane osobowe.

Ważne jest, aby pamiętać, że obecnie istnieją różne rodzaje dysków twardych na wypadek, gdybyś chciał zainstalować nowy, więc musisz wiedzieć, czy komputer PC lub laptop obsługuje dysk twardy , aby zaoszczędzić pieniądze za pomocą lżejszy dysk twardy dla twojego sprzętu , w zależności od twoich konkretnych potrzeb.

W ten sam sposób zaleca się również przeprowadzenie szczegółowego badania, abyś mógł zdecydować się na podstawie między dyskiem twardym HDD a dyskiem twardym SSD, a które będą lepsze w oparciu o charakterystykę sprzętu i przeznaczenie, które zamierzasz dać to, a nawet połączyć obie w zespole, aby pokryć wszystkie niezbędne opcje.

Biorąc pod uwagę ogólną ignorancję, która istnieje w odniesieniu do dysków twardych SSD, konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi zaletami, jakie niosą one w porównaniu z dyskami twardymi HDD. Nauczymy Cię, jak skonfigurować i zoptymalizować dysk SSD w systemie Windows 7, 8 i 10.

Czytaj więcej  Jak włączyć i wyłączyć ekran mojego telefonu komórkowego z Androidem bez użycia przycisku?
Indeks

  Znaczenie konfiguracji i optymalizacji dysku SSD w systemie Windows 7, 8 i 10

  W zależności od tego, jak korzystasz ze sprzętu, będziesz musiał od czasu do czasu konfigurować i optymalizować dysk, aby jak najlepiej wykorzystać jego pojemność. Według kilku przeprowadzonych badań, do pracy i codziennego użytku raz w roku , do edycji i tworzenia treści co 4 miesiące, a dla gier wideo co 3 miesiące.

  Brak regularnych optymalizacji komputera może spowodować zapełnienie dysku twardego wszelkiego rodzaju niepotrzebnymi i tymczasowymi plikami . Możesz zwolnić miejsce na dysku twardym swojego komputera bez instalowania aplikacji zewnętrznych poprzez proces konfiguracji i optymalizacji dysku twardego.

  Podobnie istnieją również zewnętrzne narzędzia, takie jak Windows Directory Statistics, które automatycznie analizują dysk twardy, eliminując niepotrzebne pliki i pokazując w grafice elementy, które zajmują najwięcej miejsca na dysku. Nie jest to jednak tak skuteczne rozwiązanie jak optymalizacja.

  Skonfiguruj i zoptymalizuj dysk twardy SSD w systemie Windows 7, 8 i 10

  Możesz rozpocząć konfigurację i optymalizację dysku twardego SSD, aktualizując jego oprogramowanie układowe, szukając aktualizacji na oficjalnej stronie producenta dysku twardego lub używając programów, które wykonują pracę za Ciebie, takich jak CrystalDiskInfo.

  Czytaj więcej  Jak edytować zdjęcia w ogromnych partiach w tym samym czasie za pomocą najlepszych programów i aplikacji?

  Ponadto musisz włączyć Advanced Host Controller Interface z konfiguracji BIOS komputera, aby zwiększyć wydajność dysku twardego i zapobiec awariom. Ogólnie zaleca się aktywowanie tej opcji podczas instalacji systemu Windows, a nie później, ponieważ później może to nie zrobić obowiązywać

  Inną dostępną opcją optymalizacji dysku twardego jest włączenie TRIM, aby zapobiec degradacji dysku twardego , aby wydłużyć jego pracę. Możesz to aktywować, wpisując „cmd” i wpisując polecenie: zachowanie fsutil ustaw DisableDeleteNotify 0. Ważne jest, aby wspomnieć, że system Windows 10 jest już wyposażony w aktywowane polecenie TRIM.

  Zaleca się również defragmentację dysku twardego, aby dysk działał optymalnie, eliminując niepotrzebne pliki, które są pofragmentowane i zajmują miejsce. Aby to zrobić, wpisz w wyszukiwarkę: „Optymalizuj dyski”, a będziesz mógł zobaczyć, jak skonfigurowany jest Twój dysk twardy i dostosować go do swoich upodobań.

  Na koniec możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy dysk twardy, aby otworzyć właściwości i odznaczyć pole: „Zezwalaj plikom na tym dysku na indeksowanie zawartości oprócz właściwości plików”, aby wyłączyć usługę indeksowania, która jest niepotrzebna na dysku twardym SSD z powodu do szybkości wyszukiwania plików.

  Czytaj więcej  Jak zamknąć otwartą sesję YouTube na innych urządzeniach z telefonu komórkowego?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji