Jak podłączyć pamięć USB do telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego w celu przesyłania lub przekazywania plików?

25 marca, 2022

Telefony komórkowe, z których często korzystamy, umożliwiają przesyłanie informacji do innych urządzeń różnymi środkami, np. kablem USB. Ale możliwe jest też przekazywanie aplikacji i gier przez Bluetooth , ale co jeśli mamy zdjęcia lub pliki zapisane na pendrive'ie. W tym artykule pokażemy Ci fantastyczną sztuczkę, która pozwoli Ci podłączyć pamięć USB do telefonu komórkowego, aby przenieść zawarte w niej pliki.

Oczywiście wiemy, że ta informacja może wydawać się bardzo ciekawa i trudna do uwierzenia, ale dziś możliwe jest przeprowadzenie tej procedury tą metodą. I tak, aby transfer informacji zawartych w pamięci USB mógł odbywać się na telefon komórkowy. Wykorzystane zostanie narzędzie, które pozwala podłączyć nie tylko telefon do pamięci USB , ale również do innych urządzeń.

Jak podłączyć pamięć USB do telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego w celu przesyłania lub przekazywania plików?

I nie mamy na myśli innego narzędzia niż kabel OTG, co oznacza On the Go. Za pomocą tego instrumentu pamięć USB lub inne urządzenie wyposażone w port USB można podłączyć do telefonu komórkowego. Zobaczmy więc poniżej, jak możemy łatwo zarządzać tym połączeniem i bezproblemowo przesyłać dane.

Czytaj więcej  Jak umieścić lub dodać muzykę i teksty do moich relacji na Instagramie — samouczek krok po kroku

  Indeks

   Jak podłączyć pamięć USB do telefonu komórkowego z systemem Android

   Jak już wspomnieliśmy, aby możliwe było podłączenie pamięci USB do telefonu komórkowego z Androidem, konieczne będzie użycie kabla OTG. To nic innego jak narzędzie, które ma złącze microUSB z jednej strony, które łączy się z portem wejściowym telefonu komórkowego. A po drugiej stronie znajdziemy żeński port USB, do którego podłączymy pamięć.

   Ale aby było to możliwe, konieczne będzie, aby Twój telefon komórkowy umożliwiał podłączenie tego typu kabla. Chociaż istnieje bardzo prosty mechanizm, dzięki któremu możesz uczynić swojego Androida kompatybilnym z kablem OTG . Jeśli więc stało się dla Ciebie jasne, jakiego narzędzia zamierzamy użyć do przeprowadzenia transferu plików, czytaj dalej.

   Kroki, aby podłączyć pamięć USB do telefonu komórkowego z systemem Android

   Przede wszystkim będziemy musieli aktywować USB OTG dla naszego urządzenia z Androidem, a także pobrać aplikację , której użyjemy do nawiązania połączenia między obydwoma urządzeniami. Oczywiście te kroki, które wskażemy, będą dotyczyć kompatybilnych telefonów z wymienionym kablem USB OTG.

   Czytaj więcej  Jak naprawić problem z monitorem „Signal Out of Range” w systemie Windows 10 w kilku krokach?

   Pierwszym krokiem jest oczywiście wejście do Sklepu Play z naszego urządzenia mobilnego i pobranie Checkera. Po wykonaniu tego kroku musisz podłączyć kabel OGT, a do tego musisz wziąć koniec zawierający złącze microUSB i podłączyć go do telefonu komórkowego. Następnie należy wziąć końcówkę ze złączem żeńskim i podłączyć pamięć USB.

   Teraz musisz podejść do swojego telefonu z Androidem i sprawdzić, czy na ekranie wyświetla się powiadomienie o nawiązaniu połączenia z pamięcią USB. W takim przypadku możesz teraz zobaczyć pliki znajdujące się na dysku wymiennym. W tym celu użyjesz eksploratora plików, z którego korzysta Twój smartfon, i w ten sposób możesz zobaczyć lub przenieść wybrany plik na telefon komórkowy.

   A jak widać, jest to bardzo prosta procedura do przeprowadzenia i wystarczy spełnić kilka warunków wstępnych. Te, aby można było nawiązać połączenie między telefonem komórkowym a pamięcią USB . Pamiętaj jednak, że zawsze będziesz mieć rozwiązanie każdego problemu, który pojawia się w związku z kompatybilnością telefonu ze złączem kabla USB OTG.

   Skończył się ten ciekawy samouczek, który w bardzo dydaktyczny sposób chciał pokazać Wam korzystanie z bardzo przydatnego narzędzia jakim jest kabel OTG. Dzięki prostym krokom nauczyłeś się podłączać pamięć USB do telefonu komórkowego z systemem Android w celu przesyłania plików.

   Czytaj więcej  Co to jest plik z rozszerzeniem .Php i jak go otworzyć w systemie Windows, Mac lub Linux?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji