Jak poznać adres IP drukarki Epson, Canon, Hp, Ricoh w sieci?

8 września, 2021

Czy wiesz, że każde urządzenie elektroniczne ma adres IP ? Cóż, więcej niż adres IP, jest jak kod, który identyfikuje to urządzenie, czyni je wyjątkowym i różniącym się od reszty innych urządzeń na świecie. Oznacza to, że adres IP lub lepiej znany jako MAC jest unikalny dla każdego urządzenia.

Jak się dowiedzieć, jaki jest adres IP mojej drukarki Epson, Canon, Hp, Ricoh w sieci?

A to dzięki technologii i narzędziom dziś możesz znaleźć swój własny adres IP nie tylko sieci WI FI, swojego komputera czy urządzeń mobilnych, ale możesz też to zrobić, aby poznać te dane ze swoich drukarek, bez względu na to, jakie są wypróbuj Epson, Canon, HP lub inną markę na rynku. Dlatego wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby znaleźć adres IP tych komputerów.

  Jaki typ adresu IP ma drukarka?

  Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy powiedzieć, że adres IP drukarki lub innego urządzenia jest adresem przyjętym przez te urządzenia, który pozwoli mu łączyć się z Internetem lub łączyć się ze sobą za pośrednictwem sieci LAN. Ogólnie rzecz biorąc, ci, którzy mają wiedzę na temat Windows CMD , zwykle znają lub znają adres IP Google i innych za pośrednictwem tego programu.

  Ale bez znajomości adresów drukarek nie da się utworzyć linku i nie będą w stanie wymieniać informacji. Powinieneś więc wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje adresów IP, które mogą wybrać drukarki. To są:

  Prywatne adresy IP

  Służą one do identyfikacji różnych komputerów, które są połączone w tej samej sieci prywatnej. Może to być sieć w Twoim domu lub należąca do dowolnej firmy . Warto wspomnieć, że do tych prywatnych sieci można podłączyć nie tylko drukarki, ale także komputery, telefony komórkowe, tablety.

  Publiczne adresy IP

  W przeciwieństwie do poprzednich, te adresy IP służą do identyfikacji urządzeń należących do sieci publicznej, takiej jak Internet. Abyś lepiej zrozumiał i poznał różnicę, wszystkie routery mają ten typ adresu IP . Z tego powodu prawie wszystkie drukarki, czy to HP, Epson czy jakakolwiek inna marka, mają prywatne adresy IP. W przeciwnym razie problem może zostać wygenerowany jako „ Nie można znaleźć adresu IP serwera ”

  Czytaj więcej  Jak zainstalować programy na moim komputerze z systemem Windows 10 z folderu, płyty CD lub DVD

  Kroki, które musisz wykonać, aby znaleźć adres IP swoich drukarek i innych urządzeń

  Od Windows 7 do 8

   Jeśli porównamy to do procesu naprawiania lub naprawiania błędów DNS w Google Chrome , jest to niezwykle proste.

   Z MAC

   Możliwe jest również poznanie adresu IP swoich drukarek , HP, Epson, Canon i innych z dowolnego komputera Mac. Aby to zrobić, musisz wykonać następującą procedurę, którą wyjaśnimy poniżej:

    Pamiętaj, że ten proces można wykonać z prawie każdego systemu operacyjnego komputera . Ale oczywiście nie są to jedyne sposoby, aby się dowiedzieć, ponieważ istnieją nieco prostsze metody niż te, o których wspomnieliśmy w artykule.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Go up

    Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji