Jak odinstalować lub wyłączyć program Windows Defender Security w systemie Windows 8, 8.1 i 10?

9 października, 2021

System Windows ma niesamowicie potężne oprogramowanie, które pozwala chronić się przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, nawet jeśli nie masz zainstalowanego programu antywirusowego w systemie Windows. Ten sposób ochrony przed wszelkimi zagrożeniami zewnętrznymi jest znany jako Windows Defender i jest instalowany na Twoim urządzeniu przez domyślny.

Windows Defender ma świetną zdolność do odpierania wszelkiego rodzaju zagrożeń z naszego komputera, gdy jest on zagrożony, właśnie z tego powodu zaleca się, aby zawsze był aktywny.

Jak odinstalować lub wyłączyć program Windows Defender Security w systemie Windows 8, 8.1 i 10?

Można go jednak dezaktywować, ale przed dezaktywacją należy zadać sobie pytanie, czy naprawdę chcę go dezaktywować? A może nie znam prawdziwych korzyści, jakie daje mi Windows Dender przeciwko wszelkim rodzajom zagrożeń, oczywiście jeśli chcesz to zrobić, aby zainstalować jakiś program z nieznanego źródła, najnormalniejszą rzeczą byłoby jego dezaktywacja , ale zobaczymy, jak to zrobić i dlaczego nie należy robić.

  Indeks

   Wyłączyć czy nie Windows Defender?

   Osobiście powiedziałbym, że nie, Windows Defender jest aktywowany automatycznie, gdy nie mamy żadnego oprogramowania, które chroni nasz komputer i nie bez powodu, ponieważ jest odpowiedzialny za to, aby Twoje urządzenie działało optymalnie, gdy go używasz, od dziś cyberbezpieczeństwo przeglądania stron internetowych jest katastrofalne.

   Dlatego nie powinieneś wyłączać Windows Defender , nawet jeśli chcesz to zrobić dla określonej aktywności, powinieneś wybrać wyłączenie go na godzinę, 15 minut lub do ponownego uruchomienia komputera. Ale nigdy nie wyłączaj go na stałe i nie otwieraj komputera na różne adware, które istnieją w sieci i czekają na znalezienie niczego niepodejrzewającego komputera, takiego jak twój.

   Teraz nawet z tym wszystkim, jeśli nadal chcesz wyłączyć Windows Defender, pokażę ci, jak to zrobić krok po kroku.

   Wyłączanie Windows Defender krok po kroku

   Na ekranie komputera musisz przejść na dół w wyszukiwarce Windows paska zadań i napisać "Windows Defender" inna opcja jest na tym samym pasku zadań, ale po prawej stronie pojawią się niektóre ikony i musisz kliknąć strzałkę w górę, aby rozwiń pozostałe ikony, tam zobaczysz tarczę, kliknij na nią i dotrzesz do tej samej części.

   Czytaj więcej  Jak sprawić, by Asystent Google odtwarzał kojące dźwięki snu?

   Następnie musisz przejść do "Ustawienia" i kliknąć sekcję "Ochrona w czasie rzeczywistym", która pojawia się po lewej stronie ekranu, tam będziesz musiał wybrać "Użyj ochrony w czasie rzeczywistym" i jeśli chcesz wyłączyć ochrony, uruchom pasek od włączenia do wyłączenia. (kolor trafi do paska).

   I voila, pomyślnie wyłączyłeś ochronę systemu Windows, w tej sekcji możesz również wyłączyć inne opcje ochrony, które zawiera twój komputer i są domyślnie włączone.

   To bardzo proste, wystarczy przewinąć w dół do tego samego miejsca w panelu sterowania, w którym konto i wyłączyć wszystko, co chcesz (uważaj, aby je wyłączyć, powinieneś wiedzieć, do czego służą, a nie robić tego tylko dlatego, że tak, opcje te nie zużywają zasobów i pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu komputera , więc ich dezaktywacja może spowodować niepowodzenie dowolnego środka).

   Zalecenia po wyłączeniu Windows Defeder

   Nie powinieneś trwać wiecznie z wyłączonym programem Windows Defender, ale jeśli to twój pomysł, mam kilka podstawowych zaleceń, których powinieneś przestrzegać, aby nawet jeśli te naturalne opcje ochrony oferowane przez system Windows nie zostały aktywowane, aktywujesz inne rodzaje ochrony .

   Czytaj więcej  Jak wyczyścić pliki tymczasowe lub pamięć podręczną na komputerze Mac, aby zwolnić miejsce?
   • Użyj trybu incognito w przeglądarce, aby chronić wykorzystanie danych podczas przeglądania Internetu.
   • Pobierz program antywirusowy, taki jak Avast , aby chronić komputer przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania, które może zaatakować komputer.
   • Nie pobieraj plików z nieoficjalnych lub nieznanych źródeł.

   Jak sprawdzić, czy plik pochodzi z nieoficjalnego źródła?

   Upewnij się, że odwiedzana witryna zawiera następujące elementy:

   • Pełna nazwa dewelopera, firmy lub produktu bez dodatkowych znaków w adresie URL
   • Certyfikat SSL. (HTTPS lub zobacz kłódkę przeglądarki na zielono)
   • Pobieranie nie zawiera reklam.
   • Pobrany produkt wspomina lub wspomniał o oficjalnej stronie internetowej, z której można go pobrać
   • Sieć jest uznanym źródłem pobierania lub oficjalną stroną .

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji