Jak podłączyć iPada, iPoda lub iPhone'a do komputera z systemem Windows lub Mac za pomocą kabla USB lub bez?

12 września, 2022

Podłączenie iPada, iPhone'a lub iPoda do komputera z systemem Windows lub Mac jest dość proste, a proces jest prawie taki sam. I oczywiście zyskasz kilka korzyści.

Co więcej, nie zawsze będziesz musiał do tego używać kabla USB , ponieważ tak jak możesz udostępniać Internet swojego iPhone'a komputerowi, z kablem USB lub bez , możesz łatwo połączyć się i zsynchronizować z komputerem. użyć jednego.

Jak podłączyć iPada, iPoda lub iPhone'a do komputera z systemem Windows lub Mac za pomocą kabla USB lub bez?

Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, a także przygotować komputer stacjonarny za pomocą kilku pobrań i gotowe. Będziesz mógł udostępniać dane, muzykę, zdjęcia, dokumenty, a nawet zmieniać nazwę swojego urządzenia z komputera . Nic złego? Nie?

  Indeks

   Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić

   Aby rozpocząć, musisz przygotować komputer, aby mógł „nawiązać kontakt” z urządzeniem. Osiągniesz to , pobierając i instalując iTunes , który jest oficjalnym odtwarzaczem i menedżerem treści marki Apple.

   Czytaj więcej  Jak aktywować i dezaktywować kontrolę rodzicielską ze Sklepu Play z Androida?

   Teraz, aby pobrać tę aplikację na swój komputer, musisz najpierw przejść do oficjalnej strony Apple i znaleźć kompatybilną wersję. Po pobraniu poszukaj instalatora w odpowiednim folderze i kliknij go dwukrotnie.

   Wykonaj instrukcje, a gdy masz ikonę iTunes, otwórz aplikację. Odkryjesz, że wykonał szybkie skanowanie twojego komputera i zebrał pliki multimedialne, dzięki czemu masz je na wyciągnięcie ręki. Pomoże to również zsynchronizować biblioteki muzyczne na iPhonie, iPadzie lub iPodzie za pomocą aplikacji iTunes . Co jest doskonałe.

   Synchronizowanie iPhone’a lub iPada z komputerem PC lub Mac z systemem Windows

   Przy pierwszym podłączeniu urządzenia do komputera konieczne będzie użycie kabla USB. Następnie możesz wybrać połączenie bezprzewodowe za pomocą Wifi. Więc zacznijmy.

   Podłącz urządzenie za pomocą kabla USB, a po kilku sekundach zobaczysz pierwsze okno dialogowe, w tym przypadku na ekranie iPhone'a. Zapyta Cię, czy ufasz komputerowi, na który odpowiesz tak. Komputer natychmiast zapyta, czy chcesz uzyskać dostęp do iPhone'a.

   Naciśnij kontynuuj. Następnie na pierwszym ekranie iTunes zobaczysz mały obraz sylwetki twojego urządzenia. Tam powinieneś kliknąć dalej.

   Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć zapisane, zaimportowane lub zsynchronizowane kontakty LinkedIn

   Aplikacja oferuje szereg różnych opcji zawartości, takich jak muzyka, aplikacje, filmy i nie tylko. Wybierz te, które chcesz i zsynchronizuj, gdy będziesz gotowy. Nie zapomnij sprawdzić, czy opcja „Wykonaj automatyczną kopię zapasową” jest aktywna.

   Jeśli używasz komputera Mac , po podłączeniu urządzenia automatycznie znajdziesz ikonę na pasku Findera. Stamtąd będziesz mógł wybrać zawartość, którą chcesz zsynchronizować. Będziesz jednak potrzebował iTunes do synchronizacji bezprzewodowej.

   Synchronizacja przez Wifi

   Gdy masz urządzenie podłączone do komputera lub Maca kablem, spójrz na lewą stronę ekranu iTunes i dotknij miejsca, w którym jest napisane „Podsumowanie”. Tam wybierz opcję „Synchronizuj to urządzenie przez Wi-Fi” .

   Od tego momentu i tak długo, jak są podłączone do tej samej sieci, Twoje urządzenie będzie wyświetlane jako dublowane na ekranie iTunes , a stamtąd możesz je zsynchronizować bez użycia kabli.

   I pamiętaj, że cała początkowa zawartość Twojego urządzenia zostanie zastąpiona tymi, które wybrałeś w iTunes, dlatego zaleca się wcześniejsze przesłanie zawartości, którą chcesz zachować.

   Inne opcje synchronizacji urządzenia

   Istnieje kilka aplikacji zaprojektowanych specjalnie do udostępniania treści między komputerem a urządzeniem mobilnym. Jednym z nich jest Copytrans, a drugim Dell Mobile Connect, który współpracuje z różnymi mobilnymi systemami operacyjnymi i synchronizuje je z systemem Windows za pośrednictwem połączenia Bluetooth.

   Czytaj więcej  Co to jest, do czego służy i jak działa Microsoft OneDrive? - Zalety i wady

   Teraz wskazówka. Przy tak dużej liczbie pobrań i synchronizacji warto uważać na nieprzyjemne wirusy. Nie wahaj się więc zainstalować programu, który może chronić zarówno Twoje urządzenie mobilne, jak i komputer. A jeśli zostaniesz zaatakowany przez jedno z tych złośliwych programów, warto wiedzieć, jak usunąć je z urządzenia bez utraty danych, które tam masz.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji