Jak się dowiedzieć, która brama jest bramą, adresem IP i DNS mojego routera?

22 maja, 2022

Mając router nie mamy najmniejszego pojęcia, jak on działa i jakie są jego podstawowe elementy, tego ważnego urządzenia. Ale jak wiemy, należy pamiętać o tym technicznym pojęciu. W tym artykule pokażemy, jak znaleźć bramę, adres IP i DNS mojego routera.

Router to bardzo ważne urządzenie, które pozwoli nam bez problemu łączyć się z internetem, a do routera VTR można w bardzo prosty sposób wprowadzić i skonfigurować. Ale jest możliwe, że w pewnych okolicznościach trzeba mieć pod ręką te informacje o naszym routerze i wiedzieć, jaki jest adres IP, serwer DNS lub brama.

Jak się dowiedzieć, która brama jest bramą, adresem IP i DNS mojego routera?

Dlatego, ponieważ wiemy, jak ważne są te informacje, powiemy Ci, z czego składa się każdy z tych elementów i gdzie je umieścić w routerze . Sugerujemy więc, abyś kontynuował czytanie tego interesującego artykułu i dowiedział się trochę więcej o tym urządzeniu łączącym.

  Indeks

   Co to jest serwer DNS

   Na początek porozmawiamy o DNS, co oznacza serwer nazw domen i odnosi się do domen, które mogą istnieć w sieci. A te zajmą się tłumaczeniem adresów IP składających się z serii liczbowych na nazwy łatwe do zapamiętania i nazywane domenami.

   co to jest brama?

   Jest to bardzo ważny element, który posiada router, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli nawiązać połączenie między komputerem a łączem internetowym. Oczywiście, aby tak się stało, niezbędny jest adres IP. Dzięki bramce możliwe jest przeprowadzenie konfiguracji modemu i różnych podłączonych do niego urządzeń.

   Co to jest adres IP

   Adres IP to nic innego jak identyfikator, który każdy użytkownik posiada, aby mógł zostać rozpoznany, gdy łączy się z siecią internetową. Jego akronim reprezentuje jego nazwę w angielskim protokole internetowym, dlatego router ma adres IP, który musisz znać . W rzeczywistości z tyłu urządzenia znajduje się etykieta, na której można zobaczyć nazwę użytkownika i adres IP.

   Adresy IP można podzielić na dwa typy: prywatne adresy IP i publiczne adresy IP, a te z kolei można naprawić, czyli nigdy się nie zmieniają, oraz dynamiczne, które mogą się zmienić po pewnym czasie. Za pomocą komputera PC lub Mac z systemem Windows można zmienić publiczny i prywatny adres IP .

   Czytaj więcej  Jak zmienić język filmów i seriali Disney Plus w dźwięku i napisach?

   Jak zlokalizować bramę, adres IP i serwer DNS routera?

   Jeśli używasz komputera, który działa z systemem operacyjnym Windows, bardzo łatwo będzie wyświetlić te ważne informacje o routerze. Ale do tego użyjemy świetnego narzędzia i nie jest to nic innego jak wiersz poleceń lub CMD, za pomocą którego można wyeliminować lub usunąć wirusa z komputera osobistego.

   Aby uzyskać dostęp do tych informacji za pośrednictwem konsoli poleceń, wystarczy uzyskać dostęp do wyszukiwarki Windows i wpisać polecenie uruchom i nacisnąć Enter. Na ekranie wyświetli się jego okno, w którym należy wpisać cmd, a następnie nacisnąć klawisz Enter. Teraz na ekranie będziemy mieli konsolę poleceń i musimy wpisać polecenie ipconfig / all a następnie nacisnąć Enter.

   Innym sposobem wyświetlania potrzebnych nam informacji jest konfiguracja systemu Windows 10. Gdy już się w nim znajdujemy, musimy wybrać opcję WiFi lub Ethernet, a na koniec musisz wybrać sieć lokalną. Teraz będziesz mógł zobaczyć na swoim ekranie adres IP, serwer DNS i bramę, a także inne dane.

   Jak widać, bardzo łatwo było uzyskać dostęp do tych informacji, a także zmienić hasło WiFi dowolnego routera . A teraz znasz bramę, adres IP i serwer DNS swojego routera.

   Czytaj więcej  Jak zaktualizować Facebook Messenger Lite do najnowszej wersji?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji