Jak otworzyć porty mojego routera Huawei, skąd mogę wiedzieć, jakie one są?

12 października, 2021

Aby router działał poprawnie, musi mieć otwarte porty. Może to być coś, o czym nie wiesz zbyt wiele, ale to nie będzie problemem. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy więcej na ten temat.

Ale zanim zaczniesz, jeśli szukasz konkretnego rozwiązania dla swojego routera, na oficjalnej stronie Huawei w sekcji zdjęć możesz znaleźć coś związanego z portami routera Huawei.

Jak otworzyć porty mojego routera Huawei, skąd mogę wiedzieć, jakie one są?

  Indeks

   O co chodzi z otwieraniem portów routera?

   To nic innego jak procedura, w której dotyczy to nie tylko routerów marki Huawei, ale także niemal wszystkich routerów, jakie istnieją na rynku . Dzięki tej procedurze możliwy jest dostęp do Internetu z każdego urządzenia podłączonego do sieci routera. Oczywiście do tego trzeba się nauczyć jak skonfigurować router WiFi TP LINK jako repeater.

   Czytaj więcej  Jak działa Facebook Dating dla par? Jak mogę flirtować w tej aplikacji?

   Należy wspomnieć, że ten proces, który umożliwia połączenie z Internetem, odbywa się za pośrednictwem określonego kanału lub portu. Ten kanał ma wiele celów, wśród których możemy wymienić:

   • Możliwość uzyskania funkcji zdalnego sterowania
   • Łatwość dostępu do kamer monitorujących
   • Być w stanie grać online za pośrednictwem gier online lub platform.

   Aby osiągnąć to wszystko i więcej, musisz otworzyć porty routera. W tym przypadku nasze wyjaśnienie opiera się na modelu Huawei HG8546M . Ale jako taka procedura jest dokładnie taka sama dla każdego innego modelu, z wyjątkiem kilku prostych różnic.

   Co musisz wiedzieć, aby otworzyć porty routera Huawei?

   1. Musisz znać dane dostępowe do routera

   Aby otworzyć porty dowolnego routera, pierwszą rzeczą jest poznanie danych, które pozwolą ci uzyskać do niego dostęp. Zwykle znajdują się na spodzie routera na etykiecie. Tam znaleźć IP, który pozwoli Ci uzyskać dostęp do urządzenia , jak również nazwę użytkownika i hasło, które router przynosi domyślnie.

   Pamiętaj, że te informacje pozwolą ci nie tylko otworzyć porty, ale także będziesz mógł zmienić nazwę i hasło swojej sieci Wi-Fi oraz wprowadzić inne modyfikacje, które uważasz za konieczne. Pamiętaj, że możesz uzyskać dostęp do routera z komputera lub dowolnego telefonu komórkowego.

   Czytaj więcej  Jak wysłać tę samą wiadomość WhatsApp do wielu kontaktów lub osób?

   Aby uzyskać dostęp do konfiguracji musisz otworzyć dowolną przeglądarkę i wprowadzić adres IP routera . Kiedy wejdziesz, zauważysz, że pojawia się strona, na której musisz wprowadzić hasło i użytkownika. Musisz tylko dodać wartości i zalogować się. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uzyskać dostępu do routera, spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i sprawdź, czy to naprawi, ale najprawdopodobniej tak.

   2. Skonfiguruj stały adres IP

   Kiedy musisz utworzyć tunel połączenia przez router , ważne jest, aby wspomniany sprzęt miał stały identyfikator. Oznacza to, że musi mieć stały adres IP. Wystarczy przejść do opcji New, aby dodać nową konfigurację. Tam musisz wybrać adres IP, taki jak na przykład: 192.168.100.199. Pamiętaj, że ten adres IP, który zamierzasz przypisać, ostatni numer musi wynosić od 1 do 255.

   3. Zacznij od otwarcia portów

   Po poprzednim kroku musisz przejść do opcji Port Forwarding . Nazwa tej opcji jest zwykle nazywana Mappin lub Port Forwading. Tutaj musisz:

   • Przejdź do Nowy i dodaj przekierowanie portów.
   • Wypełnij wszystkie pola wymagane w tym oknie.
   • W polu Protokół musisz wybrać między TCP lub UDP lub, w przeciwnym razie, obie opcje.
   • Wprowadź liczbę portów lub lepiej znany jako zakres portów we wspomnianym polu.
   • Pozostałe dane muszą pozostać bez zmian.
   Czytaj więcej  Jak zmienić lub zmodyfikować kolejność polecanych historii na Instagramie?

   Po skonfigurowaniu wszystkiego i po zakończeniu możesz przystąpić do zwiększania i ulepszania sygnału Wi-Fi odbieranego przez telefon komórkowy i korzystania z Internetu.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji