Jak prawidłowo podłączyć laptopa do telewizora za pomocą kabla HDMI?

25 czerwca, 2022

Czy chcesz pokazać rodzinie filmy z ostatniej wakacyjnej podróży, ale ogranicza Cię rozmiar ekranu laptopa? Idealnym sposobem na to jest podłączenie laptopa do telewizora za pomocą kabla HDMI lub nawet własnego telefonu komórkowego, aby transmitować na ekranie.

Dla niektórych może się to wydawać dość oczywistą procedurą, ale podłączenie komputera do telewizora w domu może stać się sporym zadaniem, jeśli nie wiesz, jak to zrobić. Jeśli masz w domu smart TV, proces połączenia jest znacznie łatwiejszy . Teraz zrobienie tego za pomocą kabla HDMI nie powinno zająć więcej niż kilka minut .

Jak prawidłowo podłączyć laptopa do telewizora za pomocą kabla HDMI?

  Indeks

   Co to jest kabel HDMI?

   Jego nazwa pochodzi od akronimu w języku angielskim, co oznacza interfejs multimedialny High Definition i jest to nic innego jak kabel, który jest w stanie przesyłać dźwięk i obraz w wysokiej rozdzielczości. Oferuje świetną jakość obrazu i w zależności od typu może przesyłać obrazy w rozdzielczościach 720p, 1080p i 4K.

   Czytaj więcej  Jak łatwo zrobić wykres kołowy w Excelu z procentami?

   Jak podłączyć laptopa do telewizora za pomocą kabla HDMI?

   Czego potrzebuję?

   Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy oba urządzenia (laptop i telewizor) mają wbudowane porty HDMI. Prawie wszystkie modele laptopów mają domyślnie porty HDMI , tylko starsze wersje nie.

   Oczywiście musisz mieć kabel HDMI o odpowiedniej długości, aby oba urządzenia można było podłączyć na bezpieczną odległość. Istnieje kilka kabli typu mini HDMI , sprawdź, który jest twój i czy masz odpowiedni port do podłączenia.

   Nawiąż połączenie

   Teraz, gdy zweryfikujemy, że mamy wszystko, czego potrzebujemy, zaczynamy od procesu instalacji.

   • Włącz laptopa i telewizor.
   • Podłącz kabel HDMI do obu portów, nie ma znaczenia, w jakiej kolejności to zrobisz. Weź pod uwagę numer portu telewizora, w którym umieszczasz kabel.
   • Telewizor musi być dostrojony do kanału HDMI. Użyj przycisku AV na telewizorze lub pilocie, pamiętaj, że w niektórych telewizorach ta opcja jest znana jako Źródło lub Wejście.
   • Teraz wyświetlany obraz to obraz laptopa.

   Połączenie między laptopem a telewizorem powinno rozpocząć się automatycznie, ale jeśli tak się nie stanie, musisz wykonać pewną konfigurację.

   • Wejdź do ustawień systemowych z menu Start . Kliknij ikonę koła zębatego.
   • Wybierz opcję System, a następnie podmenu Wyświetl .
   • Przewiń w dół, przewijając myszą, aż znajdziesz opcję Wiele ekranów.
   • Stuknij przycisk Wykryj .
   Czytaj więcej  Dlaczego nie mogę odinstalować aplikacji na Androidzie? - Rozwiązanie

   System przeprowadzi wyszukiwanie wszystkich podłączonych urządzeń i wykryje każdy podłączony ekran. JEŚLI nie ma problemów z kablem lub niektórymi portami, rozpocznij połączenie.

   W razie potrzeby dostosuj rozdzielczość ekranu. W przypadku telewizorów o wysokiej rozdzielczości możesz użyć 1920 x 1080, a jeśli masz telewizor obsługujący 4K, użyj 3840 x 2160.

   Szybki sposób na połączenie

   Klawiatury laptopów mają klawisz o nazwie fn , który umożliwia natychmiastowy dostęp do różnych narzędzi systemowych. Jeśli po podłączeniu telewizor nie rozpoznaje go automatycznie, możesz go użyć.

   Naciśnij klawisz fn w połączeniu z klawiszem z ikoną ekranową, aby rozpocząć automatyczne wykrywanie. Zwykle kluczem do rozpoczęcia wykrywania ekranu jest klawisz F7, chociaż może się on różnić w zależności od modelu laptopa.

   Mój laptop nie łączy się z telewizorem

   Jeśli po wykonaniu czynności związanych z podłączeniem komputera do telewizora nie działa, możesz mieć jeden z następujących problemów:

   • Nie masz zainstalowanych niezbędnych sterowników. Użyj aplikacji takich jak Driver Booster, aby wyszukać i wykryć, czy musisz zainstalować sterownik, aby podłączyć telewizor.
   • Kabel HDMI jest uszkodzony. Spróbuj wykonać połączenie innym kablem, aby wykluczyć, że kabel już nie działa.
   • Porty HDMI nie działają. Istnieje niewielka szansa, że ​​porty już nie działają, możesz spróbować połączyć się z innymi urządzeniami, aby wykluczyć, że jest to problem.
   Czytaj więcej  Jak upewnić się, że pieniądze, które mam odebrać od Wallapop, dotrą do mnie - Cobro Seguro

   Obecne telewizory Smart TV mają inne formy połączenia, takie jak Bluetooth. Inni decydują się na podłączenie urządzeń do telewizora za pomocą kabli USB .

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji