Jak porównać dwa dokumenty w Word Online lub z mojego komputera — oto wyjaśnienie

28 lipca, 2021

Istnieją różne platformy, za pomocą których możemy zdigitalizować dowolny rodzaj dokumentów lub informacji pisemnych, ale Word jest od jakiegoś czasu ulubieńcem użytkowników , ponieważ ma wersję do pobrania, a także funkcje online.

Jak porównać dwa dokumenty w Word Online lub z mojego komputera — oto wyjaśnienie

Word to narzędzie, które, jeśli masz komputer z systemem Windows 10, masz go już preinstalowany i wystarczy go zlokalizować i wprowadzić jako preferowane podczas dostosowywania paska zadań lub w przypadku braku tego przetłumaczyć go na interfejs Twojego pulpitu, aby móc korzystać ze wszystkich oferowanych przez niego funkcji.

W wersji online i do pobrania program Word zawiera naprawdę przydatne narzędzia do opisywania w CV swojego doświadczenia zawodowego lub organizowania zadań poprzez tworzenie etykiet do wydrukowania.

Oprócz tego możemy również zachować kontrolę nad większością działań, które chcemy wykonać w programie, oraz uzyskać funkcję porównywania dwóch dokumentów, do użytku, który chcesz mu nadać w zaciszu swojego komputera.

Indeks ()

  1. Do czego służy porównywanie dokumentów w programie Word?
  2. Jak mogę porównać dokumenty w programie Word online?
  3. Jak jeszcze mogę porównać dwa dokumenty Worda?
    1. Diffchecker.com
    2. Draftable.online

Do czego służy porównywanie dokumentów w programie Word?

Jeśli pracujesz jako nauczyciel, jako kierownik firmy, która wymaga raportów funkcjonalności lub czegoś podobnego, porównywanie dokumentów w programie Word byłoby bardzo przydatne, ponieważ możesz łatwo obserwować dwa lub nawet trzy dokumenty w synchronizacji i przeglądać różnice, podobieństwa i jeśli chcesz, popraw je w czasie rzeczywistym.

Działa również, jeśli chcesz porównać czcionki lub style organizacji w swoich plikach, ponieważ będziesz mógł wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba, jako preferowany i wprowadzić zmiany, które uznasz za odpowiednie, dla kryteriów, które przypisujesz dokument.

Jak mogę porównać dokumenty w programie Word online?

Aby wejść do funkcji porównywania tekstu, musisz wejść do Word online i stworzyć lub otworzyć dokument, którego będziemy używać jako bazy.

Następnie ustaw się na głównym pasku menu i kliknij opcję „Przejrzyj” i znajdź sekcję „ Porównaj ”. Po jego wybraniu pojawi się okno z prośbą o potwierdzenie ilości dokumentów, które zamierzamy załączyć do porównania tych samych lub różnych tekstów.

Czytaj więcej  Jak umieścić lub dodać muzykę i teksty do moich relacji na Instagramie — samouczek krok po kroku

Tutaj możesz wybrać miejsce docelowe, z którego zamierzamy wyodrębnić plik do recenzji, a oryginał musi zostać ponownie wybrany. aby później zniknęło okno z żądanymi dokumentami.

W tym czasie, jeśli chcesz porównać tylko pewien obszar pliku, można wybrać „ Lessopcję za pomocą kursora , a tu okno ze wszystkimi działaniami, które można wykonać między tymi dwoma wersjami pojawią.

Na przykład, jeśli chcesz wprowadzić zmiany tylko w tabelach dokumentu, możesz aktywować tylko opcję „Tabela”, w ten sam sposób ze słowami, jeśli chcesz modyfikować tylko akapity, które mają słowo „Gruszka” napisz, potwierdź i gotowe.

Po dokonaniu wszystkich modyfikacji i obserwacji, które chcesz, możesz potwierdzić je dla przeglądanej wersji, w nowym dokumencie Word lub oryginale, z opcji zapisywania.

Jak jeszcze mogę porównać dwa dokumenty Worda?

Istnieją różne aplikacje do pobrania i online, które umożliwiają dokonywanie porównań i notatek w plikach pakietu Office, a nawet w formacie PDF, dlatego jeśli chcesz to zrobić, opisaliśmy dwie najlepsze wraz z ich cechami, zaletami i wadami.

Diffchecker.com

Jest to narzędzie, które ma jedne z najwyższych wyników w oferowanych przez siebie narzędziach do porównywania plików Worda, ponieważ jego działanie jest dość proste, gdyż do rozpoczęcia analizy wystarczy kilka kliknięć.

Czytaj więcej  Jak odinstalować lub wyłączyć program Windows Defender Security w systemie Windows 8, 8.1 i 10?

Największą zaletą, jaką oferuje, jest to, że w wersji online jest całkowicie darmowy , ale jeśli chcesz go pobrać, będziesz mógł z niego korzystać tylko podczas 30-dniowego okresu próbnego, a następnie ma minimalny koszt subskrypcji .

Draftable.online

Będąc całkowicie darmowym narzędziem, Draftable oferuje możliwość porównywania nie tylko dokumentów w formacie Word, ale można to również zrobić w plikach PDF i PowerPoint. Ma limit przesyłania 300 stron lub 10 Mb, co pozwala na kompatybilność i działanie większości plików na tej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji