Jak rozpoznać i poznać typografię lub czcionkę obrazu online Bardzo proste!

15 czerwca, 2022

Czy chcesz wiedzieć, jakiej czcionki używa Twoja ulubiona strona internetowa? Istnieją narzędzia online, które służą do identyfikacji i poznania typografii lub czcionki obrazu.

Litery na obrazie lub tekście mają świetny efekt wizualny. Są w stanie określić sukces projektu lub odnieść się do konkretnej marki.

Jak rozpoznać i poznać typografię lub czcionkę obrazu online Bardzo proste!

  Zidentyfikuj typografię ze zdjęcia

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zrobić zrzut ekranu konkretnej strony lub obrazu. Pobierz obrazy w wysokiej rozdzielczości , na których tekst na obrazie jest wyraźnie widoczny.
  • Następnie możesz użyć różnych narzędzi online, aby zidentyfikować źródło lub znaleźć takie, które bardzo przypomina oryginalną wersję.

  Jaka jest czcionka

  Jest to łatwe w użyciu narzędzie i jedno z najpopularniejszych do identyfikacji źródła . Wystarczy przeciągnąć obraz na stronę lub podać adres URL. Załadowanie zajmie trochę czasu, ale kiedy to nastąpi, musisz wybrać fragment tekstu, który chcesz zidentyfikować.

  Czytaj więcej  Jak naprawić błąd „Minecraft nie otwiera się lub nie uruchamia gry” bez problemów!

  Musisz zidentyfikować każdą literę tekstu, powiedz, która litera alfabetu reprezentuje każdą literę obrazu. Z darmowym kontem możesz wybrać od 6 do 8 znaków .

  Na koniec wyświetli listę czcionek, które najbardziej przypominają oryginalną czcionkę . Możesz je pobrać z platformy, niektóre są bezpłatne, a inne płatne.

  Moje czcionki

  Jest to narzędzie, które działa bardzo podobnie do What Font Is . Musisz przesłać obraz z plików na komputerze.

  Podczas ładowania obrazu wybierz fragment tekstu , który chcesz zidentyfikować. Na końcu pokaże Ci źródło, do którego należy lub listę z innymi, które są bardzo podobne.

  Większość źródeł jest płatna. Ale zaletą jest to, że pokazuje nazwy wszystkich z nich, a jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, możesz wyszukiwać według nazwy na innej platformie, takiej jak Font Map.

  Zidentyfikuj czcionkę według nazwy

  Jeśli wyszukiwanie według obrazu nie przyniosło oczekiwanych wyników, zawsze możesz szukać według nazwy źródła.

  Mapa czcionek

  Ta strona pokazuje mapę liter , które można przewijać za pomocą kursora myszy. Za każdym razem, gdy kursor przesuwa się nad konkretną literą, pokazuje nazwę czcionki i krótki tekst pokazujący, jak wygląda.

  Czytaj więcej  Jak umieścić lub dodać obramowania lub kontury do tekstów lub obrazów w Photoshopie

  Posiada również lewy panel, który służy do wyszukiwania czcionek po nazwie , wpisywania tekstu i sprawdzania, które czcionki są podobne do wybranego. Czcionki są uporządkowane według rodzin, więc łatwo jest zidentyfikować czcionki, które są do siebie podobne.

  Czcionka Google

  Google wkroczyło w wiele przestrzeni w Internecie i to jest jedna z nich. Mają narzędzie, które działa do wyszukiwania źródeł, ale pokazuje wyniki w szerszym znaczeniu.

  Jeśli otrzymasz czcionkę, której szukasz, masz możliwość sprawdzenia rodzaju posiadanej licencji i pobrania jej. Jest to skuteczne narzędzie, choć możesz się pogubić, jeśli nie wiesz, czego szukasz, ze względu na ilość funkcji, jakie posiada.

  Zidentyfikuj czcionkę strony internetowej

  Istnieją rozszerzenia przeglądarki , które pozwalają poznać rodzaj źródła strony internetowej. Najpopularniejsze to Font Ninja i What Font.

  Znajdź i zainstaluj jedno z dwóch narzędzi w przeglądarce. Jeśli nie masz domyślnego, możesz użyć przeglądarki Microsoft Edge . Gdy będzie gotowy do użycia, przejdź do wybranej strony internetowej. Tam aktywuj rozszerzenie i poczekaj, aż zacznie się magia.

  Wybierz tekst na stronie i automatycznie zidentyfikuj źródło. Ninja Font pozwala nawet poznać kolor i rozmiar wybranej czcionki.

  Czytaj więcej  Jak tymczasowo lub na stałe usunąć lub dezaktywować moje konto Kik Messenger?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji