Jak poznać wiek, datę produkcji lub rok wydania mojego komputera lub laptopa?

26 sierpnia, 2021

Bardzo ważne jest, aby zawsze mieć świadomość żywotności naszych komponentów elektronicznych. Głównie te, które składają się na nasz komputer stacjonarny lub laptop, abyśmy mogli podejmować decyzje na podstawie tego, co wiemy, że mamy w rękach . W ten sposób będziemy mieli wystarczająco dużo informacji, aby wiedzieć, co robić.

Jak poznać wiek, datę produkcji lub rok wydania mojego komputera lub laptopa?

W tym artykule wyjaśnimy, jak poznać wiek, datę produkcji lub rok wydania swojego komputera stacjonarnego lub laptopa , aby w ten sposób wiedzieć, co masz i co powinieneś zmienić. Tylko dla komputerów z systemem Windows i Mac, że mają zintegrowany system, który pozwala poznać te informacje.

W ten sposób będziesz mógł wiedzieć, jak długo działa dysk twardy Twojego komputera lub ile lat ma płyta główna, na której zainstalowany jest BIOS, istotna część komputera .

  Indeks

   Streszczenie

   Jak poznać wiek, datę produkcji lub rok wydania mojego komputera?

   Jak wspomnieliśmy wcześniej, wyjaśnimy Ci zarówno Windows, jak i Mac . Oto różne metody sprawdzania wieku komputera:

   • Okna

   Przekonamy się, że datę instalacji naszego komputera można poznać na kilka sposobów, jednak nie wszystkie oferują najwyższą precyzję . Z drugiej strony istnieje pewny sposób, aby dać ci wyobrażenie o tym, ile lat ma twój komputer:

   Korzystanie z Eksploratora Windows 10

   Aby rozpocząć, klikniemy menu „Start”, gdzie następnie klikniemy „Wszystkie programy”, aby otworzyć nowe okno. Poszukamy, gdzie jest napisane „Akcesoria”, gdzie umieścimy wskaźnik, następnie przejdziemy do opcji „Narzędzia systemowe ” i wreszcie w „Informacje o systemie” .

   W tej części komputera znajdziemy wszystkie interesujące informacje, które chcemy wiedzieć o jego wieku . Na przykład data instalacji systemu BIOS, licencja Windows, model procesora i inne.

   Z wiersza polecenia

   W menu Windows będziemy musieli wpisać w wyszukiwarkę „cmd”, a następnie kliknąć „Wiersz polecenia”, gdy się pojawi. W tym momencie pojawi się okno poleceń, w którym będziemy musieli napisać "debug" i "df000:fff5" . Od tego momentu będziemy mogli zobaczyć szukane informacje w szczegółach systemu.

   Czytaj więcej  Jak utworzyć plik danych PST w programie Outlook, aby zwolnić miejsce na moim komputerze?

   Innym sposobem, aby to zrobić, jest wpisanie w wyszukiwarce "Uruchom", aby bezpośrednio wejść do programu, a następnie wpisz "debug df000:fff5" . Pojawi się kilka plików, w których możemy zobaczyć datę uruchomienia komputera

   • Prochowiec

   Teraz przechodzimy do komputerów Mac, które są produkowane przez Apple i są potężnymi narzędziami do projektowania. Dlatego trzeba znać wiek sprzętu, aby mieć lepsze wyobrażenie o tym, jak go ulepszyć . Istnieje kilka sposobów poznania wieku komputera Mac, a mianowicie:

   W iTunes

   W momencie zakupu komputera Mac musiał on być zsynchronizowany z iTunes , dzięki czemu śledzi czas działania komputera. Wystarczy spojrzeć na informacje programu, aby poznać dane dotyczące wieku naszego laptopa.

   Przez Informacje o tym komputerze Mac

   W menu Apple możemy wybrać opcję „O tym Macu”, aby znaleźć wszystkie informacje, które chcemy wiedzieć o naszym komputerze. To jeden z najłatwiejszych sposobów na zrobienie tego.

   Produkty Apple mają numer seryjny, który możemy sprawdzić, aby się dowiedzieć, można go znaleźć na opakowaniu produktu. Pozwala precyzyjnie określić model i rok montażu komputera.

   Dlaczego powinienem znać wiek mojego laptopa?

   Głównie wiek daje wyobrażenie o mocy obliczeniowej, pamięci RAM, pamięci i wieku, jakie może mieć komputer. Znajomość różnych modeli procesorów i ich lat wydania może dać wyobrażenie o tym, ile lat ma twój laptop.

   Czytaj więcej  Jak znaleźć i odzyskać zapomniane hasło do konta Hotmail bez jego zmiany?

   Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jaki procesor ma twój komputer i ile rdzeni , aby zastanowić się, czy musisz go zmienić lub jak daleko możesz to wykorzystać . Zapewni to najdłuższą żywotność narzędzia tak ważnego jak laptop.

   Mam nadzieję, że te informacje są pomocne, ponieważ znajomość wieku komputera jest ważna, aby był aktualizowany i utrzymywany. Nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi, do zobaczenia następnym razem!

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji