Jak ręcznie lub automatycznie aktywować tryb ciemny Telegrama na moim Androidzie lub komputerze?

24 czerwca, 2021

W dzisiejszych czasach normalne jest znajdowanie aplikacji, które pozwalają zmieniać kolory motywów w zależności od zewnętrznego światła telefonu komórkowego , można nawet zaprogramować je tak, aby zmieniały się o określonej porze dnia. Korzystanie z ciemnych motywów ma zalety, z których wiele osób może łatwo skorzystać.

W tym artykule nauczymy Cię, jak ręcznie lub automatycznie aktywować tryb ciemny w Telegramie , zarówno na PC, jak i Androidzie. Podobnie wspomnimy o innych działaniach, które możemy wykonać na tej platformie, aby uzyskać bardziej spersonalizowane wrażenia.

Jak ręcznie aktywować tryb ciemny w Telegramie?

Zacznijmy od wyjaśnienia, jak ręcznie ustawić tryb ciemny i poznania wszystkich dostosowań, które możemy wprowadzić. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby aktywować tryb ciemny:

 • Wejdziemy do aplikacji.
 • Klikamy trzy poziome paski, które pojawiają się w lewej górnej części.
 • Wyświetli się menu boczne, w którym będziemy musieli wybrać „Ustawienia” .
 • Następnie klikamy „Czaty” . Znajdziemy tam wszystko, co nas interesuje z naszych rozmów.
 • Możemy zmienić rozmiar czcionki, wybrać paletę kolorów, którą chcemy na czacie, zmienić tło czatów i nie tylko.
 • Możemy również wybrać temat. W tym przypadku wybierzemy „Ciemny” i możemy również wybrać rodzaj ciemnego koloru, który chcemy umieścić.
Czytaj więcej  Jak przenieść lub umieścić pasek adresu Google Chrome w dół lub na dole

Ten proces można wykonać zarówno na telefonie komórkowym, jak i komputerze , będąc praktycznie tym samym. Jeśli nadal masz wątpliwości, możesz przeczytać często zadawane pytania Telegrama , a także poznać inne funkcje platformy.

Jak automatycznie aktywować tryb ciemny w Telegramie?

Poprzedni proces pozwala nam ręcznie dostosować czaty w trybie ciemnym. Jednak możliwe jest również umieszczenie go bez konieczności przechodzenia do "Ustawień" , a raczej poprzez automatyzację tego procesu z dużą szczegółowością. Musisz tylko wykonać poniższe czynności:

 • Wejdziemy do aplikacji i klikniemy trzy poziome paski.
 • W wyświetlonym menu bocznym wybierzemy „Ustawienia”, a następnie „Czaty” .
 • Zejdziemy, aż otrzymamy sekcję „Ustawienia” .
 • Znajdziemy w nim przełącznik do aktywacji „automatycznego trybu nocnego”, który może zobaczyć poniżej jego aktualny stan.
 • Klikając w opcję możemy wejść do konfiguracji tej funkcji. Znajdziemy trzy opcje: dezaktywowane, zaprogramowane i dostosowane .
 • W „zaplanowanym” możemy wybrać od której godziny do jakiej godziny chcemy, aby aktywował się tryb ciemny lub nocny. Będziemy mieli również możliwość wybrania „preferowanego motywu nocnego” między ciemnością a nocą.
 • Podobnie możemy aktywować opcję „użyj zmierzchu i świtu” . Dzięki temu będziemy musieli zaktualizować naszą lokalizację GPS, aby Telegram mógł automatycznie skonfigurować godziny.
 • Wreszcie w opcji „dostosowanej” będziemy musieli ustawić minimalną jasność otoczenia, aby automatycznie przełączać się w tryb nocny.
Czytaj więcej  Jak przenieść kontakty z iPhone'a na iPhone'a z lub bez iCloud lub przez Bluetooth?

Telegram oferuje wiele interesujących dostosowań i funkcjonalności, które docenia wielu jego użytkowników. Posiada również IFTT do automatyzacji działań, tak jak w trybie ciemnym.

Używaj Telegrama tak, jak lubisz

Oprócz oferowania większej prywatności swoim użytkownikom, Telegram ma kilka funkcji, które pozwalają w pełni dostosować wrażenia na platformie. Jednym z nich jest korzystanie z tajnych czatów, w których informacje nie są w żaden sposób rejestrowane.

Z drugiej strony można również uniemożliwić wysyłanie wiadomości użytkownikom, którzy nie są zarejestrowani jako kontakty . Idzie to w parze z polityką Telegrama, która sprawia, że ​​wszyscy jego użytkownicy czują się komfortowo korzystając z platformy.

Podobnie duża różnorodność botów, które możemy znaleźć w Telegramie, sprawia, że ​​jest to coś więcej niż aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, ale raczej narzędzie wielofunkcyjne .

Zalety umieszczenia trybu ciemnego w Telegramie

Przede wszystkim bateria wytrzyma dłużej, ponieważ ciemne kolory zużywają mniej energii. Podobnie, naukowo udowodniono, że światła telefonu przed snem mogą powodować bezsenność i trudności z zasypianiem. Dlatego aktywacja ciemnego motywu pomoże naszemu mózgowi nie obudzić się przed pójściem spać.

Czytaj więcej  Jak zmienić lub włączyć domyślny port pulpitu zdalnego w Windows 7, 8 i 10?

Zaleceniem unikania efektu światła, oprócz korzystania z trybu ciemnego, jest unikanie korzystania z telefonu przed snem . Mam nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie bardzo przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji