Jak odblokować lub odblokować zablokowany telefon komórkowy Huawei i móc go ponownie używać?

18 listopada, 2021

Osiągnięcie odblokowania lub wypuszczenia mobilnego Huawei zajmie trochę czasu, ale ostatecznie będzie dość proste. Nawet bardziej niż inne urządzenia z systemem operacyjnym Android. Dzieje się tak, ponieważ nowe modele mają coś, co nazywa się EMUI, co ułatwi nam pracę.

Na początek pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy Twój telefon Huawei jest oryginalny, dobrze to zrobić, ponieważ na rynku jest wiele podstępnych imitacji, więc nie zaszkodzi. Teraz, jeśli nie używałeś go od dłuższego czasu, być może zapomniałeś wzoru odblokowania i jesteś zainteresowany odblokowaniem go bez utraty informacji . To też jest możliwe.

Jak odblokować lub odblokować zablokowany telefon komórkowy Huawei i móc go ponownie używać?

Załóżmy więc, że kupiłeś urządzenie Huawei w firmie x i chcesz zmienić dostawcę usług . Oczywiście odkrywasz, że Twój telefon jest zablokowany. Dobre wieści! Dzisiaj dowiesz się, jak go odblokować i móc z niego korzystać z wybranym dostawcą.

  Indeks

   Streszczenie

   Weryfikacja, czy sprzęt Huawei jest zablokowany przez firmę

   Ten krok jest więcej niż prosty, ale nie powinniśmy go pomijać. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zdobyć kartę SIM od innej firmy, innej niż ta, którą masz obecnie. Następnym krokiem jest całkowite wyłączenie urządzenia Huawei i wyjęcie karty SIM.

   Następnie wymień kartę na nową i włącz ponownie. Jeśli Twoje urządzenie jest zablokowane, nie rozpozna nowej karty SIM, więc nadszedł czas, aby ją odblokować. Teraz, jeśli twój komputer jest zawieszony w logo Huawei, jest to spowodowane czymś innym, co musisz najpierw rozwiązać.

   Czego potrzebujesz, aby odblokować telefon Huawei

   Chociaż to prawda, że ​​proces jest prosty, wymaga trochę cierpliwości i dostępności czasu, ponieważ będziesz musiał wykonać kilka połączeń do swojego obecnego operatora, aby otrzymać kod, który pozwala na dokończenie procesu zwalniania sprzętu.

   Zanim zadzwonisz, powinieneś mieć pod ręką kilka informacji: imię i nazwisko oraz numer konta właściciela urządzenia, numer linii i numer IMEI, a na końcu kartę SIM innej firmy usługowej. Może to być ten sam, którego użyłeś do sprawdzenia, czy sprzęt jest zablokowany. Upewnij się, że masz wszystkie kompletne dane.

   Czytaj więcej  Jak skontaktować się z obsługą klienta YouTube przez telefon lub e-mail?

   Odblokowano telefon Huawei z obecnej firmy serwisowej

   Mając dane w ręku, możesz zadzwonić do obsługi klienta obecnego usługodawcy. Wybierz „ Skontaktuj się z operatorem ” i poczekaj na obecność. To może zająć parę minut.

   Gdy skontaktujesz się z operatorem, powiedz mu, że chcesz odblokować urządzenie Huawei . Następnie poprosi Cię o dane, które powinieneś już mieć na wyciągnięcie ręki. Po zweryfikowaniu danych operator poda kod odblokowujący.

   Poniżej wykonasz kilka prostych kroków, które operator również Ci wskaże. Pierwszą rzeczą jest wyłączenie sprzętu i odczekanie kilku sekund. Jeśli to możliwe, wyjmij baterię . Następnie wyjmij obecną kartę SIM.

   Teraz włóż nową kartę SIM i włącz ponownie Huawei. Niemal natychmiast pojawi się komunikat z prośbą o podanie kodu sieci MEP , który podaje operator. Wpisz to samo i poczekaj kilka sekund.

   Powinien pojawić się komunikat informujący, że kod został zaakceptowany, należy ponownie uruchomić komputer , chyba że telefon zrobi to bezpośrednio. Jeśli dotarłeś tak daleko, możesz teraz korzystać ze swojego sprzętu u wybranego przez siebie dostawcy. W przypadku jakichkolwiek niedogodności będziesz musiał ponownie skontaktować się z operatorem.

   Czytaj więcej  Jak zapisać dane za pomocą przeglądarki Google Chrome Ile danych zużywa?

   Odblokuj mój telefon Huawei z innej firmy serwisowej

   Oczywiście, jeśli chcesz odblokować telefon Huawei, to dlatego, że zdecydowałeś się zmienić dostawcę usług. W takim przypadku nowy dostawca może obsłużyć proces wydania sprzętu, chociaż zajmie to kilka dni.

   Pamiętaj, że w tym przypadku osoba, która może poprosić o wydanie, jest tym samym właścicielem zespołu i bieżącej linii. Aby to zrobić, musisz podać te same dane, o których mowa powyżej, operatorowi nowej firmy usługowej, a następnie poczekać, aż ta ostatnia wskaże, że Twój sprzęt jest gotowy do użycia z nową linią.

   Teraz, jeśli chcesz, możesz sformatować swoje urządzenie Huawei, aby w końcu było jak nowe. Następnie możesz go dostosować , zmieniając czcionkę lub aktywować migające światła powiadomień.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji