Jak powtórzyć te same wiersze tytułu w nagłówku tabel w programie Word?

24 lipca, 2021

Kiedy ktoś wspomina o edycji tekstu lub po prostu mówi „Muszę napisać tekst na komputerze” , wszyscy przypominamy Microsoft Word , ponieważ jest on najczęściej używany przez użytkowników na całym świecie.

Dzięki temu wspaniałemu programowi możesz zrobić wiele rzeczy, takich jak szkice lub plany architekta , możesz także tworzyć diagramy przepływu i zwykle używamy programu Word do tworzenia naszego CV znanego jako CV, wszystko to i wiele więcej.

Jak powtórzyć te same wiersze tytułu w nagłówku tabel w programie Word?

Z tego powodu konieczne jest nauczenie się poprawnego korzystania ze wszystkich jego narzędzi, a więcej, jeśli mówimy o tabelach, ponieważ jest to bardzo powtarzalny proces danych, jeśli nie wiesz, czym są makra i do czego służą , musisz mieć więcej rozległa znajomość tabel w programie Word.

Jeśli chcesz powtórzyć te same wiersze tytułowe w nagłówku tabel w programie Word bez kopiowania, wklejania i porządkowania formatów na każdej stronie, w której jest wydana nasza tabela, nie martw się, nauczymy Cię tutaj. Dowiedz się, jak to zrobić .

Indeks ()

  1. Czym jest stół w programie Word
  2. Jak powtórzyć wiersze tytułów w tabelach
  3. Znaczenie nagłówka w programie Word

Czym jest stół w programie Word

Tabela to grupa pionowych komórek zwanych wierszami i poziomych komórek zwanych kolumnami. Ta kombinacja tworzy siatkę , w której możesz dostosować liczbę pól do swoich potrzeb.

Służy to porządkowaniu naszych danych , ponieważ możemy je rozdzielić według kategorii takich jak daty, imiona, wiek, między innymi programiści używają ich do tworzenia swoich baz danych lub mają je wygodniej.

Jeśli więc myślisz o przedstawieniu uporządkowanych informacji, nie wahaj się stworzyć tabeli, ponieważ jej dystrybucja danych jest nieograniczona, gdy dodamy dużo danych, te tabele przewracają stronę w tej samej kolejności lub kolejności, w jakiej masz w danym momencie.

Ale nie tytuł, przynajmniej nie automatycznie, więc niewygodnie jest zmieniać nasz tytuł w pierwszych wierszach naszej tabeli na każdej stronie, więc wystarczy wykonać następujące czynności.

Jak powtórzyć wiersze tytułów w tabelach

Jeśli jesteś nowy lub masz czas na pracę z tabelami, zauważysz, że niewygodne jest dostosowywanie formatów, rozmiarów, a nawet kolorów naszych tytułów na każdej stronie, aby tego uniknąć, po prostu zrób to, co powiemy Ci poniżej.

Czytaj więcej  Jaka jest rozdzielczość ekranu mojego telefonu komórkowego i jakie istnieją typy rozdzielczości?

Utwórz tabelę, która jest wystarczająco długa, abyś mógł zobaczyć i nauczyć się, jak działa narzędzie tabeli, dokładnie konieczne jest utworzenie tabeli, aby program Word wyświetlał nam „ narzędzia tabeli ” na górze .

W tej sekcji zobaczysz zakładkę „ prezentacja ”, kliknij na nią, a następnie wybierz tytuł w swojej tabeli całkowicie od końca do końca, pozostaw go zaznaczoną, a w zakładce „prezentacja” znajdziesz opcję „ powtarzaj wiersze tytułu ”.

Klikając w tę opcję zauważysz, że główny tytuł zostanie dodany na każdej stronie i bez względu na to, jaką zawartość dodasz do tabeli, pozostanie on w pierwszym wierszu bez przesuwania, korzystanie z tej opcji jest bardzo wygodne i praktyczne .

Znaczenie nagłówka w programie Word

Wspomnieliśmy już, jak ważne są tabele i jak powtórzyć ich tytuł lub nagłówek, ale należy zauważyć, że kolorowy tytuł jest bardzo ważny w odniesieniu do tabel, ponieważ nie może mieć wielu znaków podczas umieszczania nagłówka w tabeli.

Ponieważ zwykle jest ich więcej niż jeden, nasza przestrzeń jest ograniczona i czasami ludzie zaczynają tworzyć tabele w innych tabelach w programie Word , co dodatkowo ogranicza nasz nagłówek lub tytuł.

Czytaj więcej  Dlaczego nie działają klawisze CTRL C i CTRL V do kopiowania i wklejania? Jak mogę to naprawić lub naprawić?

Dlatego ważny jest nagłówek, który jest uderzający, ale krótki, zaleca się dodanie koloru na dole wiersza w tabeli, ponieważ podświetli on tylko wiersz tytułu bez konieczności dostosowywania czcionki lub rozmiaru tytułu.

Możesz również użyć kilku z góry określonych projektów tabel w tym samym celu, aby zapewnić wystarczającą widoczność naszego nagłówka , uważamy, że wszystkie te informacje są bardzo przydatne do tworzenia najlepszych tabel. Sukcesy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji