Jak pobrać i zainstalować biblioteki Arduino w środowisku programistycznym?

31 lipca, 2021

W środowiskach programistycznych możemy znaleźć fragmenty kodu, które przez lata zostały uznane za najskuteczniejsze do wykonania określonej akcji. Dlatego istnieją biblioteki , które są bardzo przydatne dla programistów przy tworzeniu kodu od podstaw, dzięki czemu mają mniej błędów, a także mają pewność jego działania.

Jak pobrać i zainstalować biblioteki Arduino w środowisku programistycznym?

W tym artykule wyjaśnimy, jak pobrać i zainstalować biblioteki Arduino w używanym środowisku programistycznym . W ten sposób możesz mieć wszystkie dostępne narzędzia, abyś mógł ich użyć w swoim kodzie, aby pomyślnie zaimplementować go na płycie Arduino zgodnie z tym, czego chcesz.

  Indeks

   Na co powinniśmy zwrócić uwagę przed instalacją bibliotek Arduino?

   Przede wszystkim, biorąc pod uwagę system operacyjny, którego używamy, foldery instalowane z biblioteki znajdziemy w inny sposób. Możemy je znaleźć w opcjach menu pliku, a następnie w preferencjach . Podobnie istnieją trzy sposoby przeprowadzenia tego procesu.

   Czytaj więcej  Jak łączyć, łączyć, scalać lub łączyć komórki w programie Excel z tekstem w tabeli za pomocą klawiatury

   Są to: poprzez menedżera bibliotek środowiska, poprzez plik .zip lub ręcznie. Tutaj wyjaśnimy każdy z nich, abyś mógł wybrać najbardziej odpowiedni sposób na zrobienie tego. Ważne jest posiadanie środowiska programistycznego Arduino, aby móc zainstalować niestandardowe biblioteki, które możemy pobrać z internetu.

   W ten sam sposób posiadanie środowiska z bibliotekami nie wystarczyłoby bez posiadania symulatora Arduino, aby móc testować wszystkie implementacje, które chcesz wykonać .

   Jak zainstalować biblioteki Arduino w środowisku deweloperskim?

   Aby wykonać tę akcję, wystarczy postępować zgodnie z krokami każdej z przedstawionych tutaj metod, aby można było przeprowadzić pomyślną instalację. Zaczynamy od pierwszej metody i jednej z najłatwiejszych do wykonania:

   Kierownik biblioteki

   • W środowisku programistycznym Arduino będziemy musieli podążać następującą ścieżką: „Program” > „Dołącz bibliotekę” > „Zarządzaj biblioteką .
   • Otworzy się nowe okno, w którym można wyszukać, pobrać i zainstalować wszystkie biblioteki zatwierdzone przez zespół Arduino do pracy w środowisku.
   • Znajdziesz różnych producentów, a także konkretne biblioteki, które muszą wybrać tę, która wydaje się lub działa najlepiej dla Ciebie. Będziesz mógł je wszystkie filtrować według typu, tematu lub słowa kluczowego, aby zobaczyć listę dostępnych bibliotek .
   • W tym wyskakującym oknie „Zarządzaj biblioteką” znajdziesz wszystkie dostępne biblioteki, zarówno zainstalowane i zatwierdzone przez Arduino, jak i zaprojektowane przez nich.
   • Aby zakończyć, wystarczy kliknąć przycisk „Zamknij” .
   Czytaj więcej  Jak zmienić język w League of Legends (LoL) w języku hiszpańskim lub angielskim krok po kroku

   Z pliku .zip

   W tym przypadku będziemy musieli wcześniej pobrać bibliotekę, którą chcemy zainstalować w środowisku deweloperskim. W ten sposób możemy znaleźć jego ścieżkę źródłową, aby rozpocząć proces instalacji. Należy zauważyć, że możemy zainstalować bibliotekę tylko wtedy, gdy jest ona rozpoznawana przez Arduino.

   • Uruchomimy Arduino IDE i podążamy następującą ścieżką: "Program" > "Dołącz bibliotekę" > "Dodaj bibliotekę .ZIP" .
   • Pojawi się nowe okno, w którym będziemy musieli wskazać lokalizację pliku .zip, a następnie kliknąć „Otwórz” .
   • Następnie sprawdzimy, czy biblioteka jest zainstalowana w IDE , musząc znaleźć folder biblioteki, w którym powinien znajdować się jej kod źródłowy.
   • W ten sposób będziemy mieli dostęp do różnych funkcji, które może nam zaoferować biblioteka.

   Jak pobrać i zainstalować bibliotekę Arduino w IDE?

   Ręczny sposób, aby to zrobić, zaczyna się od wyszukiwania w przeglądarce, aby znaleźć bibliotekę, którą chcemy zainstalować. W tej chwili ważne jest, aby przeprowadzić wyszukiwanie w języku angielskim , abyśmy mogli uzyskać wiarygodne wyniki.

   Podobnie ważne jest, aby znać różne kontrolery, które możemy mieć na naszym komputerze podczas tworzenia aplikacji na płycie Arduino. W wyszukiwaniu uzyskamy wyniki z serwisu GitHub , będącego wiarygodnym źródłem podczas pobierania bibliotek.

   Czytaj więcej  Jak uzyskać bezpłatne produkty i inne rzeczy na Amazon lub zarabiać, aby wypróbować produkty?

   Na tej stronie pobierzemy bibliotekę, którą chcemy zainstalować. Właśnie pobrany plik będziemy musieli rozpakować w folderze bibliotek Arduino . Aby zakończyć i zobaczyć zainstalowaną bibliotekę, ważne jest zrestartowanie środowiska programistycznego.

   W ten sposób zainstalujesz niestandardową bibliotekę na Arduino . Zaleca się również, aby wiedzieć, z jakiej sieci bezprzewodowej korzysta Twój sprzęt, aby skonfigurować go w najlepszy możliwy sposób.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji