Jak robić zdjęcia na dobranoc lub w nocy za pomocą telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego?

22 lipca, 2021

Odkąd funkcje aparatu mobilnego i cyfrowego zostały połączone w jednym urządzeniu, możliwość uchwycenia i uchwycenia chwil do zapamiętania znacznie się zmieniła i poprawiła.

Oczywiście, choć wtedy miało to pewne wady, bo aparaty mobilne nie były tak wydajne i bardzo czułe na nocne zdjęcia. Ale dzięki rozwojowi technologicznemu mamy dziś telefony komórkowe z niesamowitymi aparatami.

I nawet jeśli masz smartfon ze średniej lub wyższej półki z dobrym czujnikiem aparatu, możesz nie robić dobrych zdjęć w nocy. Na szczęście te urządzenia są wyposażone w funkcje, z których można skorzystać i mają wyraźny obraz, nawet jeśli w miejscu, w którym się znajdujesz, nie ma zbyt dużo światła. Pamiętaj, że robiąc zdjęcie, możesz wiele poprawić, jeśli wiesz, czym jest PhotoScape i do czego służy.

Indeks ()

 1. O czym należy pamiętać podczas robienia zdjęć nocnych?
  1. Sprawdź jakie funkcje posiada Twoje urządzenie mobilne
  2. Wybierz tryb pro, jeśli masz go włączony na telefonie komórkowym
 2. Czy istnieją aplikacje, które mogą pomóc w ulepszaniu zdjęć nocnych?

Streszczenie

O czym należy pamiętać podczas robienia zdjęć nocnych?

Uszczegółowienie każdego aspektu, który powinieneś wziąć pod uwagę, byłoby wprowadzeniem tematu fotografii. Jest jednak kilka ważnych punktów, które pomimo tego, że nie są profesjonalnym lub amatorskim fotografem , pomogą ci zrobić dobre zdjęcia. W rzeczywistości wszystkie te wskazówki, które Ci damy, pomogą Ci edytować zdjęcia w ogromnych partiach jednocześnie z programami i aplikacjami.

Sprawdź jakie funkcje posiada Twoje urządzenie mobilne

Dzisiejsze telefony są wyposażone w lepsze aparaty i aby je ulepszyć, to samo urządzenie ma funkcje w natywnej aplikacji aparatu . Tak więc, wchodząc do aplikacji, możesz mieć trochę więcej swobody w zakresie parametrów, z którymi możesz sobie poradzić. Na przykład wcześniej miałeś tylko dwie opcje: nagrywanie filmów lub robienie zdjęć.

Dziś masz te same dwie opcje, z tą różnicą, że teraz masz więcej opcji i funkcji, z którymi możesz sobie poradzić. Wyraźnym tego przykładem jest tryb Pro, który wiele telefonów zawiera w swoim systemie. A jeśli Twój telefon go nie posiada, możesz pobrać aplikację aparatu, która pozwala uzyskać te ustawienia . Ponadto, wprowadzając natywną kamerę telefonu, musisz zobaczyć, jakie są opcje. Zwykle pojawi się:

 • Normalne zdjęcia
 • Nagrywać wideo
 • Nocne zdjęcie
 • Upływ czasu
 • Tryb profesjonalny
 • Tryb portretowy
Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy ktoś robi zrzut ekranu mojego profilu lub historii na Instagramie?

Wybierz tryb pro, jeśli masz go włączony na telefonie komórkowym

Nie daj się zwieść tylko nazwie. Gdy zrozumiesz, jak działa ten tryb, nie będziesz chciał się stamtąd wychodzić podczas robienia zdjęć. Wybierając go, wystarczy zmodyfikować parametry ISO i migawki .

Pierwsza umożliwia stabilizację i pozwala czujnikowi aparatu odbierać światło, druga to ilość światła, jaką kamera przechwytuje w określonym czasie. Jeśli manipulujesz migawką, zauważysz, że im dłużej trwa robienie zdjęcia, tym wyraźniejszy staje się obraz.

Jeśli chcesz robić piękne i niesamowite zdjęcia lub obrazy, które poruszają się i rozmawiają , musisz mieć dobre zdjęcie w nocy, a to będzie zależeć od światła, które przechwytuje czujnik. Dlatego zalecamy, aby dobrze poćwiczyć przed użyciem tego trybu. Teraz, jeśli Twój telefon komórkowy ma aparat o rozdzielczości 48 mpx lub więcej, możesz idealnie odłożyć tę opcję na bok i wybrać tryb nocny lub normalny aparat.

Czy istnieją aplikacje, które mogą pomóc w ulepszaniu zdjęć nocnych?

Są i jednym z najczęściej używanych i najbardziej znanych jest. Jest to aplikacja, która oprócz funkcji trybu profesjonalnego umożliwia także edycję zrobionych zdjęć lub zdjęć zapisanych w galerii. Ale w związku z tym lepiej jest korzystać z funkcji oferowanych przez sam aparat.

Czytaj więcej  WhatsApp a telegram, co jest lepsze i bezpieczniejsze? Główne różnice

W tym samym sensie najlepsze, co możesz zrobić, to zlokalizować przedmiot, osobę i inne osoby w miejscu, w którym znajduje się źródło światła bezpośrednio na nich oddziałujące. Dzięki temu, dostosowując parametry aparatu, czujnik będzie mógł lepiej uchwycić światło otoczenia, a zdjęcie nie będzie tak ciemne, jak miało to miejsce do tej pory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji