Jak skonfigurować i używać routera jako wzmacniacza bezprzewodowego lub anteny WiFi — praktyczny samouczek

10 września, 2021

Odkąd routery pojawiły się w naszym życiu, sposób, w jaki łączymy się z Internetem, całkowicie się zmienił. Przeszliśmy od używania kabli i infrastruktury do posiadania tylko komputera, który pozwala nam surfować po Internecie. Oczywiście do tego trzeba zrobić dobrą konfigurację posiadanego routera , reszta to tylko kwestia posiadania sprzętu i urządzeń elektronicznych, które przechwytują jego sygnał.

Teraz musisz wiedzieć, że routery to nie tylko sprzęt, który pozwala na stworzenie sieci bezprzewodowej , ale że można je również skonfigurować i używać jako repeatery bezprzewodowe. Taka konfiguracja jest korzystna dla tych, którzy mają stare routery i nie chcą ich używać. Dlatego dzisiaj wyjaśnimy wszystko, co dotyczy tego tematu.

Jak skonfigurować i używać routera jako wzmacniacza bezprzewodowego lub anteny WiFi — praktyczny samouczek

  Indeks

   Streszczenie

   Kroki, aby skonfigurować router jako powtórzony i zwiększyć sygnał Wi-Fi

   Zanim zaczniemy od wyjaśnienia, musimy powiedzieć, że prawie wszystkie routery mają inne oprogramowanie układowe. Mimo to możemy udzielić Ci szczegółowego wyjaśnienia, w jaki sposób należy wykonać odpowiednią konfigurację routera TP-Link, Cisco lub ZTE.

   1. Zaloguj się do routera, aby skonfigurować

   Router, którego będziesz używać jako repeater, musi być podłączony i włączony. Możesz uzyskać dostęp do jego ustawień za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. Aby to zrobić, musisz przejść do dowolnej przeglądarki internetowej i wpisać adres IP tego komputera. Ten adres można znaleźć na etykiecie zespołu. Ale zwykle jest to: 192.168.0. 1.

   Po wpisaniu tego adresu i naciśnięciu klawisza Enter będziesz musiał wprowadzić dane wymagane do rozpoczęcia sesji. Zalecamy, jeśli nie pamiętasz hasła urządzenia.

   Przed wykonaniem tej procedury możesz przywrócić ustawienia fabryczne routera i użyć domyślnego hasła i nazwy użytkownika. Gdy znajdziesz się w urządzeniu, możesz stamtąd idealnie otworzyć porty routera Huawei lub dowolnej innej marki.

   2. Zmień adres IP

   Po wejściu do panelu konfiguracyjnego musisz przejść do sekcji, która pozwala na zmianę adresu IP tego urządzenia. Zwykle znajdziesz w sekcji „Sieć”. Następnie musisz przejść do sekcji LAN.

   Czytaj więcej  Jak zaktualizować iPhone'a, iPada lub iPoda do najnowszej wersji z iTunes lub bez?

   Tam umieścisz dokładnie ten sam adres IP głównego routera, z tą różnicą, że ostatnia liczba zmieni się na wyższą. Następnie przystępujesz do zapisania zmian w konfiguracji, wylogowania się i ponownego zalogowania.

   3. Utwórz most między routerem głównym i dodatkowym

   Ten krok jest bardzo ważny, abyś dobrze go wykonał. Aby to osiągnąć, musisz wyłączyć DHCP, a następnie przejść do sekcji Sieci lub Bezprzewodowe na routerze. Stamtąd musisz przejść do Ustawień sieci lub Ustawień bezprzewodowych i wykonaj następujące czynności:

   • Zacznij od wpisania nazwy sieci. To musi być takie samo na obu routerach
   • Przejdź do wyboru innego kanału dla każdego routera, aby uniknąć zakłóceń
   • Zakończ, aktywując opcję „Włącz mostkowanie WDS” lub, w przeciwnym razie, „Włącz WDS”.

   Czy brakuje czegoś jeszcze do stworzenia repeatera z routerem?

   Prawda jest taka, że ​​tak, są jeszcze dodatkowe kroki, które musisz wykonać, jeśli chcesz, aby wszystko działało dobrze. W rzeczywistości poniższe informacje pozwolą Ci zwiększyć i poprawić bezpieczeństwo Twojej sieci Wi-Fi z routerów .

   1. Połącz się z głównym routerem

   Z drugiego routera musisz przejść do opcji Search Survey . Znajdziesz tam różne punkty dostępu. Wystarczy wybrać z listy opcję, która pasuje do głównego routera. Gdy to zrobisz, będziesz mógł wprowadzić parametry bezpieczeństwa, a jeśli ich nie znasz, możesz zalogować się do routera głównego i tam ich poszukać.

   Czytaj więcej  Jak usunąć lub dezaktywować pocztę głosową w Movistar, Vodafone, Orange i Másmóvil

   2. Ustaw ustawienia bezpieczeństwa

   To nic innego jak dostęp do konfiguracji sieci Wi Fi i umieszczenie na niej typowych zabezpieczeń. Zalecamy wykonanie filtru Mac, aby uniemożliwić im łączenie się z siecią Wi Fi bez pozwolenia. Wreszcie, co pozostaje do zrobienia, to ponowne uruchomienie w celu zastosowania zmian.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji