Jak podpisać dokument w programie Word bez drukowania — wstaw podpis cyfrowy w programie Word

31 lipca, 2021

Obecnie jesteśmy w pełnym rozkwicie komputerowej rewolucji, poprzez urządzenia elektroniczne i internet coraz łatwiej jest prowadzić każdą działalność społeczną, zawodową czy edukacyjną, która wcześniej mogła trwać godzinami, a nawet dniami, dzięki czemu Towarzystwo nigdy nie był tak wydajny, jak teraz, dzięki takim narzędziom jak Word.

Jak podpisać dokument w programie Word bez drukowania — wstaw podpis cyfrowy w programie Word

Dzięki pakietowi biurowemu Microsoft Office 365 możesz rozwiązywać wszelkiego rodzaju problemy i wykonywać wszelkiego rodzaju prace w wybranym przez siebie obszarze, ponieważ są one idealnie dostosowane do Twoich potrzeb. Możesz kupić wersję pakietu Office dla domu na jego oficjalnej stronie, aby rozpocząć testowanie wszystkich narzędzi dostępnych na platformie.

Gdy zdobędziesz oficjalny pakiet, będziesz mógł zdobyć nowe umiejętności, które otworzą drzwi do nowych możliwości w miejscu pracy. Zwłaszcza za pomocą programu Microsoft Word, w którym można nie tylko tworzyć dokumenty tekstowe, ale także łatwo tworzyć lub tworzyć szablony i plakaty w łatwym w użyciu interfejsie dla wszystkich grup wiekowych.

I tak jak umiejętności związane z Microsoft Word mogą dać Ci możliwości pracy, w tym narzędziu możesz również krok po kroku tworzyć CV w Wordzie, korzystając z szerokiej gamy dostępnych szablonów i opcji, aby zrobić to w spersonalizowany sposób, dzięki czemu będziesz wyróżniać się na tle innych czas na ubieganie się o pracę.

Czytaj więcej  Jak zrobić arkusz kontroli dochodów i wydatków w programie Excel za pomocą szablonów biznesowych lub osobistych

Chociaż pakiet narzędzi biurowych Microsoft Office 365 zawiera program do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych Excel, to za pośrednictwem Worda możliwe jest również tworzenie wszelkiego rodzaju tabel oraz zmiana formatu, stylu czy projektowania obiektów i grafiki w Wordzie , dzięki czemu nie trzeba pracuj w różnych programach dla podstawowych rzeczy, które możesz zrobić w jednym.

Z powodów wymienionych wcześniej, Microsoft Word jest jednym z najczęściej używanych obecnie narzędzi do wszelkiego rodzaju działań, dlatego wiedza o nim jest niezbędna. Mając to na uwadze, dzisiaj nauczymy Cię, jak podpisywać dokument w programie Word bez drukowania, czyli wstawiać podpis cyfrowy w programie Word.

  Indeks

   Wstaw podpis cyfrowy w programie Word

   Istnieje kilka sposobów na podpisanie dokumentu Word bez konieczności drukowania go, a następnie skanowania, ponieważ może to być żmudny proces, który trwa dłużej niż jest to pożądane. W takim przypadku zaleca się również wcześniejsze zeskanowanie podpisu i dodanie go do dokumentu po zakończeniu.

   Chociaż ta metoda prawdopodobnie nie jest akceptowana w wielu miejscach, w których wymagany jest Twój podpis, ze względu na to, że nie jest zbyt szczątkowa i łatwo ją podrobić. Możesz zapisać podpis jako obraz i dodać go do dokumentu lub zeskanować go za pomocą aplikacji Office Lens tak, jakby był dokumentem.

   Czytaj więcej  Jak zgłosić nieodpowiednią treść wideo YouTube do usunięcia?

   Aby wprowadzić podpis w postaci obrazu w programie Word, musisz to zrobić za pomocą zakładki Wstaw, w przypadku skanowania z tłem, które nie jest białe, możesz użyć opcji usunięcia tła. Ze względu na domyślną konfigurację spowoduje to, że tło będzie różowe , możesz zmienić je na kolor dokumentu, a następnie podświetlić litery, które są rozmazane.

   Aby zakończyć proces, wystarczy dopasować rozmiar podpisu do dokumentu, a następnie kliknąć go prawym przyciskiem myszy, aby zapisać obraz na wypadek, gdyby trzeba było go użyć innym razem.

   Wstaw podpis z cyfrowym identyfikatorem w programie Word

   Inną dostępną metodą wstawienia podpisu do dokumentu Word jest użycie identyfikatora cyfrowego, jednak są to usługi płatne , więc korzystanie z nich zależy od Twoich potrzeb.

   Aby to zrobić, wybierz opcję Tekst i linia podpisu w oknie Wstaw, aby otworzyć okno Ustawienia podpisu, tutaj możesz dodać tekst pod podpisem, kliknij OK, aby go wprowadzić.

   Aby zakończyć proces, kliknij dwukrotnie pole lub kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Podpisz , gdzie program Word poinformuje Cię, że potrzebujesz identyfikatora cyfrowego i opcję uzyskania go za pośrednictwem powiązanych usług.

   Czytaj więcej  Co to jest Instagram i do czego służy? Zalety i wady

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji