Jak przenieść kontakty z iPhone'a na iPhone'a z lub bez iCloud lub przez Bluetooth?

25 sierpnia, 2021

Kiedy nabywamy urządzenie marki Apple , musimy wiedzieć, że mają one pewne konfigurowalne aspekty, których nie można zrobić na innych urządzeniach mobilnych. I chociaż niektóre mogą być bardzo łatwe do wykonania, niektórzy użytkownicy nie wiedzą, jak postępować. I to jest cel tych samouczków i tym razem pokażemy, jak przenieść kontakty z iPhone'a na inny iPhone z lub bez iCloud lub przez Bluetooth.

Jak przenieść kontakty z iPhone'a na iPhone'a z lub bez iCloud lub przez Bluetooth?

Ponieważ mamy nowe urządzenie mobilne, chcemy móc przekazać wszystkie kontakty, które były na poprzednim telefonie komórkowym. Ale ręczne wykonanie tego zadania może stać się nieco żmudnym i czasochłonnym zadaniem. Dlatego konieczne jest zastosowanie metody, która pozwala nam przesyłać te informacje z iPhone'a na iPhone'a bez większych komplikacji.

Dlatego użyjemy bardzo prostej techniki, która pozwoli nam automatycznie przekazywać kontakty, ale to jeśli mamy konto iCloud. Jeśli nie, możemy skorzystać z innych metod, np. za pomocą Bluetooth do połączenia 2 urządzeń . Czytaj dalej ten artykuł, aby wiedzieć, jak przenieść kontakty z jednego iPhone'a na inny iPhone.

Czytaj więcej  Co to jest oprogramowanie licencjonowane Careware i jak to działa? Czy godny zaufania?

  Jeśli masz konto iCloud, możesz pobrać wszystkie dane z urządzenia mobilnego z chmury Apple, w tym kontakty. Ale oczywiście będzie konieczne, aby oba urządzenia korzystały z tego samego konta i jest to również aktywne na obu telefonach. Aby zsynchronizować kontakty na obu iPhone'ach , musisz wykonać następujące czynności.

  Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do ustawień telefonu i aktywować synchronizację kontaktów iCloud , jeśli nie. W celu sprawdzenia, czy ta funkcja jest rzeczywiście aktywna. Musisz tylko wprowadzić ustawienia, a następnie kliknąć swoje imię, aby wejść do menu Apple ID

  Jednym ze sposobów przesyłania kontaktów z jednego iPhone'a na drugi jest posiadanie obu urządzeń w rękach. A jeśli tak, to możesz skorzystać z „Szybkiego startu”, bardzo łatwo jest zastosować tę metodę, a pokażemy Ci poniżej. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to włączyć nowy telefon, mając w rękach drugi zapłon.

  Po rozpoczęciu procesu konfiguracji nowego telefonu stary iPhone wykryje ten proces. Gdzie zapyta Cię, czy chcesz przenieść dane za pomocą „Szybkiego startu” . Teraz wystarczy nacisnąć opcję „OK”, teraz nowy iPhone pokaże na ekranie kod złożony z kropek.

  Czytaj więcej  Jakie są rodzaje częstotliwości Wi-Fi? Jakie standardy i kanały są lepsze?

  Teraz aparat otworzy się na starym telefonie komórkowym i musisz wskazać na nim kod, aby rozpocząć transfer danych. Powinieneś starać się, aby telefony komórkowe były jak najbliżej . W ciągu kilku minut transfery wszystkich danych, w tym kontaktów ze starego iPhone'a, zostały przeniesione do nowego.

  Aby skorzystać z tej metody przesyłania, musisz pobrać aplikację o nazwie Beam it z wirtualnego sklepu Apple . Oczywiście ten proces musi odbywać się na obu telefonach komórkowych. Po zakończeniu instalacji należy włączyć Bluetooth i sprawić, by oba urządzenia były widoczne.

  W tym momencie otwórz aplikację, a teraz będziesz szukać kontaktów, które chcesz przenieść , teraz rozpocznie się proces połączenia i synchronizacji. Za kilka sekund rozpocznie się transfer, proces ten może potrwać kilka minut i wszystko będzie zależeć od ilości przesyłanych informacji.

  Ta metoda jest nieco wolniejsza niż poprzednie, ale znacznie szybsza, jeśli zdecydujesz się zrobić to ręcznie. I tak proste, jak umieszczenie kontaktu na ekranie głównym , nauczyłeś się przenosić kontakty z jednego iPhone'a na inny iPhone z lub bez iCloud lub przez Bluetooth.

  Czytaj więcej  Jak łatwo ustawić prywatność i zablokować lub usunąć udostępnianie na Facebooku?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji