Jak się dowiedzieć, czy mój telefon komórkowy jest zablokowany lub odblokowany fabrycznie w dowolnym kraju?

9 czerwca, 2022

Kupując nowy telefon, wiele razy czujemy się tak, jakbyśmy nigdy w życiu go nie mieli, bo czasem zmiany interfejsu i czynności tak proste jak włączenie latarki stają się odyseją.

Zależy to również od typu telefonu, który kupiliśmy bo czasami ma opcję instalacji Double Sim , co daje nam możliwość posiadania dwóch linii z różnymi numerami, lub może to być 4G lub 5G i nie wiesz jak to zrobić dowiedz się, jaki typ sieci obsługuje.

Jak się dowiedzieć, czy mój telefon komórkowy jest zablokowany lub odblokowany fabrycznie w dowolnym kraju?

Problemy mogą się na tym nie skończyć, możesz nie wiedzieć, czy Twój telefon jest zablokowany , aby korzystać z linii, którą miałeś na starym telefonie, czy może masz już z nim czas i chcesz podróżować za granicę lub po prostu chcesz zmienić obecnego operatora i chcesz znaleźć się, jeśli Twój telefon będzie działał z inną linią.

Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, możesz łatwo dowiedzieć się, czy Twój telefon z Androidem jest fabrycznie zablokowany lub po jailbreaku.

Czytaj więcej  Jak poznać stan mojej baterii telefonu komórkowego i sprawdzić, czy jest zła lub uszkodzona?

  Indeks

   Wypróbuj inną kartę SIM, aby sprawdzić, czy telefon jest zablokowany

   Byłaby to najbardziej bezpośrednia metoda sprawdzenia, czy Twój telefon jest zablokowany, pomysł polegałby na poinformowaniu znajomego, krewnego lub innej zaufanej osoby, która ma kartę SIM innej firmy niż ta, z której obecnie korzystasz.

   Z drugą kartą SIM zainstalowaną w telefonie włącz ją, poczekaj aż skończy się ładowanie i sprawdź czy masz sygnał, też spróbuj zadzwonić, jeśli nie masz sygnału i nie możesz zadzwonić, to prawdopodobnie zablokowany.

   Sprawdź IMEI telefonu komórkowego

   Jeśli nie możesz zdobyć karty SIM lub po prostu chcesz wypróbować inną metodę, sprawdzenie numeru IMEI telefonu to kolejny sposób na sprawdzenie, czy telefon jest zablokowany. IMEI to unikalny numer identyfikacyjny dla każdego telefonu, aby wiedzieć, że istnieją różne metody.

   Możesz zadzwonić na telefon tak, jakbyś miał zamiar zadzwonić *#06# i od razu wyjdzie wiadomość z twoim numerem IMEI, jeśli nie wyjdzie od razu, naciśnij przycisk połączenia.

   Czytaj więcej  Co to jest KPI i jakie są jego typy? Jak łatwo zrobić KPI

   Innym sposobem jest spojrzenie na pudełko telefonu komórkowego, na dużej etykiecie z kodem kreskowym i prawdopodobnie także IMEI.

   Innym sposobem jest przejście do ustawień telefonu, w ostatniej opcji, która mówi O telefonie , powinna znajdować się sekcja z napisem IMEI, jeśli nie, przejdź do menu Status i powinno tam być.

   Po poznaniu numeru IMEI musisz wejść na stronę IMEI.info i tam wpisz swój numer IMEI, podaj CHECK i model telefonu powinien się pojawić , a ty podasz sekcję Gwarancja / SN / Przewoźnik, a następnie, aby załadować, powinieneś spojrzeć gdzie jest napisane Przewoźnik, jeśli mówi Otwórz, telefon nie jest zablokowany.

   Wadą tej metody jest to, że nie jest ona w 100% bezpieczna, ponieważ informacje o telefonie komórkowym mogą nie pojawiać się na stronie, jednak warto spróbować

   Dowiedz się, czy Twój telefon jest zablokowany lub zwolniony bezpośrednio z telefonu

   Jednym ze sposobów jest umieszczenie kodu, który różni się w zależności od telefonu komórkowego i który daje możliwość dostępu do specjalnego menu, które między innymi pokaże, czy telefon jest odblokowany, czy nie, tutaj nie ma miejsca na pokazanie kodu wszystkie telefony, ale niektóre.

   Czytaj więcej  Jak pobrać i zainstalować Twittera na mój telefon komórkowy lub mobilną Javę Łatwo i szybko

   Dla Samsunga kod to *#7465625# , po wpisaniu pojawi się kilka sekcji, jeśli drugi mówi OFF, jest wolny, a przeciwnie, jest zablokowany

   W przypadku telefonów Sony jest to *#*#7378423#*#* , po jego wprowadzeniu pojawi się ekran opcji, tam przejdź do Informacje o usługach > Konfiguracja > Status roota, jeśli mówi Tak, jest bezpłatny, jeśli mówi Nie jest zablokowany .

   W przypadku Huawei jest to *#*#2846579#*#* menu będzie nadal wyświetlane, w którym wybierzesz Menu projektu > Ustawienia sieci > Zapytanie o stan blokady karty SIM, jeśli jest napisane, że stan blokady karty SIM NW_LOCKED jest zablokowany

   Jeśli żadna z tych metod nie działa, jedną z opcji jest skontaktowanie się z operatorem komórkowym, który również może dostarczyć Ci te informacje, prawdopodobnie poprosi Cię o pewne dane osobowe ze względów bezpieczeństwa, w tym numer IMEI telefonu komórkowego, więc miej je pod ręką.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji