Jak obracać, odwracać lub obracać obraz w Photoshopie w prosty sposób

16 lipca, 2021

W dzisiejszych czasach, dzięki nieustannemu postępowi technologicznemu, dzięki szerokiej gamie narzędzi edycyjnych coraz łatwiej jest poprawiać każdy najmniejszy szczegół, który nam przeszkadza w fotografii . Zwłaszcza dzięki oprogramowaniu do edycji zdjęć, obrazów i projektów firmy Adobe , które oferuje wszystkie możliwe aplikacje, aby stać się ekspertem w projektowaniu graficznym.

Jak obracać, odwracać lub obracać obraz w Photoshopie w prosty sposób

Kiedy mówimy o edycji zdjęć w Adobe, odnosimy się w szczególności do Photoshopa , doskonałego narzędzia do naprawiania i edycji rozmazanych i nieostrych zdjęć na komputerze z systemem Windows oraz retuszowania wszelkich szczegółów, które nie odpowiadają Twoim gustom za pomocą wszystkich funkcji tego programu zawiera tak zintegrowane i łatwe w użyciu w zależności od czasu spędzonego na ćwiczeniach w programie.

A w przypadku zakupu pakietu narzędzi do edycji Adobe, który ma domyślną konfigurację, która odpowiada Twoim gustom i potrzebom, możesz łatwo i szybko zmienić język Adobe Photoshop CC , oprócz innych podstawowych ustawień, z program staje się wygodniejszy w użyciu i możesz szybciej się uczyć.

Możliwości edycji są nieograniczone w Photoshopie, można nawet usunąć lub usunąć osobę lub obiekt ze zdjęcia , aby Twoje zdjęcie było idealne dzięki wszystkim modyfikacjom, które możesz wprowadzić za pomocą dostępnych narzędzi. Będąc wówczas idealną aplikacją nie tylko do użytku osobistego, ale także do użytku profesjonalnego , zarabiając dzięki niej pieniądze na zamówieniach.

 1. Odwróć obraz w Photoshopie
 2. Obróć obraz w Photoshopie
  1. Inne opcje rotacji
Indeks
  Czytaj więcej  Jak wyszukiwać i wiedzieć, czy moje wiadomości WhatsApp zostały przekazane przez Internet

  Odwróć obraz w Photoshopie

  W ramach swojej platformy Photoshop ma opcję odwracania obrazów zarówno w poziomie, jak iw pionie. Przede wszystkim należy otworzyć obraz do edycji i w panelu po prawej stronie odblokować warstwę, klikając ikonę kłódki .

  Teraz musisz wybrać obraz, który chcesz odwrócić, a na pasku menu wybierz Edytuj, a następnie Swobodna transformacja , możesz również użyć skrótu klawiaturowego CTRL + T. Gdy wokół obrazu pojawi się ramka, kliknij go prawym przyciskiem myszy i w wyskakującym oknie Opcje -up okno, będziesz miał opcje odwrócenia w poziomie i odwrócenia w pionie na jego końcu.

  Obróć obraz w Photoshopie

  Podobnie jak w przypadku opcji odwracania, możesz obracać obrazy w Photoshopie za pomocą narzędzia Swobodne przekształcanie, a następnie umieszczając mysz w rogu obrazu, pojawi się ikona z dwiema strzałkami w kierunku obu rogów i możesz łatwo obrócić obraz wystarczy kliknąć strzałkę i przeciągnąć obraz.

  Dodatkowo możesz wykonać tę czynność za pomocą klawisza SHIFT, aby obrócić od 15º do 15º . Z drugiej strony możesz również obrócić obraz pod określonym kątem za pomocą narzędzia do swobodnej transformacji, a następnie w górnym pasku wprowadź wartość między -180º a 180º w polu kąta.

  Czytaj więcej  Jak rozwiązać problem z łączeniem się z siecią Wi-Fi lub Internetem na moim komputerze z systemem Windows 10?

  Inne opcje rotacji

  Jak widać, narzędzia Photoshopa są obszerne, aby zaspokoić Twoje potrzeby . Dzięki Photoshopowi mamy możliwość obracania wielu aspektów obrazu, na ogół najczęstsze to:

  • Obróć jedną lub więcej warstw , a następnie obróć całą zawartość obrazu.
  • Szczegółowo obracaj kształty, teksty lub maski na obrazie.
  • Obróć punkt widzenia obrazu, aby obejrzeć go pod innym kątem.
  • Możesz użyć narzędzia Obróć w połączeniu z narzędziem Rączka, znajdującym się na pasku narzędzi lub za pomocą skrótu klawiaturowego M i R, aby obrócić obraz, po prostu klikając warstwę obrazu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji