Jak rozwiązać błąd uwierzytelniania Wi-Fi Co mam zrobić, gdy tak się stanie?

19 kwietnia, 2022

Dzięki postępowi technologicznemu dzisiejszego świata możemy mieć dobre i szybkie łącze internetowe bez konieczności używania do tego kabli. Innymi słowy, zamiast podłączać nasze urządzenia do internetu za pomocą kabli , decydujemy się na coś znacznie tańszego, wygodniejszego i z lepszą prezentacją.

Odnosimy się do sieci bezprzewodowych. Korzystanie z tego typu połączenia jest możliwe za pośrednictwem urządzeń elektronicznych, takich jak routery. Podłączając się do komputera lub mając do niego dostęp z innego urządzenia, możemy dokonać niezbędnych konfiguracji i mieć połączenie z internetem , chociaż czasami na urządzeniach mogą wystąpić problemy z połączeniem.

Jak rozwiązać błąd uwierzytelniania Wi-Fi Co mam zrobić, gdy to nastąpi?

Zdarza się jednak, że w kilku przypadkach posiadanie takiego połączenia nie jest takie proste. Są sytuacje, w których z jakiegoś powodu każdy użytkownik zaczyna mieć problemy z połączeniem się z Internetem. Niezależnie od tego, czy występują problemy z połączeniem na urządzeniach iPhone i Android, takie jak komunikat o niepowodzeniu uwierzytelniania Wi-Fi , w tym artykule pokażemy, jak rozwiązać ten typowy problem.

  Indeks

   Streszczenie

   Jak rozwiązać problemy z połączeniem w sieci Wi-Fi z komputera?

   Zanim zaczniemy od rozwiązań, które dla Ciebie opracowaliśmy, chcemy, abyś wiedział, że masz opcję, którą oferuje Ci sama firma Google. Ta informacja prawdopodobnie bardzo pomoże Ci rozwiązać niektóre problemy z połączeniem z domową siecią Wi-Fi . Jeśli to nie zadziała, poniższe mogą pomóc.

   Napraw problem spowodowany przez sterowniki

   W pierwszej kolejności musimy powiedzieć, że ten błąd uwierzytelniania sieci wynika głównie z nieprawidłowego działania routera lub, w przypadku jego braku, modemu. Wszystko będzie zależeć od urządzenia, którego używasz do generowania sieci Wi-Fi.

   Może to być spowodowane złą aktualizacją lub złymi sterownikami zainstalowanymi na komputerze . Dlatego pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy sterowniki są aktualne i czy Twój komputer ma prawidłowe.

   Zwiększ bezpieczeństwo swojego urządzenia i sieci

   Chociaż jest to mało prawdopodobne, problem z uwierzytelnianiem sieci w sieciach Wi -Fi może być spowodowany atakiem innej firmy. Dzieje się tak głównie w korporacjach, firmach i dużych przedsiębiorstwach.

   Z drugiej strony, choć nie jest to dalekie od rzeczywistości, ten sam problem może również wynikać z tego, że ten sam użytkownik nie ma niezawodnego i bezpiecznego zabezpieczenia. Innymi słowy, podczas wpisywania hasła nie jest ono poprawne i te liczne próby powodują wygenerowanie takiego błędu . W związku z tym bardzo powszechnym problemem, naszą najlepszą rekomendacją jest utworzenie nazwy użytkownika i hasła, które są trudne do odgadnięcia, ale jednocześnie łatwe do zapamiętania.

   Czytaj więcej  Dlaczego mój laptop jest bardzo wolny, jeśli jest nowy i jak go rozwiązać bez programów

   Przywróć ustawienia fabryczne urządzenia na dwa różne sposoby

   Nie ma bardziej efektywnego rozwiązania niż przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia . Ale oczywiście, aby wykonać tę procedurę, musisz mieć pod ręką zarówno użytkownika, jak i hasło, które przynosi to samo urządzenie. Zwykle można go znaleźć z tyłu zestawu lub poszukać w pudełku, z którego pochodzi.

   Oczywiście pamiętaj, że aby wykonać to rozwiązanie, a tym samym zapobiec odłączaniu urządzeń od sieci Wi-Fi lub raz na zawsze rozwiązać problem z uwierzytelnianiem ; należy pamiętać, że wszystkie informacje konfiguracyjne zostaną utracone. Oznacza to, że wszystkie wprowadzone przez Ciebie ustawienia oraz informacje (hasła) zapisane na urządzeniu znikną.

   Warto wspomnieć, że podczas takiego resetu masz dwie możliwości. Pierwsza jest fizyczna, a druga na poziomie sprzętowym. W pierwszym przypadku wystarczy zlokalizować mały otwór z tyłu sprzętu i włożyć szpilkę, naciskając przez 10 sekund.

   Inną opcją, którą masz, jest użycie dr.fone. Jest to alternatywa dla naprawy problemu z uwierzytelnianiem za pomocą telefonów komórkowych z systemem Android. Pozostałe rozwiązania problemów z połączeniem Wi-Fi można wykonać w systemie Windows 10 .

   Czytaj więcej  Jak zmienić nazwę mojego fanpage'a lub strony biznesowej na Facebooku - Prosty samouczek

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji