Jak prawidłowo podłączyć i skonfigurować wzmacniacz sygnału TPLINK, aby zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej?

14 czerwca, 2022

Masz problemy z podłączeniem wszystkich urządzeń w domu? Możliwym rozwiązaniem jest podłączenie i skonfigurowanie repeatera TP-LINK Extender w celu zwiększenia sieci bezprzewodowej we wszystkich pomieszczeniach w domu.

XXI wiek przyniósł potrzebę stałej łączności, a korzystanie z wydajnych sieci bezprzewodowych jest priorytetem. Wszyscy chcemy szybkiego połączenia z Internetem, ale sygnał może nie docierać do wszystkich pomieszczeń . Na szczęście istnieją urządzenia, które służą do rozwiązania tego problemu, choć są sposoby na stworzenie domowych wzmacniaczy sygnału .

Jak prawidłowo podłączyć i skonfigurować wzmacniacz wzmacniacza TPLINK, aby zwiększyć sieć bezprzewodową?

  Co to są repeatery?

  Są to niewielkie urządzenia, które służą do wzmocnienia sygnału sieci . Jego celem jest uczynienie go potężniejszym, z większą intensywnością i większym dystansem, który można pokonać. Doskonałe rozwiązanie, jeśli podejrzewasz, że masz wolne łącze internetowe .

  Jest to przyczółek dla routera, który wzmacnia sygnał we wszystkich obszarach. Powinien być podłączony tylko do gniazdka elektrycznego i umieszczony w strategicznym miejscu, w którym może odbierać sygnał i rozszerzać go do miejsc, do których router nie może dotrzeć.

  Czytaj więcej  Jak zacytować tweeta w komentarzu na Twitterze na Androidzie lub iPhonie

  Przed zakupem przemiennika upewnij się, że odpowiada on Twoim potrzebom. Oznacza to, że weź pod uwagę, czy jest to dom z więcej niż jednym piętrem, odległość, jaką pokonuje, pasmo częstotliwości, w którym pracuje i liczbę urządzeń, które będą podłączone .

  Jak prawidłowo podłączyć i skonfigurować repeater TP-LINK Extender?

  Wzmacniacze TPLINK są zwykle dość popularne, ponieważ są łatwe w konfiguracji, a ich instalacja jest dość prosta. Na rynku dostępne są różne modele ze zróżnicowaną ceną, która jest powiązana z wbudowanymi funkcjami.

  Szybka konfiguracja (z przyciskiem WPS)

  Ta opcja dotyczy urządzeń (routerów i repeaterów), które mają wbudowany przycisk WPS . Jeśli tak, instalacja zajmuje średnio 5 minut.

  • Podłącz wzmacniacz do gniazdka elektrycznego w pobliżu routera
  • Poczekaj, aż całkowicie się włączy i naciśnij przycisk WPS na routerze na okres 3 sekund
  • Natychmiast naciśnij przedłużacz zasięgu lub przycisk WPS na wzmacniaczu przez co najmniej 3 sekundy
  • Teraz rozpoczyna się proces synchronizacji między dwoma urządzeniami i musisz poczekać, aż repeater włączy wszystkie światła jako sygnał, że jest gotowy
  • Wzmacniacz jest już zsynchronizowany, teraz odłącz go od gniazdka i umieść w strategicznym miejscu , skąd może transmitować sygnał do wszystkich miejsc w domu lub biurze
  Czytaj więcej  Jak odzyskać usunięte notatki lub wiadomości głosowe na WhatsApp, gdzie są zapisane?

  Aby sprawdzić, czy działa prawidłowo, sprawdź, czy wszystkie światła włączają się po ponownym podłączeniu go do gniazdka. Chociaż może się to różnić w zależności od posiadanego modelu wzmacniacza TP-LINK.

  Konfiguracja bez przycisku WPS

  Istnieją modele repeaterów, takie jak TP-Link Wi-Fi RE200 AC750 , które mają w zestawie przycisk WPS. W takich przypadkach konieczne jest dokonanie konfiguracji z przeglądarki.

  • Podłącz wzmacniacz do gniazdka elektrycznego i włącz go
  • Następnie podłącz repeater do głównego punktu dostępowego. Modele takie jak TP-Link TL-WA850RE mają port Ethernet do połączenia kablem z komputerem i identyfikujesz połączenie z nazwą TP-LINK_Extender_XXX
   • Jeśli nawiążesz połączenie przewodowe, wyłącz wszystkie połączenia bezprzewodowe
   • Jeśli połączenie jest bezprzewodowe, odłącz inną aktywną sieć
  • Otwórz wybraną przeglądarkę i wejdź na stronę konfiguracji TP-Link
  • Będziesz miał do dyspozycji kilka metod, wybierz tę, którą uważasz za najbardziej odpowiednią
  • W następnym kroku prosi o nazwę użytkownika i hasło . Podczas pierwszej konfiguracji umieszczasz te, które domyślnie wprowadza urządzenie, czyli admin i admin (wszystkie małymi literami)
  • Masz dostęp do strony szybkiej konfiguracji, Wybierz opcję Wybierz sieć WiFi routera / AP
  • Wpisz hasło dostępu do sieci WiFi głównego routera/AP, możesz wpisać to samo, które posiada router. Jeśli nie wiesz, co to jest, możesz go wyszukać na telefonie z Androidem
  • Po zakończeniu konfiguracji sprawdź, czy wszystkie światła zapalają się bez problemu
  • Odłącz repeater i umieść go w określonym miejscu w domu. Poczekaj około 30 sekund na połączenie i sprawdź, czy działa idealnie.
  Czytaj więcej  Jak i gdzie znaleźć i kupić karty do gry Robux od Roblox

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji