Jak pisać, przesuwając palcem po Androidzie i iPhonie - Aktywuj przesuwaną klawiaturę

24 lipca, 2021

Obecnie smartfony zapewniają świetne narzędzia, które można bardzo dobrze wykorzystać, takie jak używanie telefonu komórkowego jako myszy lub klawiatury do komputera lub pisanie w prostszy sposób na telefonie komórkowym za pomocą klawiatury.

Następnie udzielimy Ci niezbędnych informacji, abyś mógł aktywować wysuwaną klawiaturę swojego Androida lub iPhone'a , w tym celu wyjaśnimy, czym jest wysuwana klawiatura wraz z zaletami jej użycia i jakie są aplikacje którego możesz użyć do aktywacji tej funkcji.

Indeks ()

 1. Czym jest wysuwana klawiatura? Zalety korzystania z wysuwanej klawiatury
 2. Jak pisać, przesuwając palcem po Androidzie lub iPhonie? Kroki, aby aktywować wysuwaną klawiaturę
  1. Jak aktywować przesuwaną klawiaturę na Androidzie
  2. Aktywuj wysuwaną klawiaturę na iPhonie
 3. Aplikacje do aktywacji przesuwanej klawiatury na Androidzie lub iPhonie
Indeks

  Streszczenie

  Czym jest wysuwana klawiatura? Zalety korzystania z wysuwanej klawiatury

  Wiele osób zastanawia się, czym jest wysuwana klawiatura lub jakie są zalety korzystania z tego typu klawiatury w telefonie komórkowym, najpierw musimy zrozumieć, że wysuwana klawiatura nie ma nic wspólnego z klawiaturą w języku arabskim lub w jakimkolwiek innym języku, ta klawiatura jest taka sama dla każdego używanego języka lub znaków, jej zalety i zastosowanie są takie same.

  Wysuwana klawiatura to funkcja, którą można aktywować w telefonie, aby móc pisać w sposób ciągły bez konieczności odrywania palca od ekranu lub naciskania ekranu co sekundę dla każdej litery, którą chcesz wpisać.

  Najlepszym przykładem tego typu funkcji, który możemy dać, abyś miał właściwy pomysł, jest to, że przesuwana klawiatura jest jak odblokowywanie ekranu telefonu za pomocą wzoru.

  Ale dlaczego używa się tego typu klawiatury? Bardzo prosty, jego główne zastosowanie wynika z faktu, że podczas korzystania z niego dużo dba się o ekran, ponieważ będziesz pisać, przesuwając po nim palcem bez konieczności naciskania go co sekundę, co jest najistotniejsza i najważniejsza zaleta tej funkcji.

  Czytaj więcej  Jak włączyć lub otworzyć port zapory pulpitu zdalnego w Windows 8, 8.1 i 10?

  Jak pisać, przesuwając palcem po Androidzie lub iPhonie? Kroki, aby aktywować przesuwaną klawiaturę

  Pisanie przez przesuwanie palcem na Androidzie lub iPhonie jest przeciwieństwem pisania po wstawieniu znaków specjalnych , ponieważ jak sama nazwa wskazuje, będziesz musiał pisać, przesuwając palcem po ekranie bez podnoszenia palca.

  Po włączeniu funkcji wystarczy nacisnąć ekran palcem, który zamierzasz pisać, ustawiając się nad literą, którą chcesz wybrać, tak jakbyś rysował wzór na zwykłej klawiaturze, a następnie, gdy masz tekst gotowy wystarczy podnieść palec.

  Jak aktywować przesuwaną klawiaturę na Androidzie

  Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby aktywować przesuwaną klawiaturę w telefonie z Androidem, jest przejście bezpośrednio do części ustawień telefonu, a następnie musisz wyszukać wśród wszystkich ustawień systemowych opcję „Język lub wprowadzanie”.

  Następnie zobaczysz opcję, która mówi „wirtualna klawiatura” w tej części, musisz wybrać opcję lub alternatywę „Gest lub przesuwanie pisania” , wybierz, podaj do zaakceptowania i będziesz mógł korzystać z przesuwanej klawiatury na swoim Androidzie .

  Aktywuj wysuwaną klawiaturę na iPhonie

  Jeśli chcesz używać przesuwanej klawiatury na iPhonie, pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, jest sprawdzenie w ustawieniach telefonu opcji „Ogólne”, w tej części zobaczysz kilka opcji, musisz wybrać tę, która mówi 'Klawiatury'.

  Czytaj więcej  Jak sprawić, by ankiety na Twitterze angażowały się we właściwy sposób — samouczek wyjaśniający

  Po wybraniu tej opcji pojawią się nowe opcje, jedyną, którą musisz wybrać, jest ta, która mówi „Przesuń palcem po klawiszach” , kliknij, aby aktywować i voila, przesuwana klawiatura będzie dostępna na Twoim iPhonie.

  Aplikacje do aktywacji przesuwanej klawiatury na Androidzie lub iPhonie

  Jeśli właśnie wykonałeś podane przez nas kroki, aby aktywować przesuwaną klawiaturę w telefonie, ale opcja przesuwanej klawiatury nie pojawia się, oznacza to, że twoja wersja nie jest dostarczana z tym narzędziem i musisz zainstalować aplikację, aby aktywować przesuwanie klawiatura.

  Istnieje wiele aplikacji, które znajdziesz, jeśli chcesz aktywować przesuwaną klawiaturę w telefonie, ale my polecimy trzy najlepsze: pierwsza to „Gboard”, a następnie „Klawiatura Swiftkey” lub „Klawiatura Scribble”.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji