Jak przeglądać Internet w trybie prywatnym lub incognito na moim telefonie z Androidem, iPhonie lub komputerze?

30 października, 2021

Dzisiejsze surfowanie po Internecie nie jest całkowicie bezpieczne, samo przekazanie tych informacji zaskoczy Cię: Twoja firma telefoniczna lub firma udostępniająca Ci Internet dokładnie wie, które strony odwiedzasz , czyż nie jest to niewiarygodne? prywatność to żart.

Jak przeglądać Internet w trybie prywatnym lub incognito na moim telefonie z Androidem, iPhonie lub komputerze?

Jednak korzystanie z metod, takich jak przeglądanie Internetu w trybie prywatnym (lub jak nazywa to Chrome incognito), będzie nieco lepsze, aby poradzić sobie z danymi z resztą świata i łatwiej nie musisz mówić wszystkim, kim jesteś.

W dzisiejszych czasach cyberbezpieczeństwo jest na ziemi, coraz ważniejsza jest ochrona informacji i nie mam na myśli tworzenia kopii zapasowej telefonu komórkowego, jeśli nie, że podczas przeglądania mórz Internetu naprawdę czujesz się chroniony.

Jeśli życie staje się coraz bardziej niepewne, to życie w internecie nic dziwnego, na przykład dzisiaj największym oszustwem, jakie ma miejsce w sieci, jest kradzież kart, kiedy płacisz na niezabezpieczonej lub mało rozpoznawanej stronie internetowej , jest to możliwe (ale mało prawdopodobne), że sprzedają twoje informacje i najgorsze informacje, które mogą sprzedać, to z twojej karty kredytowej.

Czytaj więcej  Jak zwolnić miejsce lub wyczyścić moje konto na Dysku Google, Gmailu i Zdjęciach Google Google

Inne sposoby kradzieży informacji polegają na różnych rodzajach zagrożeń złośliwym oprogramowaniem, takich jak słynne adware, które dostają się do twojego systemu i wypełniają cię reklamami, wszyscy mieliśmy to kiedyś .

Ale na szczęście istnieje sposób, który pozwala nam pozbyć się większości tych przykrości, to znaczy mówię o "trybie incognito" ten szczęśliwy tryb, zajmuje się ukrywaniem twoich danych przeglądania znanych jako coockies i innych rzeczy, które będziemy patrz poniżej.

  Jaki jest tryb incognito przeglądarki Google Chrome?

  Tryb incognito to nic innego jak warstwa zarządzana przez Google w swojej usłudze przeglądarki, w której ukrywa ona jak najwięcej danych identyfikacyjnych ze wszystkich odwiedzanych przez Ciebie stron internetowych .

  Google Chrome nie jest jedyną przeglądarką, która umożliwia aktywację tego trybu, dobrze wiadomo, że zdecydowana większość innych przeglądarek przyjęła tę funkcję, przejmując część rynku Google Chrome dla tej nowatorskiej funkcji (w swoim czasie).

  Czytaj więcej  Ostateczne rozwiązanie: „Mój Disney Plus nie działa i przestał działać na moim telefonie komórkowym”

  Jak aktywować tryb prywatny przeglądarki?

  Ta opcja, jak powiedziałem, jest dostępna w zdecydowanej większości wszystkich przeglądarek, przede wszystkim musisz otworzyć przeglądarkę (jeśli nie masz Chrome, polecam ją pobrać, ponieważ jest zdecydowanie najlepsza) .

  Następnie musisz przejść do sekcji konfiguracji, która w Chrome jest po prawej stronie do góry, tuż przed X do zamknięcia programu, są 3 punkty w pionie, raz tutaj musisz podać w "nowym oknie incognito", że jeśli tak nie posiadasz dodatkowych ustawień w swojej przeglądarce będzie trzecią opcją.

  Po wejściu w tryb incognito lub prywatny wszystko, co robisz, będzie miało anonimowy odcisk palca, z wyjątkiem wyjątków, które wskazuje ten sam tryb i które możesz zobaczyć na pierwszym obrazie tego artykułu.

  Jeśli jesteś z innej przeglądarki, powinieneś poszukać jej w sekcji konfiguracji, prawie zawsze są one nazywane „trybem prywatnym” lub „trybem tajnym”, ale prawdopodobnie panel konfiguracyjny Chrome ma w prawym górnym rogu, inne przeglądarki go mają w innej części.

  Zalety i wady korzystania z niego

  Jest łatwy i wygodny w użyciu, a także bardzo przydatny, jeśli chcesz zobaczyć czyjś profil, ale nie wiesz, że go widziałeś, zapewnia również bardzo dobre narzędzia do korzystania z przeglądania Internetu, chociaż oczywiście nie należy go traktować jako tylko środek zapobiegawczy.

  Czytaj więcej  Jak wyłączyć lub zablokować mój komputer z telefonu komórkowego z Androidem lub iPhone'a?

  Posiadanie dobrego programu antywirusowego, który chroni przed złośliwym oprogramowaniem, jest niezbędne podczas przeglądania stron internetowych, nie biorąc pod uwagę, że należy unikać pobierania programów z nieznanych źródeł , obrazów i filmów tylko ze względu na to.

  Pamiętaj, że niestety wirusy komputerowe mogą pojawić się w wielu prezentacjach i naszym obowiązkiem jest nie zarażać się i oczywiście nie rozprzestrzeniać ich (w przypadku robaków lub bardziej inwazyjnych wirusów, takich jak Ransomware).

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji