Jak obracać lub obracać ekran komputera Mac lub komputera z systemem Windows 10 za pomocą klawiatury

28 lipca, 2021

Podczas wykonywania różnych czynności na naszym komputerze, takich jak dostosowywanie paska zadań , tabeli w programie Excel, edytowanie wideo, przesyłanie obrazów z aparatu na komputer lub inne, które przychodzą na myśl, często chcesz obserwować więcej nasze pliki szczegółowo lub pod innym kątem i znajdź sposób na powiększenie lub obrócenie wyświetlacza naszego ekranu

Jak obracać lub obracać ekran komputera Mac lub komputera z systemem Windows 10 za pomocą klawiatury

Dzisiaj wyjaśnimy wszystkie szczegóły dotyczące obracania ekranu z komputera z systemem Windows 10 lub Mac za pomocą klawiatury, a także postępując zgodnie z instrukcjami ze wskaźnikiem.

Indeks ()

 1. Jak uzyskać dostęp do ustawień mojego komputera z systemem Windows 10 lub Mac?
  1. W systemie Windows 10
  2. i Mac
 2. Jak obrócić ekran komputera z systemem Windows 10 lub Mac?
  1. Okna 10
  2. Prochowiec

Jak uzyskać dostęp do ustawień mojego komputera z systemem Windows 10 lub Mac?

Czytaj więcej  Jak zrobić domowe wsparcie dla mojego telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego z materiałów pochodzących z recyklingu?

Generalnie po nabyciu nowego komputera zwykle konfigurujemy i uzyskujemy dostęp do Twojego konta Google lub Apple, wierząc, że jest to jedyny sposób, dzięki któremu możemy spersonalizować nasz komputer. Jest jednak wiele innych rzeczy, które możemy zmodyfikować w sekcji konfiguracji , dzięki którym nasze doświadczenie będzie o wiele przyjemniejsze i dostosowane do naszych potrzeb.

Przede wszystkim ważne jest, aby znać wszystkie szczegóły dotyczące komputera, takie jak data produkcji , rok wydania i używany system operacyjny, aby wiedzieć, czy opcje, które wskazujemy poniżej, są takie, jak są lub są opisane w inny sposób.

W systemie Windows 10

 1. Znajdź pasek nawigacyjny w lewym dolnym rogu
 2. Napisz słowo " Ustawienia ".
 3. Wpisz pierwszą opcję, która ma ikonę koła zębatego.

i Mac

Na szczęście dla użytkowników urządzeń Apple komputery mają fabrycznie zainstalowany pasek nawigacyjny u dołu ekranu i to właśnie tam można znaleźć sekcję „ Ustawienia ”, identyfikując ją również po ikonie koła zębatego.

Będąc w nim, będziesz mógł obserwować wszystkie aspekty, które są otwarte dla ustawień , a także akcje aktualizacji, połączenie z telefonem komórkowym, połączenia Bluetooth i wszystkie informacje dotyczące konta One Drive lub iCloud.

Czytaj więcej  Co mam zrobić, aby uniemożliwić pobranie mojego zdjęcia profilowego WhatsApp?

Jak obrócić ekran mojego komputera z systemem Windows 10 lub Mac?

Mając wystarczającą wiedzę na temat sekcji konfiguracji urządzenia , możesz manipulować dowolnym aspektem, od jasności, ikon, klawiszy specjalnych , koloru dolnego paska, tapety i ogólnie motywu. Oprócz tego możesz również uzyskać kontrolę nad orientacją ekranu, wykonując następujące serie kroków:

Okna 10

 1. Wejdź w opcję „Konfiguracja”, a następnie wskaż sekcję „ System
 2. Następnie otwórz kartę „ Wyświetl
 3. Tam powinieneś znaleźć sekcję „ Skalowanie i projektowanie ”.
 4. W ramach którego możesz wybrać „ Orientacja ekranu ”. I ustaw go tak, jak lubisz najbardziej
 5. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, czy chcesz zachować zmiany, w przeciwnym razie zostanie to automatycznie cofnięte.
 6. Jeśli chcesz, aby spędził więcej czasu w tej pozycji, potwierdź to i odwróć, gdy tylko ją opuścisz, powtarzając ten sam proces.

Prochowiec

 1. Wejdź do menu Apple.
 2. Przejdź do sekcji „Preferencje systemu
 3. Po wejściu do środka musisz przytrzymać klawisze „Polecenie” i „Opcja”, aby w wyświetlonej karcie wybrać opcję „ Ekran ”.
 4. W tym miejscu powinno pojawić się menu obracania ekranu, w którym możesz wybrać to, które Ci się przyda.
Czytaj więcej  Dlaczego gra Garena Free Fire zamyka się samoczynnie, gdy przechodzę do Play? Szybkie rozwiązanie

Oprócz dokonywania tego typu konfiguracji na komputerze, można zrobić o wiele więcej, znając wielokrotne użycie specjalnych klawiszy zarówno w systemie Windows, jak i Mac, ponieważ twórcy obu urządzeń skoncentrowali się na zapewnieniu najlepszego komfortu i łatwości użytkowania. dostęp do nich.

Na przykład w urządzeniach z systemem Windows mamy klawisz z jego ikoną, który pozwala nam szybko uzyskać dostęp do menu opcji i paska nawigacyjnego w naszym komputerze.

Ze swojej strony Mac ma klawisz „ Command ” lub CMD, za pomocą którego można wykonywać różne miksy, aby wprowadzać różne zadania lub ustawienia. Wśród których stoją:

 • Cmd + Q : zamknie każdy program, który zajmujesz
 • Cmd + F: wyszuka wszystko, co znajduje się w komputerze.
 • Cmd + T: otworzy nową kartę w przeglądarce, której używasz.

Wśród wielu innych, z którymi możesz zapoznać się w portalu Apple lub w całej praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji