Jak poznać stan mojej baterii telefonu komórkowego i sprawdzić, czy jest zła lub uszkodzona?

24 czerwca, 2021

Obecnie dla nikogo nie jest tajemnicą, że przenośne baterie mają ograniczoną żywotność, którą można skrócić w zależności od różnych czynników dotyczących użytkownika. Wiele razy ludzie dowiadują się, że mają słabą baterię telefonu komórkowego, gdy w ogóle nie zaczyna ona działać.

Dlatego w tym artykule nauczymy Cię, jak poznać stan swojej baterii i sprawdzić, czy jest zła lub uszkodzona . Podobnie podamy kilka wskazówek, które pomogą przedłużyć jego żywotność i co zrobić, jeśli nie ma już lekarstwa.

Jak mogę sprawdzić stan mojej baterii?

Aby poznać aktualny stan baterii, wystarczy być trochę szczegółowym. Spójrz na czas potrzebny do naładowania do 100% , a także czas potrzebny do pełnego rozładowania i czy po osiągnięciu określonego procentu nadal działa normalnie. Możesz również znaleźć w "Ustawieniach" swojego telefonu sekcję poświęconą wyłącznie baterii; zapoznanie się z tymi opcjami może pomóc w ocenie stanu baterii.

Czytaj więcej  Czym jest społeczność YouTube? Jak utworzyć i uzyskać dostęp do społeczności

Wystarczy podążać ścieżką "Ustawienia" > "Bateria" swojego smartfona z Androidem, a tam znajdziesz odpowiednie informacje o baterii, takie jak:

  • Czas od ostatniego podłączenia do prądu.
  • Jak długo ekran był używany od ostatniego pełnego naładowania.
  • Zarządzanie baterią, takie jak: tryb oszczędzania energii, specjalne ustawienia wydłużające żywotność baterii i inne istotne ustawienia.

Ważne jest, aby pamiętać, że wartości, które tam znajdziemy, są przybliżone, ponieważ będzie to zależało w dużej mierze od tego , w jaki sposób telefon będzie używany . Kolejnym ważnym aspektem do rozważenia są aplikacje działające w tle , które zużywają baterię nawet bez korzystania ze smartfona.

Jak sprawdzić, czy moja bateria jest uszkodzona lub zepsuta?

Jednym z najprostszych sposobów sprawdzenia, czy bateria nie działa już tak, jak powinna, jest wyjęcie jej i sprawdzenie, czy nie jest wybrzuszona lub „spuchnięta” .

Kiedy tak jest, oznacza to, że nie jest już użyteczny i że w miarę używania go będzie się bardziej napompowywał, aż może eksplodować. W tym przypadku oraz w przypadku, gdy zaczyna wydzielać płyn, jest to moment, w którym pilnie potrzebujemy wymienić baterię.

Czytaj więcej  Jak znaleźć adres URL mojego profilu Slack, aby go udostępnić lub zmienić?

Czas użytkowania wpływa na baterie

Ciągłe korzystanie z telefonu komórkowego może nam powiedzieć, czy nasza bateria jest uszkodzona, ponieważ może działać krócej niż wcześniej. W ten sam sposób, jeśli za każdym razem, gdy używasz telefonu, bateria wytrzymuje mniej , jest uszkodzona. To nie jest normalne, że smartfon ma 70%, a otwierając WhatsApp na dwie minuty, spada do 50%. W takim przypadku bateria zaczyna się uszkadzać.

W ten sam sposób możesz przetestować baterię swojego telefonu komórkowego, starając się zużywać ją jak najmniej i mierzyć czas potrzebny do jej podłączenia . W ten sposób możesz zorientować się, co może się z nim stać.

Możesz także stale go używać i mierzyć czas potrzebny do pełnego pobrania. Ogólnie rzecz biorąc, baterie powyżej 2000 mAh są w stanie wytrzymać do 3 godzin ciągłego użytkowania, gdy są nowe. Z drugiej strony baterie 4000 mAh mają zwykle większą autonomię. Jeśli w twoim przypadku nie dotrzesz w ciągu dwóch godzin lub godziny, bateria jest uszkodzona .

Wskazówki dotyczące przedłużenia żywotności baterii

Przede wszystkim nigdy nie używaj telefonu komórkowego podczas ładowania . Jest to główny błąd ludzi i dlatego wiele baterii jest uszkodzonych. Podobnie zamykanie aplikacji w tle oraz wyłączanie sieci Wi-Fi i Bluethooth, gdy z nich nie korzystamy, to dwie czynności, które musimy podjąć, aby uniknąć niepotrzebnego zużycia baterii.

Czytaj więcej  Jak pobrać i zainstalować Pluto TV na moim Smart TV, telefonie komórkowym, komputerze lub urządzeniu Roku?

W ten sam sposób staraj się nie używać telefonu komórkowego tak stale, a jeśli czujesz, że robi się bardzo gorąco, najlepiej zostaw go, gdy wszystkie sieci są wyłączone . Jeśli masz telefon Samsung, a bateria nie wytrzymuje , najlepiej grać na nim bezpiecznie i kupić nowy model, aby uniknąć spadków wydajności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji