Jak poznać reputację sprzedawcy w MercadoLibre

28 sierpnia, 2022

MercadoLibre to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych rynków cyfrowych, tak rozległy, że można go kupić nawet w innych krajach . Miejsce, w którym możesz sprzedać lub kupić prawie wszystko. Z określonymi regułami i systemem pozwalającym wzbudzić zaufanie tych, którzy należą do tej społeczności.

Aby kupić lub sprzedać, musisz się zarejestrować, tworząc profil i osobiste hasło, które pozwolą Ci uczestniczyć w jednym z dwóch sposobów.

Jak poznać reputację sprzedawcy w MercadoLibre

Dziś coraz więcej osób dołącza do tej społeczności, znajdując wszystko, od usług po nowe i używane przedmioty, a także w szerokiej gamie cen. Jedną z rzeczy, które powinieneś wiedzieć, aby uzyskać dobre wyniki ze swojego doświadczenia, jest właśnie to, jak poznać reputację sprzedawcy.

  Indeks

   Jaka jest reputacja MercadoLibre?

   Po wejściu do społeczności MercadoLibre masz możliwość uczestnictwa zarówno jako kupujący, jak i sprzedający. Teraz w obu przypadkach zawsze wygodnie będzie zadbać o swoją reputację, aby Twój wizerunek był godny zaufania przed resztą społeczności.

   Czytaj więcej  Jak łatwo zamówić samochód DiDi z mojego komputera lub komputera?

   Za każdym razem, gdy dokonujesz transakcji, niezależnie od tego, czy kupujesz, czy sprzedajesz, Twój kontrahent musi ocenić Ciebie , tak jak Ty go oceniasz. MercadoLibre następnie dodaje i uśrednia te oceny, aby umieścić je w tabeli, która odzwierciedla, czy najwyższy odsetek jest ujemny, pozytywny czy neutralny.

   Jak obliczana jest reputacja sprzedawcy?

   Aby obliczyć reputację sprzedawcy, automatyczny system MercadoLibre uwzględnia trzy konkretne rzeczy. Liczba zrealizowanych transakcji, niezależnie od liczby sprzedanych przedmiotów. Jak często dokonuje się sprzedaży i jak oceniają Cię kupujący. Dane te są aktualizowane raz w miesiącu.

   Jak mogę sprawdzić reputację sprzedawcy w MercadoLibre?

   Kiedy przeglądasz MercadoLibre i decydujesz się przyjrzeć bliżej ofercie, pierwszą rzeczą, którą robisz, jest otwieranie jej jednym kliknięciem. Spowoduje to przejście do ekranu, na którym zobaczysz więcej zdjęć produktu i jego szczegółowy opis.

   Po prawej stronie ekranu, obok zdjęć, znajdziesz szereg danych, takich jak cena, ilość sztuk oraz informacje o sposobie płatności i dostawy . Następnie przycisk kup, pod którym znajdziesz informacje o sprzedającym . Te dane można nieco rozszerzyć, aby zobaczyć wszystkie dane sprzedawcy.

   Czytaj więcej  Jak grać w Minecrafta online ze znajomym z lub bez Hamachi Ciesz się pełnią życia!

   Termometr oceny

   Na dole tego wykresu zobaczysz termometr oceny , który zmienia kolor z czerwonego na zielony. To pierwsze spojrzenie na reputację sprzedawcy.

   Jeśli termometr jest czerwony, sprzedawca nie jest wysoce zalecany. Jeśli natomiast jest zielony, oznacza to, że jego reputacja jest bardzo dobra lub doskonała . Żółte i pomarańczowe odstępy oznaczają, że znajdujesz się pośrodku obu skrajności.

   Jak wyświetlić opinie kupującego?

   Czasami reputacja sprzedawcy nie jest negatywna lub średnia z powodu złych doświadczeń, ale dlatego , że nie osiągnął jeszcze wystarczającej liczby transakcji, aby mógł zostać oceniony przez system. W takim przypadku najlepiej sprawdzić komentarze pozostawione przez byłych kupujących.

   W tym celu przejdziesz na prawą stronę ekranu, a pod termometrem znajdziesz kilka ciekawych liczb. Odzwierciedlany jest procent rekomendacji , które sprzedawca posiada, czas przebywania w MercadoLibre oraz liczba zrealizowanych transakcji.

   Poniżej tych danych możesz wybrać opcję „zobacz opinie o sprzedającym” . Spowoduje to przejście do tabeli ocen, w której możesz potwierdzić, czy możesz mu zaufać, lub wolisz kontynuować wyszukiwanie, aż będziesz zadowolony.

   Zaufanie do MercadoLibre

   Ten rynek cyfrowy opiera swoją skuteczność na systemie zaufania . Dlatego reputacja odgrywa fundamentalną rolę w jej funkcjonowaniu. Dlatego tak ważne jest, aby po dokonaniu zakupu ocenić sprzedawcę.

   Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, która brama jest bramą, adresem IP i DNS mojego routera?

   Da to pomysł przyszłym kupującym , którzy chcą wchodzić w interakcję z tym sprzedawcą. Teraz, jak już wspomnieliśmy, sprzedawcy mają również reputację, która służy jako ich wizytówka. Co prowadzi nas do wniosku, że dbanie o swój wizerunek jest ważne, aby móc skutecznie zarządzać sobą w tej przestrzeni.

   Nie zapominajmy więc o budowaniu dobrej reputacji , aktualizowaniu naszych danych, częstej zmianie hasła i pielęgnowaniu dobrych relacji z członkami społeczności.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji