Jak podłączyć kilka telewizorów do tego samego sygnału przez kabel cyfrowy bez dekodera, krok po kroku?

11 stycznia, 2022

Wierzcie lub nie, ale są ludzie, a nawet rodziny, które dziś płacą za cyfrowe usługi kablowe . Dzięki internetowi mamy wiele usług o doskonałej jakości iz dużą różnorodnością. Ale nie każdy ma możliwość płacenia za te usługi. Zamiast tego cyfrowy sygnał kablowy jest nadal dostępny dzisiaj.

Jak podłączyć kilka telewizorów do tego samego sygnału przez kabel cyfrowy bez dekodera, krok po kroku?

W rzeczywistości jest znacznie tańszy i opłacalny na dłuższą metę. Ale oczywiście nie masz takiej różnorodności, jaką masz dzięki internetowi. I chociaż tego typu usługi mogą być bardzo przydatne w większości przypadków , uważa się, że dekoder cyfrowy jest niezbędny, aby zapewnić obraz na wszystkich telewizorach w domu.

Rozumiemy, że urządzenia te są nieco trudne do zrozumienia i w wielu przypadkach drogie do nabycia. Ale nie musisz go używać, jeśli chcesz udostępnić innym telewizorom cyfrowy sygnał kablowy . Tutaj pokażemy Ci, co i jak musisz zrobić, aby stało się to rzeczywistością.

  Jak podłączyć kilka telewizorów do tego samego sygnału telewizyjnego?

  Czytaj więcej  Jak wysyłać i odbierać tajne wiadomości na czacie telegramowym bez pozostawiania śladów

  To nie jest takie proste, jak myślisz. Cyfrowe dekodery znacznie ułatwiają życie podczas zwielokrotniania sygnału telewizji cyfrowej do innych telewizorów . Dlatego okazują się do tego bardzo ważnymi i przydatnymi urządzeniami. Ale ponieważ skupimy się na tym, aby z niego nie korzystać, musisz mieć alternatywę.

  Ta alternatywa to nic innego jak zastosowanie rozdzielacza sygnału. Jeśli nie masz pojęcia, czym jest rozdzielacz sygnału lub rozdzielacz TV, wyjaśnimy Ci to poniżej. Jest to urządzenie elektroniczne, które odpowiada za pobranie sygnału analogowego i cyfrowego i rozbicie go na wiele sygnałów . Oznacza to, że pobiera sygnał i mnoży go, ale zawsze zachowując te same parametry.

  Czyli na razie jest to urządzenie, które trzeba dokupić w zależności od ilości telewizorów, do których chcemy dawać sygnał TV . Masz wielką zaletę, że te urządzenia nie pozwalają na tłumienie sygnału lub wpływanie na modulację sygnału. Teraz przed kontynuowaniem kroków sprawdź, czy Twój telewizor Samsung włącza się i nie ma problemów z diodą LED. Jeśli wszystko jest w porządku, przejdź do następujących:

  Czytaj więcej  Co to jest cyberatak lub atak komputerowy? Jakie typy istnieją i jak im zapobiegać?

  Kroki, aby podłączyć kilka telewizorów do tego samego sygnału

  Zacznij od użycia rozdzielacza sygnału i podłącz kabel koncentryczny, który zapewnia sygnał telewizyjny . Ten z jednej strony zauważysz, że ma różne wyjścia lub porty. W tym miejscu podłączysz każdy z kabli, które trafią do odpowiednich telewizorów.

  To znaczy masz kabel, który pochodzi z ulicy. Weźmiesz ten kabel i po sprawdzeniu, że ma złącze koncentryczne, podłączysz go do zakupionego przez Ciebie rozgałęźnika. Następnie weźmiesz tyle kabla, ile potrzebujesz do podłączenia każdego telewizora. W tym momencie musisz podłączyć każdy kabel z telewizorów do wejść lub wyjść, które ma rozdzielacz.

  Ważne jest, aby wiedzieć, jak odróżnić wejścia kabla koncentrycznego od innych typów wejść. Wiele osób jest zdezorientowanych i myśli, że podłączenie telefonu komórkowego z Androidem lub iPhone'a do telewizora przez USB to ta sama procedura. I są w błędzie.

  W tym momencie musisz tylko spróbować sprawdzić, czy proces zadziałał, czy nie. W przeciwnym razie będziesz musiał koniecznie użyć dekodera . Jeśli tak, proces przebiega prawie tak samo. Tylko połączenie na początku trochę się zmieni.

  Czytaj więcej  Jak grać w dwie osoby lub więcej w grze Minecraft lub w trybie wieloosobowym

  To znaczy, gdy chcesz spróbować przekazać sygnał telewizyjny innym telewizorom, musisz najpierw użyć dekodera. Urządzenia te odpowiadają za dekodowanie sygnału w celu obejrzenia obrazu na telewizorze . Następnie podłączasz kabel koncentryczny do dekodera. Stamtąd musisz podłączyć go do dzielnika i dzielnika, wtedy sygnał ma być rozprowadzony.

  Oczywiście przed wykonaniem całej tej procedury sprawdź , czy telewizor sam się nie wyłącza ani nie włącza . Jeśli wszystko jest w porządku, cała ta procedura się opłaci.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji