Jak pobrać i zainstalować Signal na moim telefonie komórkowym z Androidem i iPhonie krok po kroku?

7 sierpnia, 2021

Aplikacje do przesyłania wiadomości są dziś bardzo ważne, ponieważ pozwalają nam szybko i bezpiecznie kontaktować się z innymi ludźmi. Oferują również różne funkcjonalności, które możemy wykonać, aby mieć lepsze wrażenia podczas komunikacji z innymi użytkownikami aplikacji.

Z tej okazji przedstawiamy przewodnik, jak szybko, bezpiecznie i wydajnie pobrać i zainstalować Signal na telefonie komórkowym z Androidem i iPhonie . W ten sam sposób wymienimy niektóre czynności, które możesz wykonać w tej niezawodnej aplikacji, a także wymienimy inne aplikacje podobne do tej.

  Jak pobrać Signal na mój telefon komórkowy z systemem Android lub iPhone?

  Na początek porozmawiajmy trochę o tym, czym jest ta aplikacja Signal , która została uruchomiona dla użytkowników w 2013 roku z umiarkowanym odbiorem. W tej aplikacji możemy wysyłać wiadomości natychmiast i niezawodnie, ponieważ oferuje więcej prywatności niż inne aplikacje.

  Strzeżone wiadomości typu punkt-punkt

  Dzięki protokołowi szyfrowania end-to-end znanemu jako Open Whispers Systems , Signal ma wysoki poziom bezpieczeństwa w zakresie ochrony wiadomości wysyłanych w aplikacji.

  Czytaj więcej  Jak łatwo zmienić lub usunąć kod PIN karty SIM w moim telefonie z Androidem?

  Protokół ten tworzy szyfrowanie wiadomości przed ich wysłaniem i można je odszyfrować tylko na innym urządzeniu, które je odbiera. W ten sposób mogą przechwycić Twoje wiadomości, ale nie będą mogli ich przeczytać z tego samego powodu.

  Pobieranie Signala na Androida lub iPhone’a

  Wystarczy wykonać następujące proste kroki, aby pobrać i zainstalować Signal na swoim urządzeniu z Androidem lub iPhonem. Podkreślamy, że musimy mieć wystarczająco dużo miejsca, aby móc zainstalować Signal na naszym urządzeniu.

  • Zalecamy, aby przed rozpoczęciem pobierania Signala połączyć się z siecią Wi-Fi, aby nie marnować danych mobilnych.
  • Poszukamy „Google Play” lub „AppStore” , w zależności od posiadanego przez nas telefonu komórkowego i wejdziemy do aplikacji.
  • W wyszukiwarce wstawimy „Sygnał” i klikniemy na pierwszy wynik. W przypadku iPhone'a klikniemy w chmurę, aby rozpocząć pobieranie aplikacji. W Androidzie klikniemy „Zainstaluj” .
  • Czekamy na pobranie aplikacji, a następnie będziemy musieli poczekać, aż zainstaluje się automatycznie.
  • Po zainstalowaniu będziemy musieli tylko uzyskać do niego dostęp, a ponieważ będzie to pierwszy raz, oprócz przyznania różnych uprawnień, których potrzebuje aplikacja, będziemy musieli zaakceptować licencję.
  • Następnie wprowadzimy nasz numer telefonu, umieścimy zdjęcie profilowe i ustalimy nazwę użytkownika w Signal.
  • Na koniec możemy umieścić zabezpieczający kod PIN, aby uniemożliwić osobom trzecim wejście do aplikacji.
  Czytaj więcej  Internet vs Extranet Co jest lepsze? Charakterystyka, zalety i wady

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Signal, możesz wejść na jego stronę internetową, na której znajdziesz wszystkie funkcjonalności oraz najczęściej zadawane pytania dotyczące aplikacji . W ten sposób będziesz bardziej świadomy wszystkiego, co możesz w nim zrobić.

  Inne aplikacje do przesyłania wiadomości

  Oprócz Signala znajdziemy inne aplikacje, które spełniają tę samą funkcję, co ona, takie jak WhatsApp i Telegram . Ogólnie rzecz biorąc, te dwie aplikacje przewyższają Signal pod względem popularności. Jednak coraz więcej osób korzysta z Signal, aby cieszyć się większą prywatnością.

  WhatsApp

  Jest to najczęściej używana aplikacja na świecie do wysyłania i odbierania wiadomości. Oferuje to samo, co Signal, nawet po opracowaniu zaczął używać tej samej technologii szyfrowania.

  Zwykle jest to ten, który najbardziej integruje kilka aplikacji, takich jak Facebook i Instagram, ale jego poziom prywatności jest wciąż niższy w porównaniu do Signala czy Telegrama . Istnieje możliwość tymczasowej dezaktywacji konta WhatsApp, jeśli je usuniesz , jeśli chcesz.

  Telegram

  Kolejną aplikacją do przesyłania wiadomości, która zyskała wielu użytkowników od czasu jej uruchomienia, jest Telegram. Dla wielu jest to najlepszy sposób komunikacji, ponieważ oferuje więcej prywatności niż WhatsApp i ma więcej funkcji niż Signal . Możesz nawet ukryć czas ostatniego połączenia , aby żaden z Twoich kontaktów nie wiedział, kiedy byłeś w aplikacji.

  Czytaj więcej  Jak chronić moje konto Google przed hakerami, zwiększając jego bezpieczeństwo — ostateczny przewodnik

  W przypadku urządzeń iPhone dobrym sposobem na maksymalne wykorzystanie Signala jest aktualizowanie wszystkich kontaktów . Można to zrobić, eksportując kontakty iPhone'a do dowolnego innego systemu, który pozwala dodać je do aplikacji do przesyłania wiadomości.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji