Jak skonfigurować i ustawić wyszukiwarkę Google Chrome jako domyślną stronę główną?

1 listopada, 2021

Internet jest ostatecznym narzędziem XXI wieku, dzięki niemu społeczeństwo, jakie znamy, całkowicie się zmieniło , działania, które wcześniej zajmowały kilka dni, mogą być wykonane w ciągu kilku minut dzięki internetowi. Będąc wtedy idealnym narzędziem do codziennego użytku, które zaspokoi wszelkie dzisiejsze potrzeby.

Jak skonfigurować i ustawić wyszukiwarkę Google Chrome jako domyślną stronę główną?

Wszystkie te funkcje są możliwe dzięki szerokiej gamie obecnie istniejących przeglądarek , ponieważ stanowią one centralny rdzeń Internetu. Aktualizując przeglądarki do najnowszej wersji, możesz cieszyć się wszystkimi dostępnymi funkcjami bez problemów ze zgodnością.

W szczególności należy wspomnieć o przeglądarce Google Chrome , która jest obecnie najpopularniejsza dzięki temu, że ma do dyspozycji za darmo wszystkie narzędzia Google. Dzięki możliwości założenia konta w Google Chrome, aby synchronizować dane przeglądania ze wszystkimi posiadanymi urządzeniami, po prostu logując się do nich.

Będąc przeglądarką wieloplatformową, Google Chrome ma opcję aktywowania trybu ciemnego dla telefonów komórkowych z systemem Android lub iPhone , aby oszczędzać baterię, gdy projekt przeglądarki jest wizualnie lżejszy. Będąc całkowicie wszechstronnym narzędziem, jeśli chodzi o bezproblemowe dostosowanie się do gustów i potrzeb użytkownika.

Czytaj więcej  Jak założyć i założyć konto biznesowe WhatsApp

Przewagi, które Google Chrome oferuje nad resztą konkurentów, są niezwykłe, dzięki oficjalnemu sklepowi z rozszerzeniami dla przeglądarki i wszystkim narzędziom Google, których można używać i synchronizować, mając otwarte konto Gmail w przeglądarce. Aby wszystkie Twoje preferencje można było łatwo zapisać na różnych urządzeniach.

Teraz, biorąc pod uwagę wszystkie zalety, jakie oferuje Google Chrome, aby ułatwić proces nawigacji, możesz łatwo rozpocząć jego pracę, mając uprzednią wiedzę o jego funkcjach. Dlatego w tym artykule pokażemy, jak skonfigurować i ustawić wyszukiwarkę Google Chrome jako domyślną stronę główną.

  Ustaw Google Chrome jako domyślną przeglądarkę

  Skonfigurować przeglądarkę Google Chrome jako przeglądarkę domyślną , aby każdy naciśnięty link otwierał się w niej, tak aby był on zapisywany w jednej historii przeglądania, a nie w kilku różnych przeglądarkach, co utrudnia proces wyszukiwania. Aby to zrobić, kroki są następujące.

  Aby skonfigurować domyślną przeglądarkę na telefonie komórkowym z systemem Android, proces jest prosty, gdy przejdziesz do otwarcia wysłanego do Ciebie linku, poprosi Cię o wybranie przeglądarki, aby otworzyć ją spośród tych, które zainstalowałeś na swoim komputerze. Będziesz mieć możliwość otwarcia w przeglądarce tylko raz i na zawsze, wybierz opcję zawsze, aby zakończyć proces.

  Czytaj więcej  Jak przenosić, rozszerzać lub przeciągać ekran w lewo na moim komputerze z systemem Windows 10

  Jeśli masz już inną przeglądarkę jako domyślną, przejdź do Ustawienia> Aplikacje> Znajdź przeglądarkę> Informacje o aplikacji i tutaj poszukaj opcji Otwórz domyślnie, aby usunąć konfigurację.

  Aby skonfigurować go z komputera , przejdź do Ustawienia> System> Aplikacje domyślne> Przeglądarka internetowa> Wybierz aplikację i tutaj wybierz przeglądarkę Google Chrome.

  Ustaw wyszukiwarkę Google Chrome jako domyślną stronę główną

  Podczas ustawiania strony głównej w przeglądarce Google Chrome należy pamiętać, że domyślną konfiguracją przeglądarki jest posiadanie wyszukiwarki Google oraz najczęściej odwiedzanych stron głównych.

  Możesz to jednak zmienić, klikając trzy kropki po prawej stronie, aby otworzyć menu i wybrać opcję Ustawienia. W tym menu możesz skonfigurować stronę główną z trzema różnymi opcjami.

  Pierwsza to Otwórz nową kartę, która jest domyślna , druga to Kontynuuj tam, gdzie zostawiłeś, aby otworzyć przeglądarkę na ostatnio otwartej stronie, a ostatnia to Otwórz określoną stronę lub zestaw stron. W tej ostatniej opcji możesz wejść na wybraną stronę.

  Ważne jest, aby wspomnieć, że musisz również przejść do sekcji Projekt, aby aktywować opcję Pokaż przycisk strony głównej.

  Czytaj więcej  Jak zmienić lub włączyć domyślny port pulpitu zdalnego w Windows 7, 8 i 10?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji