Jak się dowiedzieć, czy mój telefon komórkowy z Androidem lub iPhone jest zrootowany bez aplikacji?

24 maja, 2022

Urządzenia z Androidem dają nam wiele możliwości, oprócz posiadania dużej liczby dostępnych aplikacji, są one bardzo konfigurowalne, a jeśli je zrootujemy, otwiera to jeszcze więcej możliwości dostosowania ich do naszych konkretnych potrzeb.

Większość telefonów i tabletów z tym systemem operacyjnym można zrootować, niezależnie od tego, czy są to Huawei , Samsung , Moto G , czy jakikolwiek inny model.

Szeroko używanym programem do rootowania telefonów jest King Root , ponieważ jest szybki i łatwy w użyciu, chociaż musisz go poprawnie używać, jeśli nie chcesz mieć problemów .

Jak się dowiedzieć, czy mój telefon komórkowy z Androidem lub iPhone jest zrootowany bez aplikacji?

W przypadku iPhone'ów korzystają z systemu operacyjnego iOS, nie można ich zrootować, ale można je odblokować za pomocą Jailbreak , co pozwala nam instalować aplikacje, których nie ma w Apple Store i które w inny sposób nie mogłyby zostać zainstalowane.

  Indeks

   Zalety rootowania urządzenia z Androidem

   Zrootowanie Androida daje wiele korzyści, a jedną z nich jest możliwość zainstalowania bardziej aktualnej wersji systemu operacyjnego, ponieważ zawsze przychodzi czas, kiedy firmy przestają publikować aktualizacje dla starszych terminali. Dzięki zrootowaniu urządzenia możemy zainstalować ROMy, które wykonane poprawnie mogą dać staremu telefonowi nowe życie.

   Czytaj więcej  Jak używać, aktywować i konfigurować AirDrop na moim iPhonie, iPadzie, iPodzie i komputerze Mac do udostępniania plików

   Możesz też w pełni wykorzystać potencjał swojego telefonu , albo poprzez zwiększenie pamięci RAM , możemy usuwać aplikacje systemowe, z których nie korzystamy, daje nam to możliwość zainstalowania aplikacji poprawiających wydajność i żywotność naszej baterii oraz wielu inne rzeczy.

   Zrootowanie urządzenia pozwala na dostosowanie go w sposób, na który nigdy nie pozwoliłoby urządzenie bez rootowania , z możliwościami wykraczającymi poza zwykłą zmianę Launchera, pozwoli również na dostęp do opcji, które są zablokowane fabrycznie, można instalować aplikacje, które z jakiegoś powodu nie możesz zainstalować na swoim urządzeniu, krótko mówiąc, możliwości są nieograniczone.

   Oczywiście trzeba być bardzo ostrożnym podczas rootowania , są urządzenia, które można zrootować za pomocą programu, ale są też takie, w których proces jest znacznie bardziej złożony i niewykonanie go poprawnie może prowadzić do wielu problemów, są aplikacje, których nie można używane z rootem Jeśli Twój telefon jest nadal objęty gwarancją, natychmiast go tracisz, a nawet możesz całkowicie uniemożliwić korzystanie z telefonu.

   Jeśli kupiłeś używany telefon i nie masz pewności, czy jest zrootowany, lub z drugiej strony go zrootowałeś i nie masz pewności, czy proces zadziałał, czy nie, oto kilka metod, aby dowiedzieć się, czy Twoje urządzenie jest zrootowane .

   Czytaj więcej  Co to jest phishing i jakie są najczęstsze typy? Jak uniknąć tego ataku?

   Metody sprawdzania, czy mój Android jest zrootowany, a mój iPhone jest po jailbreaku

   W przypadku Androida jednym z najłatwiejszych sposobów jest zainstalowanie aplikacji Root Checker , ta aplikacja jest dobrze znana i używana przez wyspecjalizowanych użytkowników Androida i nie tyle, aby wiedzieć, czy telefon lub tablet został zrootowany.

   Wystarczy wyszukać aplikację i zainstalować ją na telefonie, już w aplikacji znajdziesz przycisk, który po naciśnięciu powie Ci natychmiast, czy Twój telefon jest zrootowany, czy nie . Następnie poprosi Cię o uprawnienia administratora, a po zaakceptowaniu poda szczegółowe informacje.

   Jeśli chcesz to zrobić bez instalowania aplikacji, po prostu musisz wyszukać aplikację SuperSU , która zwykle jest instalowana automatycznie, gdy urządzenie jest zrootowane, jeśli otworzysz je i masz dostęp, jesteś użytkownikiem root. Nawet jeśli nie jesteś użytkownikiem root, ta aplikacja może dać ci zalecenia dotyczące zrootowania urządzenia.

   W przypadku iPhone'ów, jeśli chcesz wiedzieć, czy Twój telefon ma zainstalowany Jailbreak, jest to bardzo proste, wystarczy poszukać aplikacji Cydia .

   Prostym sposobem na to jest szybkie dwukrotne naciśnięcie przycisku Home, co spowoduje wyświetlenie pola wyszukiwania iPhone'a, w którym wpiszesz Cydia, a jeśli pojawi się aplikacja, oznacza to, że Twój telefon został po jailbreaku.

   Czytaj więcej  Jak odzyskać lub przywrócić usunięte kontakty z karty SIM lub karty Micro SIM

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji