Jak się dowiedzieć, czy ktoś dodał mnie lub na swojej liście kontaktów WhatsApp?

21 czerwca, 2021

WhatsApp to aplikacja na smartfony, która jest używana jako jedna z największych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie, w której wiadomości są wysyłane i odbierane do moich kontaktów WhatsApp za pośrednictwem Internetu.

Ta aplikacja jest zwykle zintegrowana z księgą kontaktów zapisanych w telefonie , co odróżnia ją od wielu innych aplikacji do tego celu, ponieważ nie jest konieczne wprowadzanie hasła ani danych osobowych, aby Twoje kontakty również rejestrowały się w WhatsApp.

Ale jest też wada polegająca na tym, że nie wiemy, kto zapisuje Twój numer WhatsApp, ponieważ nie wiemy, kto może do nas napisać w dowolnym momencie. Ta informacja jest stosunkowo ważna, jeśli jesteś jedną z osób, które zwykle nie udostępniają swojego numeru lub nie wiąże się z otrzymywaniem wiadomości od nieznanych osób.

Na szczęście dla ciebie istnieje bardzo wygodna sztuczka WhatsApp, która pozwoli nam bez większych problemów dowiedzieć się, kto ma nasz numer dodany do listy kontaktów, w tym, jeśli go nie mamy. Wymaga kilku kroków, o których wspomnę później, jeśli dobrze je wykorzystasz możesz pozbyć się niektórych numerów, na które nie wiesz kto to jest lub nie chcesz mieć swojego numeru.

Czytaj więcej  Jak zmienić moją nazwę na Facebooku przed upływem 60 dni Czy jest to możliwe?

Ta sztuczka pomoże nam również wykryć, czy zdjęcie osoby jest fałszywe w WhatsApp , a my odkryjemy niektóre funkcje tej aplikacji, postępując zgodnie z instrukcjami, aby dowiedzieć się, kto ma Twój numer telefonu zarejestrowany w swoich kontaktach.

W pewnym momencie swojego życia, korzystając z tej aplikacji, będziesz się zastanawiać, kto dodał Twój numer do WhatsApp , a tutaj wyjaśnię, jak możesz znaleźć te informacje.

Indeks

  Jak się dowiedzieć, czy dana osoba ma mój numer na WhatsApp?

  To, co musimy zrobić, to wejść do WhatsApp, a następnie poszukać „ menu opcji ”, można go znaleźć jako przycisk z trzema kropkami, który pojawia się w prawym górnym rogu. Po wykonaniu tej czynności powinno zostać wyświetlone wyskakujące okienko, w którym pojawi się kilka opcji, a wśród nich będzie „ Nowa transmisja ”, to jest ta, którą musisz wybrać.

  Przy wyborze ukaże się nam nasza lista kontaktów . Następnie musisz wybrać wszystkie swoje kontakty , co spowoduje utworzenie czatu, w którym wybrane przez Ciebie kontakty zostaną dołączone.

  Może to być nieco inwazyjne, ale aby zadziałało, musimy wysłać dowolną wiadomość do twoich kontaktów WhatsApp z dowolnym rodzajem treści. Jeśli chcesz, możesz powiadomić swoje kontakty, że „ Rozproszenie ” nadejdzie i są one świadome tego, co się dzieje.

  Czytaj więcej  Jak zaprogramować lub skonfigurować mój Roku Stick i podłączyć go do Wi-Fi bez pilota?

  Po wysłaniu dowolnej wiadomości możemy przejrzeć wszystkie informacje o czytaniu tej wiadomości . Będziesz mógł zobaczyć, kto otrzymał tę wiadomość i chociaż niektórych kontaktów nie ma w Twojej książce telefonicznej, pojawią się tam dzięki wcześniej wybranej opcji.

  Co zrobić po zobaczeniu, kto ma Twój numer WhatsApp

  Jeśli nie rozpoznajesz numeru, możesz spróbować sprawdzić, czy ma on zdjęcie profilowe, a nawet informacje kontaktowe . Ale jeśli nic z tego się nie pojawi, najlepiej byłoby go zablokować, zanim spróbuje nawiązać kontakt.

  Należy zauważyć, że sama aplikacja przed wybraniem kontaktów informuje, że tylko osoby, które zarejestrowały się na swojej liście kontaktów, będą mogły otrzymać wiadomość rozgłoszeniową , więc nie jest tak trudno stwierdzić, czy jesteś zarejestrowany w swoje kontakty.

  W pewien sposób WhatsApp powinien był wdrożyć system bezpieczeństwa przed otrzymaniem wiadomości od nowego kontaktu, tak jak w przypadku Instagrama czy Facebooka, ale tak nie jest. Wystarczy, że ktoś zna Twój numer telefonu, aby móc komunikować się z Tobą w dowolny sposób dozwolony przez WhatsApp.

  Tego typu informacje mogą być wykorzystywane do przeprowadzania oszustw oprócz innych rodzajów oszustw, takich jak wymuszenie lub coś nie tak łagodnego jak zwykły spam. Tak czy inaczej, lepiej zachować ostrożność, aby uniknąć wypadku.

  Czytaj więcej  Jak sformatować, zresetować lub przywrócić zablokowany tablet z Androidem do ustawień fabrycznych

  W takim przypadku, jeśli chcesz, możesz również usunąć lub usunąć swoje konto WhatsApp . W ten sposób po prostu znikniesz z WhatsApp, a osoby, które mają Twój kontakt, nie będą już mogły komunikować się z Tobą za pośrednictwem tej sieci społecznościowej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji