Jak robić lub robić zdjęcia georeferencyjne za pomocą telefonu komórkowego z Androidem i iPhone'a?

13 grudnia, 2021

Od początku XXI wieku, wraz z eksplozją Internetu, smartfony zdołały zająć pozycję głównego narzędzia komunikacji w społeczeństwie, dzięki nieskończonej liczbie funkcji, które łączą w łatwym w użyciu urządzeniu przenośnym, w którym jest coraz łatwiej pracować i nawiązywać za ich pośrednictwem relacje społeczne bez względu na odległości.

Jak robić lub robić zdjęcia georeferencyjne za pomocą telefonu komórkowego z Androidem i iPhone'a?

Biorąc pod uwagę, że z każdą mijającą chwilą znajdujemy się w coraz bardziej połączonym świecie dzięki smartfonom, bezpieczeństwo tych urządzeń jest niezbędne do zachowania prywatności, dlatego wiele urządzeń ma opcję ukrywania kontaktów z kalendarza Androida lub iPhone'a w celu ochrony prywatność użytkownika.

Dlatego istnieją również w celu ochrony i tworzenia kopii zapasowych naszych prywatnych informacji w chmurze elektronicznej, a w przypadku iPhone'ów możesz użyć iCloud, który możesz utworzyć i skonfigurować konto, aby mieć inną usługę prywatnego przechowywania z opcjami Premium .

Pomimo faktu, że niedawno wydane smartfony mają dużą pojemność pamięci wewnętrznej, a także rosnącą popularność usług pamięci wirtualnej, karty SD pozostają najpopularniejszą opcją zwiększania pamięci, która jest dostępna w różnych klasach, aby lepiej odpowiadać Twojemu zespołowi i Twoim potrzebom.

Czytaj więcej  Jak poznać wymiary lub rozmiar w calach lub pikselach ekranu mojego laptopa lub laptopa?

Teraz, biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki, łatwo zrozumieć, dlaczego smartfony iPhone i Android pozycjonują się jako niezbędne narzędzia do codziennego użytku. Poprzez szybką realizację wszelkiego rodzaju potrzeb , a nie tylko potrzeb komunikacyjnych dzięki szerokiej gamie dostępnych narzędzi.

Spośród szerokiej gamy narzędzi dostępnych w smartfonie, dziś skupimy się na aparacie. Było to jedno z pierwszych narzędzi dodanych do telefonu jeszcze przed smartfonami, a dzięki nieustannemu postępowi technologicznemu, obecne telefony mają profesjonalne aparaty jakości.

Mając to na uwadze, coraz łatwiej jest zająć się fotografią profesjonalnie lub jako hobby bez konieczności posiadania profesjonalnego aparatu. Aby to zrobić, niezbędna jest znajomość podstawowych funkcji, które posiada, dlatego dzisiaj nauczymy Cię, jak robić lub robić zdjęcia georeferencyjne za pomocą telefonów komórkowych z systemem Android i iPhone'a.

  Indeks

   Aktywuj tagi geolokalizacji na zdjęciach na Androidzie

   Obecnie większość urządzeń z Androidem dostępnych na rynku ma wewnętrzną opcję robienia zdjęć z georeferencją, aby pokazać położenie geograficzne i współrzędne GPS zdjęć, które robimy w dowolnym miejscu.

   Aby to zrobić wystarczy wykonać następujące czynności, przede wszystkim upewnić się, że w telefonie jest włączona opcja GPS, następnie otworzyć aplikację aparatu i w prawym górnym rogu zlokalizować ikonę w kształcie nakrętki i naciśnij go, aby wejść do ustawień aparatu. W ustawieniach musisz aktywować opcję „Znaczniki lokalizacji” lub „Znacznik GPS”.

   Czytaj więcej  Jak archiwizować i zapisywać moje strumienie, nagrania i filmy z dowolnego urządzenia na Twitchu?

   Po aktywowaniu tej opcji będziesz mógł robić zdjęcia georeferencyjne. Jeśli po zrobieniu zdjęć nie wiesz, jak zobaczyć jego lokalizację, powinieneś przejść do Galerii, zlokalizować wykonane zdjęcie i kliknąć w jego szczegóły, aby zobaczyć geolokalizację. W zależności od wyposażenia w tej samej opcji będziesz mieć współrzędne GPS , w przeciwnym razie będziesz musiał je zobaczyć przez zewnętrzną aplikację.

   Aktywuj tagi geolokalizacji na zdjęciach na iPhonie

   Podczas gdy za pomocą iPhone'a możesz robić zdjęcia georeferencyjne z prostą regulacją, taką jak Android, aby szybko i łatwo zorganizować galerię, aby po zsynchronizowaniu ich z iCloud były łatwe do zlokalizowania, wystarczy przejść do Ustawień telefonu, znajdź sekcję Prywatność i poszukaj opcji Lokalizacja.

   W tej sekcji musisz aktywować lokalizację GPS telefonu, a na końcu menu poszukaj aplikacji Aparat, aby aktywować jego lokalizację. Dzięki temu prostemu procesowi zdjęcia, które robisz od teraz, będą łatwo uporządkowane w galerii w kolejności miejsc, w których zostały zrobione.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji