Jak prawidłowo czyścić i dezynfekować telefon komórkowy przed wirusami lub bakteriami?

28 lipca, 2021

Wirusy są niebezpieczne i nie mówię o informatykach, którzy kradną Twoje cyberbezpieczeństwo, nasze urządzenie jest z nami generalnie prawie 100% naszego dnia, więc niezwykle ważne jest, aby było utrzymywane w czystości i dezynfekowane, dziś bardziej niż kiedykolwiek musimy zabrać opiekować się każdym robakiem, który stara się dostać do naszego organizmu.

Urządzenie komórkowe jest czymś bardzo brudnym, coraz więcej telefonów komórkowych nie zaspokaja potrzeb zdrowotnych ludzi, ponieważ materiały, z których są zbudowane, stają się zbyt lepkie, gdy się zabrudzą, wyraźnym przykładem powyższego jest to, że kupując wysokiej klasy urządzenie zbudowane jest ze szkła lub dużo ceramiki.

Jest to również niebezpieczne, ponieważ gdy tylko spadnie, to miejmy nadzieję, że zewsząd wyjdzie zepsute, łatwo będzie gromadzić brud i robaki , których nie można całkowicie wyeliminować, nawet jeśli umyjemy ręce, ponieważ tam mieszkają.

W rzeczywistości, dawno temu przeczytałem, że telefon komórkowy może pomieścić do 10 razy więcej bakterii niż w toalecie, to za dużo, zwłaszcza gdy mówimy o produkcie, który wszyscy mamy i wkładamy cal od naszego usta, gdy rozmawiamy przez telefon lub wysyłamy nam dźwięk. (chyba że wyślesz go przez WhatsApp web ).

Czytaj więcej  Jak uzyskać lub obliczyć koszt lub cenę sprzedaży produktu w programie Excel?

Indeks ()

 1. Jakich materiałów użyć do czyszczenia urządzenia?
 2. Jak wyleczyć telefon
Indeks

  Jakich materiałów użyć do czyszczenia urządzenia?

  Najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest użycie 70% czystego alkoholu izopropylowego, który w zasadzie jest używany przez wszystkie inne urządzenia elektroniczne ze względu na jego unikalne właściwości, które sprawiają, że urządzenie nie ulega uszkodzeniu dzięki niemal natychmiastowemu odparowaniu, a nie przewodzeniu (co sprawia, że ​​urządzenia nie ulegają uszkodzeniu).

  Substancja ta występuje w kilku postaciach, najczęściej w aerozolu, jednak są wilgotne chusteczki lub płynny roztwór, który polecam używać to chusteczki, ponieważ są już gotowe, aby po wyjęciu ich z opakowanie zabierasz je bezpośrednio do telefonu i zaczynasz czyszczenie.

  Czyszczenie telefonu nie jest trudne, jednak trzeba uważać i uważać, aby nie dotknąć zbyt wielu słabych punktów urządzenia, mogą to być klakson, w niektórych modelach przedni aparat, przyciski i być może przycisk zasilania (z odciskiem palca) skoro ten alkohol mógłby dostać się w szczeliny tych przycisków, najbardziej odpowiedzialne byłoby to, że ściereczka lub ściereczka, którymi ją czyścisz, prawie nie jest mokra .

  Czytaj więcej  Jak utworzyć konto Microsoft w mojej Nokii, aby wejść do sklepu?

  Będziesz także potrzebować, jak mówię, myjki lub ściereczki, jeśli nie możesz jej znaleźć w swojej prezentacji ręczników, po zdobyciu wszystkich materiałów wyczyścimy ją.

  Jak wyleczyć telefon

  Przed rozpoczęciem pamiętaj o umyciu rąk neutralnym mydłem dla lepszej obsługi sprzętu i wysusz je, jeśli to możliwe, a następnie upewnij się, że miejsce, w którym Ty i Twoje urządzenie są tak czyste, jak to możliwe, teraz, jeśli zaczniemy:

  • Usuń etui z urządzenia, jeśli je posiadasz, i wyłącz je, aby nie przeszkadzało podczas czyszczenia.
  • Obudowę telefonu można zanurzyć w szklance z odrobiną mydła i wody, po wyczyszczeniu telefonu obudowa będzie jak nowa, musi być wykonana z plastiku lub jakiegoś materiału, który nie psuje się pod wpływem wody , takich jak etui na telefon komórkowy, szybkie ładowanie lub z wbudowaną baterią.
  • Jeśli prezentacja Twojego alkoholu występuje w wersji sprayu, nie wylewaj go bezpośrednio na telefon, użyj posiadanej ściereczki lub ściereczki i umieść tam alkohol
  • Przetrzyj tę chusteczkę po całym urządzeniu , najpierw na ekranie, potem na krawędziach i na końcu z tyłu.
  • Pozostaw na chwilę do wyschnięcia i gotowe.
  Czytaj więcej  Jak zrobić lub stworzyć formularz w programie Word do wypełnienia - samouczek praktyczny

  Jeśli potrzebujesz wyczyścić porty, udaj się do fachowca, a jeśli chcesz wyczyścić aparat, użyj specjalnej ściereczki do czyszczenia obiektywów , nie próbuj tego robić czymś innym, bo możesz go uszkodzić.

  Teraz możesz iść i grać w Minecrafta ze znajomymi dzięki nowemu, lśniącemu i czystemu urządzeniu, które będzie Cię na bieżąco i w 100% wolne od wirusów, które mogłeś dać, dotykając go lub zabierając go w zatłoczone miejsca.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji