Jak się dowiedzieć, czy wirus Złośliwe oprogramowanie kradnie informacje i jak im zapobiegać — Poradnik bezpieczeństwa

8 września, 2021

Chociaż dzisiejszy Internet jest znacznie bezpieczniejszy niż 10 lat temu, nadal istnieje możliwość, że wirus lub złośliwe oprogramowanie zainfekuje nasz komputer. W rzeczywistości jest to jeden z najczęstszych problemów, które pojawiają się dzisiaj. Programy te to rodzaj oprogramowania odpowiedzialnego za wyłączanie funkcji zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

Jak się dowiedzieć, czy wirus Złośliwe oprogramowanie kradnie informacje i jak im zapobiegać — Poradnik bezpieczeństwa

I nie tylko to, ale może również tworzyć tylne drzwi i narażać twoje urządzenie. Dlatego sam Microsoft ma sekcję, z której możesz pobrać narzędzie, które pozwala wyeliminować złośliwe oprogramowanie i wiele rodzajów złośliwego oprogramowania . Ale aby to zrobić, musisz wiedzieć, w jaki sposób Twój komputer jest zainfekowany. A jeśli tak, to czy kradnie od Ciebie informacje, czy nie. Dziś postaramy się wam to wszystko wyjaśnić.

  Indeks

   Streszczenie

   Jak ustalić, czy wirus kradnie informacje z twojego komputera?

   Oczywiście jest to coś, czego nie będziesz wiedzieć bezpośrednio. Innymi słowy, Twój komputer nie wyśle ​​Ci ostrzeżenia, wiadomości ani żadnego innego sygnału, że padłeś ofiarą złośliwego oprogramowania . Ale istnieją wyraźne oznaki, że kradną informacje. Ale zanim zaczniesz, musisz wiedzieć, czym jest złośliwe oprogramowanie i jak chronić się przed tymi złośliwymi programami.

   1. Spada wydajność komputera

   Wyobraźmy sobie przez chwilę, że masz 1 TB przestrzeni dyskowej, masz procesor Intel Core i5 i 4 GB pamięci RAM. Te funkcje zapewniają komputerowi dobrą wydajność. Ale jeśli zaczniesz zauważać, że ta wydajność spada i że istnieją procesy, które zużywają zbyt wiele zasobów , jest to spowodowane złośliwym oprogramowaniem, które wykonuje działania bez Twojej wiedzy lub chęci.

   2. Zwiększona liczba wyskakujących okienek

   Wyskakujące okienka istniały od zawsze, ale to, że istnieją, nie oznacza, że ​​Twój komputer jest zainfekowany złośliwym programem. Teraz, jeśli zauważysz, że te okna pojawiają się częściej, może to oznaczać , że informacje zostały skradzione.

   Czytaj więcej  Co się stanie, jeśli naładuję iPhone'a zwykłą lub nieoryginalną ładowarką?

   3. Programy, które wydają się zainstalowane i są fałszywe

   Dzieje się tak, ponieważ wielu użytkowników nie wie, z których nieoficjalnych stron pobrać i zamiast pobierać tylko interesujący program, pobierają i uruchamiają podprogramy, które z kolei mają tendencję do instalowania innych programów. Te oprogramowanie to nic innego jak złośliwe oprogramowanie w przebraniu i z jakiegoś powodu możesz zostać zmuszony do wyłączenia lub zakończenia procesu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem w programie Services Executable .

   4. Niepowodzenie pobierania

   To najbardziej irytujące złośliwe oprogramowanie. Kiedy wiadomo, że te programy są zainfekowane, użytkownicy mają tendencję do szukania w Internecie programów, które pomogą im rozwiązać ich problem . Niestety, bez względu na to, jak bardzo próbują pobrać, cokolwiek to jest, nie będą w stanie. Lub jest możliwe, że jeśli proces jest zakończony, ale kiedy jest zainstalowany, nie można go wykonać, ponieważ jest rzekomo uszkodzony.

   Czy to jedyne znaki wskazujące na kradzież informacji?

   Prawda jest taka, że ​​nie, istnieje wiele innych oznak, które mogą wskazywać na zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem. Niektóre z najbardziej rozpoznawalnych to:

   Czytaj więcej  Jak udostępniać i przenosić gry z mojego konta Xbox One na inne konto — Przenieś licencje Xbox One

   1. Problemy podczas uruchamiania zainstalowanego programu

   Ogólnie rzecz biorąc, wyłączenie lub odinstalowanie programu Windows Defender w systemie Windows może być opcją podczas uruchamiania programu. Czasami jednak nie ma to nic wspólnego i problem z uruchomieniem oprogramowania może wynikać z obecności złośliwego oprogramowania .

   2. Powolne przeglądanie internetu

   Jest to prawdopodobnie najbardziej irytująca rzecz w złośliwym oprogramowaniu po spowolnieniu systemu operacyjnego. Powodem, dla którego wykonanie tych złośliwych programów wpływa na szybkość połączenia, jest to, że to samo oprogramowanie wykorzystuje przepustowość do przesyłania i/lub pobierania danych i informacji .

   Podobnie jest możliwe, że po wpisaniu adresu URL w wyszukiwarce trafisz na inną stronę, o którą nie prosiłeś. To poważny problem, ponieważ wiele z tych nieznanych stron jest potencjalnie niebezpiecznych.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji