Jak obliczyć i zadeklarować podatki oraz DIDI VAT i potrącenie podatku dochodowego na SAT

22 sierpnia, 2022

Niedawno zatwierdzono ustawę, która wymaga od osób pracujących z aplikacjami cyfrowymi obliczania i deklarowania podatków , a także potrącania podatku VAT i ISR ​​w SAT. Ta zasada obejmuje również osoby, które wykorzystują DiDi do generowania dochodu.

Jak obliczyć i zadeklarować podatki oraz DIDI VAT i potrącenie podatku dochodowego na SAT

  Indeks

   Co to jest SAT?

   SAT lub Tax Administration Service to instytucja rządowa dla osób fizycznych i firm do przeprowadzania procedur podatkowych i celnych w kraju . Twoim obowiązkiem jest ułatwienie wszelkich procedur i procedur związanych z płatnościami podatkowymi i VAT.

   Wymagają od podatników terminowej zapłaty podatku VAT i podatków zgodnie z ich dochodami i fakturami. Teraz uzgodniono, że SAT będzie również potrącał podatki od osób, które pracują z prywatnymi aplikacjami transportowymi lub dostawczymi .

   płacić podatki kierowca didi

   Wśród aplikacji, które muszą płacić VAT i podatki, są Uber , Cabify, DiDi, Rappi, CornerShop, Beat i No fartuch. Jest to zapłata, którą ci, którzy pracują z tymi platformami, musieli zrobić w ten sam sposób, ale nowa propozycja ułatwia cały proces.

   Czytaj więcej  Jak przywrócić, zrestartować lub przywrócić ustawienia fabryczne mojego zablokowanego telefonu LG

   Jak obliczyć i zadeklarować podatki DiDi i zaliczki na podatek VAT w SAT?

   W SAT przyjęto zasadę 3.11.12, w której określono, że potrącenie podatku ISR i VAT ma zastosowanie do usług dostarczania żywności i transportu prywatnego. Jednak teraz dodawane są nowe modyfikacje, w których określono, że płatność musi być dokonana za pośrednictwem platformy cyfrowej.

   Ile jest wypłacane?

   Wypłata waha się od 3% do 9% ISR w oparciu o miesięczny dochód każdej osoby. Jeśli chodzi o podatek VAT, opłata będzie wynosić 8% dla wszystkich ogółem.

   • Dochód do 25 000 $ ma podatek u źródła w wysokości 3%
   • Dochód do 35 000 $ podlega podatkowi u źródła w wysokości 4%
   • Dochód do 50 000 $ podlega podatkowi u źródła w wysokości 5%
   • Dochód powyżej 50 000 USD ma stawkę potrąconą w wysokości 9%

   Potrącanie kwoty będzie odbywać się co tydzień . Aby obliczyć płatność, ludzie muszą podzielić swój miesięczny dochód przez 30,4, a następnie pomnożyć go przez 7.

   obliczyć ile podatków trzeba zapłacić

   Jak dokonać płatności?

   Wszyscy kierowcy DiDi muszą być zarejestrowani w RFC (Federal Taxpayer Registry). Tam otrzymają unikalny klucz alfanumeryczny, którego rząd meksykański używa do identyfikacji podatników będących osobami fizycznymi i prawnymi (firmami). Następnie należy przesłać informacje podatkowe w DiDi do wystawiania faktur.

   Czytaj więcej  Co to jest tryb próbny kompilacji systemu Windows 10 pro? Jak go usunąć lub dezaktywować

   Kierowcy DiDi muszą wystawiać faktury użytkownikom , nawet jeśli o nie nie proszą, robią to codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Tam powinieneś zobaczyć ilość wszystkich przeprowadzonych operacji.

   Następnie muszą wydać CFDI wykazujące, że kierowca dokonał wszystkich potrąceń. Do tego pliku musi być dołączony dokument dotyczący usług platformy technologicznej, który również opisuje wszystkie opłaty pobierane w gotówce.

   Wszystkie informacje są wysyłane na e-mail CFDI , gdzie znajdują odzwierciedlenie wszystkie przeprowadzone operacje. Tę samą procedurę można przeprowadzić za pośrednictwem aplikacji Moje konta. Zaliczki należy dostarczyć do SAT nie później niż 17 dnia następnego miesiąca, w którym dokonywana jest płatność podatku.

   Zaletą aplikacji jest możliwość automatycznego potrącenia podatku . Płacąc, otrzymasz paragon z kwotą pobranego podatku, dzięki czemu wszystkie operacje podatkowe będą znacznie prostsze.

   Osoby, które mają tylko platformy cyfrowe jako źródło dochodu, nie muszą samodzielnie obliczać miesięcznego ISR. Będą musieli jedynie dokonać rocznej kalkulacji swoich podatków .

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji