Jak się dowiedzieć lub sprawdzić, czy mój telefon z Androidem ma żyroskop i jak go aktywować?

22 czerwca, 2021

Dzisiejsze urządzenia mobilne mają wewnątrz elementy elektroniczne, które pozwalają im wykryć ich położenie w określonym czasie. A ten typ czujnika jest znany jako żyroskop, który może określić jego prędkość obrotową.

To fakt, o którym nie wszyscy użytkownicy smartfonów wiedzą. I właśnie z tego powodu w tym artykule wyjaśnimy w bardzo prosty sposób, jak poznać lub sprawdzić, czy Twój telefon z Androidem ma żyroskop i jak jest aktywowany.

Urządzenia inteligentne lub znane na całym świecie jako smartfony, dzięki czujnikom zawartym w ich systemach, mogą wykonywać różne niewyobrażalne dla Ciebie funkcje. Wśród których są, na przykład, wykorzystując je jako w skali cyfrowej ważyć przedmioty.

A nowe technologie pozwalają naszym telefonom komórkowym korzystać ze specjalnych instrumentów, takich jak okulary VR zainstalowane w Samsung J7 Prime. Może być używany do korzystania z wirtualnej rzeczywistości. Jest to na przykład jeden z powodów, dla których żyroskop jest zintegrowany ze smartfonem. Lub dla każdej innej aplikacji, która umożliwia interakcję między urządzeniem a użytkownikiem.

Ale niestety wiele telefonów komórkowych ma tego typu czujniki i tak jest, ale nie wiedzą, jak je poprawnie skalibrować, przez co brakuje doskonałego narzędzia. Chociaż nie wszyscy je mają, możliwe, że Twój telefon ma żyroskop. Następnie wskażemy kroki, które należy wykonać, abyś mógł sprawdzić, czy go masz i jak możesz go aktywować na swoim telefonie z Androidem .

Indeks
  Czytaj więcej  Jak zdobyć prawdziwych obserwujących i polubienia na Tik Tok za darmo bez weryfikacji za pomocą tych sztuczek?

  Kroki, aby aktywować żyroskop na telefonie komórkowym z systemem Android

  Jeśli Twoje urządzenie mobilne jest wyposażone w żyroskop, warto skalibrować tę funkcję, tak jak w przypadku Samsunga Galaxy , aby uzyskać wyjątkowe wrażenia podczas korzystania z telefonu komórkowego. Jeśli więc postępujesz zgodnie z tymi instrukcjami i znajdziesz funkcję, możesz przystąpić do jej kalibracji.

  Aby to zrobić, wystarczy wejść w „Ustawienia” telefonu i w ten sposób wejść do jego okna, które pokaże Ci wszystkie jego opcje. Następnym krokiem jest zlokalizowanie i kliknięcie opcji "Moje urządzenia", zostaniesz teraz przeniesiony do jej okna i musisz poszukać opcji "Ruchy" lub "Ruchy i gesty".

  Będzie to zależeć od używanego urządzenia inteligentnego, ale opcja, którą musisz wybrać, będzie podobna do tej, którą właśnie wskazaliśmy, gdy ją otrzymasz, kliknij ją.

  W ten sposób wejdziesz do jego okna, w którym zobaczysz różne opcje, a wśród nich znajdziesz opcję „Kalibracja żyroskopu” . Wskazując oczywiście, że masz aktywną tę interesującą funkcję na swoim urządzeniu mobilnym. Ważne jest, aby wiedzieć, że ta funkcja jest zawsze aktywna i konieczne jest jedynie dokonanie pewnych regulacji w celu jej kalibracji.

  Czytaj więcej  Jak aktywować dedykowaną kartę graficzną GPU do gier na moim laptopie lub komputerze stacjonarnym?

  W przypadku, gdy nie znajdziesz tej opcji w tej sekcji, może ona znajdować się w innej sekcji i w takim przypadku powinieneś zajrzeć do "Ustawienia zaawansowane". Jeśli nie otrzymasz tej opcji, jest bardzo prawdopodobne, że Twój terminal nie posiada tej funkcji.

  Jak skalibrować żyroskop urządzenia z systemem Android

  Aby dokonać tej regulacji, musisz najpierw położyć telefon komórkowy na stole lub dowolnej płaskiej i prostej powierzchni. Teraz musisz obserwować czerwony punkt, który powinien znajdować się na środku ekranu. Jeśli nie, podczas wykonywania tej czynności należy kliknąć opcję „Kalibracja żyroskopu” , wystarczy poczekać kilka sekund.

  Teraz na ekranie pojawi się komunikat wskazujący, że musisz ponownie uruchomić urządzenie mobilne, aby nowe ustawienie zaczęło obowiązywać. I w ten prosty sposób poprawnie skalibrowałeś swój smartfon.

  W ten prosty sposób ukończyliśmy ten samouczek, który jest bardzo interesujący i pouczający. W którym możesz się nauczyć i dowiedzieć się, czy Twój telefon ma żyroskop i jak go aktywować i kalibrować . Opcja tak łatwa do aktywacji, jak kalibracja czujnika zbliżeniowego Samsung.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji