Jak przyspieszyć lub poprawić wydajność mojego telefonu komórkowego z Androidem — skuteczne porady i wskazówki

21 czerwca, 2021

Wszyscy chcemy szybszego telefonu komórkowego, ale jeśli mamy wiedzę, aby nasz telefon działał lepiej, jest znacznie lepszy, ponieważ zawsze możesz go zatrzymać w stanie, w jakim został kupiony.

Nowe urządzenie z Androidem zwykle ma szybkość na wszystko, co można nawet zwiększyć sygnał Wi-Fi i inne rzeczy, o których nie wiedziałeś, wszyscy lubimy, że telefon szybko reaguje na nasze działania.

Do tego ważnym aspektem jest zwiększenie pamięci RAM, która odpowiada za przechowywanie informacji o zainstalowanych aplikacjach , im większa pojemność, tym lepsza szybkość reakcji naszego terminala.

Ale jak przyspieszyć lub poprawić wydajność mojego telefonu komórkowego z Androidem we wszystkich jego aspektach, jest to bardzo proste, wystarczy wykonać sztuczki i postępować zgodnie ze wskazówkami, które tutaj, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, pokażemy poniżej:

Indeks

  Sztuczki poprawiające wydajność telefonu komórkowego z Androidem

  Istnieje kilka skrótów i ustawień, które pozwalają nam przyspieszyć działanie naszego telefonu komórkowego, niezależnie od tego, czy jest to high-end, czy low-end, działa dla każdego, jedną z tych sztuczek jest zmniejszenie skali animacji okien.

  Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć hasło startowe systemu Windows 10, jeśli zapomniałem — brak programów

  Aby to zrobić, po prostu przejdź do ustawień telefonu i przejdź do „ Opcje programisty ”, jeśli nie możesz znaleźć tej sekcji, to dlatego, że nie jest jeszcze aktywowana, aby ją aktywować, po prostu przejdź do opcji „Informacje o telefonie” i kiedy wpisz tutaj zlokalizuj numer kompilacji.

  Po zlokalizowaniu kliknij tę opcję kilka razy, aż w ruchomym i wyskakującym oknie pojawi się komunikat informujący, że „jesteś teraz programistą”, a następnie możesz wrócić do poprzedniego menu ustawień mobilnych.

  Wtedy będziesz mógł zauważyć nową opcję konfiguracji „ opcje programisty ”, dzięki której po wejściu do tej kategorii będziesz mógł skonfigurować pewne aspekty techniczne, na przykład sztuczkę, której nauczymy o animacji okien w celu zwiększenia wydajności naszego urządzenia mobilnego.

  Powinieneś także zlokalizować i wyłączyć tylko następujące 3 pola animacji:

  • Skala animacji okna. (Uwaga: możesz go wyłączyć lub ustawić na minimum dozwolone)
  • Skala animacji przejścia. (Minimalne dozwolone 0.5x lub wyłącz to)
  • Skala czasu trwania animatora. (Zalecenie wyłączenia go całkowicie).

  Kolejną sztuczką, która jest nieco bardziej radykalna, ale bardzo skuteczna na wypadek, gdybyś desperacko potrzebował powolności, jest nauczenie się przywracania urządzenia z Androidem do ustawień fabrycznych ”. Eye to nie tylko przywrócenie ustawień fabrycznych, które przywraca normalne wszystkie ustawienia, mamy na myśli całkowite przywrócenie, które w całości eliminuje aplikacje, dane i inne.

  Czytaj więcej  Jak importować i eksportować dostosowania wstążki w programie Word

  Skuteczne wskazówki dotyczące zwiększenia wydajności na naszym telefonie z Androidem

  Baw się wszystkim, co możesz zrobić, aby zwiększyć wydajność , a zaletą robienia tego samodzielnie jest to, że możesz wypróbować, jak nasz Android zmienia prędkość.

  Preinstalowane lub porzucone aplikacje

  Przejdź do ustawień telefonu, a następnie w „Aplikacjach” i zacznij szczegółowo opisywać każdy z nich, aby wybrać i usunąć te, których nie używasz lub te, których już nie potrzebujesz, jeśli z jakiegoś powodu nie można ich odinstalować.Aplikacje wprowadzają je i czyszczą dane oraz pamięć podręczną.

  Przestrzeń magazynowa

  Oczywiście im więcej miejsca, tym szybciej, a jeśli nie masz niczego, co zajmuje miejsce, Twój telefon będzie działał na maksa , więc zalecamy odwiedzenie galerii i rozpoczęcie usuwania wszystkich filmów i zdjęć, które możesz.

  Jeśli informacje w Twojej galerii są bardzo ważne, możesz wykonać kopię zapasową w chmurze za pomocą dowolnej z istniejących usług, na przykład Dropbox, chodzi o to, aby dużo wyczyścić nasz magazyn plików multimedialnych.

  Pliki śmieci

  Kiedy zostawiamy połowę pobrań albo z pliku w Internecie, albo z menedżera pobierania, ten niepotrzebny lub uszkodzony plik zawsze pozostaje na naszym urządzeniu, zajmując bardzo ważne miejsce.

  Czytaj więcej  Jak zrobić lub stworzyć kreatywny i udany podcast od podstaw — kompletny przewodnik

  Zalecamy korzystanie z eksploratora plików i przeglądanie folderów mobilnych w poszukiwaniu uszkodzonych , duplikatów lub bezużytecznych plików , których już nie będziesz używać.

  Jeśli zastosowałeś się do wszystkich naszych wskazówek i wskazówek, Twój telefon z Androidem prawdopodobnie będzie działał z maksymalną wydajnością. Sukcesy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji