Jak pobrać i zainstalować uniwersalne sterowniki ADB Android dla systemu Windows 10?

9 października, 2021

Istnieje wiele sposobów, aby jak najlepiej wykorzystać nasze telefony z Androidem, jednym z nich jest podłączenie go do naszych komputerów, ponieważ pozwalają nam na takie rzeczy, jak wyświetlanie na nich ekranu naszego telefonu lub tworzenie kopii zapasowej naszego urządzenia, gdy potrzebuję tego.

Ponadto, jeśli chcemy wprowadzić jakiekolwiek zmiany w naszym telefonie, takie jak zmiana DPI lub zrootowanie, może być konieczne podłączenie go do naszego komputera.

Jak pobrać i zainstalować uniwersalne sterowniki ADB Android dla systemu Windows 10?

Aby połączenie PC-Android powiodło się, musimy mieć niezbędne sterowniki na komputerze, aby mógł go rozpoznać i mógł ze sobą współdziałać. Istnieją dwa rodzaje sterowników lub kontrolerów, pierwszy to konwencjonalne sterowniki USB, a drugi sterowniki ADB.

  Indeks

   Sterowniki lub sterowniki USB

   Funkcja tych sterowników polega po prostu na tym, aby komputer rozpoznał nasz telefon i umożliwił połączenie między nim a naszym telefonem, a tym samym mógł uzyskać dostęp do informacji i plików znajdujących się w naszym telefonie.

   Windows 10 ma wiele zalet, jedną z nich jest świetna kompatybilność z prawie każdym urządzeniem zewnętrznym lub peryferiami, co oznacza, że ​​wiele razy nie trzeba instalować żadnego dodatkowego programu lub sterownika, aby komputer natychmiast rozpoznał nasz telefon, po prostu aktualizując sterowniki i sterownik tego systemu operacyjnego są wystarczające.

   Czytaj więcej  Jak naprawić problemy z połączeniem lub błędy z WhatsApp - WhatsApp nie łączy się?

   Jeśli nie masz Windowsa 10 lub nie rozpoznaje on naszego telefonu, zawsze możemy je uzyskać na oficjalnych stronach producentów naszego telefonu, chociaż zawsze są inne metody z mniej komercyjnymi markami, takimi jak ZTE czy meksykański Lanix .

   Większość producentów zazwyczaj oferuje kompleksowe aplikacje na komputery PC, które można wykorzystać do zarządzania wszystkimi aspektami naszych telefonów, takie jak Samsung Kies, Motorola Device Manager, Huawei HISuite, Nokia PC Suite. Te aplikacje zwykle są dostarczane ze sterownikami dla większości modeli .

   Ogólnie rzecz biorąc, podczas lub po instalacji tego typu program poprosi o podłączenie telefonu, a tym samym natychmiastową instalację sterowników dla konkretnego modelu.

   Jeśli sterownik powoduje problemy, być może nie masz najnowszej wersji lub być może wcześniej zainstalowałeś sterownik, który teraz powoduje konflikty z tym, który obecnie instalujesz, więc podczas instalacji dowolnego sterownika spróbuj zainstalować najnowszą i odinstaluj każdy inny które wcześniej zainstalowałeś.

   Sterowniki lub sterowniki ADB

   ADB to skrót od Android Debug Bridge, a te sterowniki umożliwiają nam wysyłanie zamówień na nasz smartfon z komputera za pomocą konsoli poleceń, a także przesyłanie plików i danych z komputera do telefonu.

   Czytaj więcej  Jak łatwo aktywować, używać i umieszczać GIFy lub Giphy w komentarzach na Facebooku?

   Wiele sterowników USB zawiera już sterowniki ADB, więc nie musisz nawet instalować niczego innego, aby mieć je do dyspozycji, ale zdarza się, że ich nie zawierają, więc będziesz musiał je pobrać.

   Aby to zrobić, musisz wejść na stronę ADB Clockworkmod i kliknąć biały przycisk z napisem Pobierz, a tym samym pobrać pakiet sterowników Universal ADB Drivers.

   Ten pakiet stworzony przez Koushika Duttę (jedną z najbardziej znanych postaci w społeczności programistów Androida) jest całkowicie darmowy, open source i kompatybilny z większością urządzeń z Androidem. Jest kompatybilny z 32-bitowymi i 64-bitowymi wersjami systemów Windows XP, Windows 7 i Windows 10.

   Ten pakiet zawiera również sterowniki FastBoot, aby je zainstalować należy aktywować tryb Fastboot w telefonie i po zainstalowaniu pakietu podłączyć go do komputera za pomocą kabla USB.

   Są tacy, którzy twierdzą, że oficjalne sterowniki Google mogą być używane tak, jakby były tymi sterownikami ADB z dowolnym urządzeniem wymuszającym ich instalację.

   Po zainstalowaniu tych sterowników będziesz mógł używać oprócz już wymienionych FastBoot, narzędzi ADB, takich jak SDK Tools, Android Studio, Minimal ADB i FastBoot wśród innych programów do tego celu i jeszcze bardziej poszerzyć horyzonty konfiguracyjne i edycyjne swojego Androida urządzenie.

   Czytaj więcej  Jak wyświetlić hasła lub klucze Wi-Fi zapisane na moim komputerze z systemem Windows 10?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji