Jak skonfigurować i używać routera jako wzmacniacza bezprzewodowego lub anteny WiFi — praktyczny samouczek

10 września, 2021

Odkąd routery pojawiły się w naszym życiu, sposób, w jaki łączymy się z Internetem, całkowicie się zmienił. Przeszliśmy od używania kabli i infrastruktury do posiadania tylko komputera, który pozwala nam surfować po Internecie. Oczywiście do tego trzeba zrobić dobrą konfigurację posiadanego routera , reszta to tylko kwestia posiadania sprzętu i urządzeń elektronicznych, które przechwytują jego sygnał.

Teraz musisz wiedzieć, że routery to nie tylko sprzęt, który pozwala na stworzenie sieci bezprzewodowej , ale że można je również skonfigurować i używać jako repeatery bezprzewodowe. Taka konfiguracja jest korzystna dla tych, którzy mają stare routery i nie chcą ich używać. Dlatego dzisiaj wyjaśnimy wszystko, co dotyczy tego tematu.

Jak skonfigurować i używać routera jako wzmacniacza bezprzewodowego lub anteny WiFi — praktyczny samouczek

  Streszczenie

  Kroki, aby skonfigurować router jako powtórzony i zwiększyć sygnał Wi-Fi

  Zanim zaczniemy od wyjaśnienia, musimy powiedzieć, że prawie wszystkie routery mają inne oprogramowanie układowe. Mimo to możemy udzielić Ci szczegółowego wyjaśnienia, w jaki sposób należy wykonać odpowiednią konfigurację routera TP-Link, Cisco lub ZTE.

  1. Zaloguj się do routera, aby skonfigurować

  Router, którego będziesz używać jako repeater, musi być podłączony i włączony. Możesz uzyskać dostęp do jego ustawień za pomocą komputera lub urządzenia mobilnego. Aby to zrobić, musisz przejść do dowolnej przeglądarki internetowej i wpisać adres IP tego komputera. Ten adres można znaleźć na etykiecie zespołu. Ale zwykle jest to: 192.168.0. 1.

  Po wpisaniu tego adresu i naciśnięciu klawisza Enter będziesz musiał wprowadzić dane wymagane do rozpoczęcia sesji. Zalecamy, jeśli nie pamiętasz hasła urządzenia.

  Przed wykonaniem tej procedury możesz przywrócić ustawienia fabryczne routera i użyć domyślnego hasła i nazwy użytkownika. Gdy znajdziesz się w urządzeniu, możesz stamtąd idealnie otworzyć porty routera Huawei lub dowolnej innej marki.

  Czytaj więcej  Jak ukryć czas ostatniego połączenia w Telegramie - Aktywuj tryb niewidoczny

  2. Zmień adres IP

  Po wejściu do panelu konfiguracyjnego musisz przejść do sekcji, która pozwala na zmianę adresu IP tego urządzenia. Zwykle znajdziesz w sekcji „Sieć”. Następnie musisz przejść do sekcji LAN.

  Tam umieścisz dokładnie ten sam adres IP głównego routera, z tą różnicą, że ostatnia liczba zmieni się na wyższą. Następnie przystępujesz do zapisania zmian w konfiguracji, wylogowania się i ponownego zalogowania.

  3. Utwórz most między routerem głównym i dodatkowym

  Ten krok jest bardzo ważny, abyś dobrze go wykonał. Aby to osiągnąć, musisz wyłączyć DHCP, a następnie przejść do sekcji Sieci lub Bezprzewodowe na routerze. Stamtąd musisz przejść do Ustawień sieci lub Ustawień bezprzewodowych i wykonaj następujące czynności:

  • Zacznij od wpisania nazwy sieci. To musi być takie samo na obu routerach
  • Przejdź do wyboru innego kanału dla każdego routera, aby uniknąć zakłóceń
  • Zakończ, aktywując opcję „Włącz mostkowanie WDS” lub, w przeciwnym razie, „Włącz WDS”.

  Czy brakuje czegoś jeszcze do stworzenia repeatera z routerem?

  Prawda jest taka, że ​​tak, są jeszcze dodatkowe kroki, które musisz wykonać, jeśli chcesz, aby wszystko działało dobrze. W rzeczywistości poniższe informacje pozwolą Ci zwiększyć i poprawić bezpieczeństwo Twojej sieci Wi-Fi z routerów .

  Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć tło z obrazu lub zdjęcia online za darmo - szybko i łatwo

  1. Połącz się z głównym routerem

  Z drugiego routera musisz przejść do opcji Search Survey . Znajdziesz tam różne punkty dostępu. Wystarczy wybrać z listy opcję, która pasuje do głównego routera. Gdy to zrobisz, będziesz mógł wprowadzić parametry bezpieczeństwa, a jeśli ich nie znasz, możesz zalogować się do routera głównego i tam ich poszukać.

  2. Ustaw ustawienia bezpieczeństwa

  To nic innego jak dostęp do konfiguracji sieci Wi Fi i umieszczenie na niej typowych zabezpieczeń. Zalecamy wykonanie filtru Mac, aby uniemożliwić im łączenie się z siecią Wi Fi bez pozwolenia. Wreszcie, co pozostaje do zrobienia, to ponowne uruchomienie w celu zastosowania zmian.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji