Jak naprawić problemy z połączeniem internetowym w systemie Windows 10?

20 grudnia, 2021

Praktycznie niemożliwe jest siedzenie przed komputerem osobistym w celu wykonywania codziennych zadań, jeśli nie mamy połączenia z Internetem. Ponieważ zależność od tego zasobu jest absolutna, odwiedzaj najpopularniejsze sieci społecznościowe , wysyłaj e-maile, oglądaj filmy na YouTube itp. Zobaczmy więc w tym artykule, co musimy zrobić, aby móc rozwiązać problemy z połączeniem internetowym z naszego komputera z systemem Windows 10.

Jak naprawić problemy z połączeniem internetowym w systemie Windows 10?

Chodzi o to, że w tym zglobalizowanym świecie i przy ostatnich problemach śmiertelnego koronawirusa trzeba siedzieć w domu i stamtąd pracować. Dlatego konieczne jest posiadanie połączenia internetowego i sprawne działanie. Chodzi nawet o to, że aby móc stworzyć stronę internetową za pomocą Google Sites, oczywiste jest, że rozwiązujemy problem połączenia internetowego.

Ale prawda jest taka, że ​​Windows 10 wprowadził wiele ulepszeń, ale wciąż są pewne błędy, które mogą powodować ból głowy. Niektóre z nich atakują bezpośrednio sieć Wi-Fi, uniemożliwiając w ten sposób połączenie z komputerem. Dlatego jeśli jesteś użytkownikiem, który przedstawia ten problem z połączeniem internetowym , pokażemy Ci możliwe rozwiązania.

Czytaj więcej  Jak udostępniać dane mobilne lub Internet przez Wi-Fi z mojego telefonu komórkowego z Androidem i iPhone'a?

  Indeks

   Rozwiązanie problemu z połączeniem internetowym w systemie Windows 10

   Wiele problemów, które może przedstawiać system Windows 10, można rozwiązać, przeprowadzając aktualizację. Poprawi to niektóre błędy i błędy, które ma system operacyjny. Ale jeśli zaktualizowana wersja nie jest dostępna, nie będziesz w stanie zrobić więcej niż postępować zgodnie z instrukcjami, które wyjaśnimy poniżej.

   Jak już wspomnieliśmy, występujące problemy z połączeniem dotyczą głównie sieci Wi-Fi. Jeśli najedziesz kursorem myszy na ikonę dostępu do Internetu, wyświetli się komunikat „Połączenie ograniczone”. Teraz bez względu na to, jak długo czekasz na ustanowienie stabilnego połączenia, tak się nie stanie, dlatego musisz wykonać następujące czynności.

   Windows udostępnia swoim użytkownikom pewne metody, które pozwalają wrócić do punktu w czasie, kiedy system działał poprawnie. Możliwe, że wykonanie tego prostego przywracania rozwiąże problem z łącznością, który prezentował komputer. To rozwiązanie to nic innego jak wybranie punktu przywracania.

   Oczywiście, aby mieć dostęp do tego rozwiązania, konieczne będzie wcześniejsze utworzenie punktu przywracania, w przeciwnym razie zastosowanie tej metody będzie niemożliwe. Jeśli jest inaczej, jeśli masz punkty przywracania, wybierz jeden, gdy połączenie bezprzewodowe działało prawidłowo. Poczekaj na zakończenie procesu i sprawdź, czy połączenie zostało ponownie nawiązane.

   Czytaj więcej  Jak w prosty sposób aktywować nieaktywną lub dezaktywowaną kartę SIM lub chip?

   Inne rozwiązania problemów z połączeniem internetowym w systemie Windows 10

   Innym możliwym rozwiązaniem problemu z połączeniem, który przedstawia system Windows 10, jest aktualizacja sterowników lub sterownika . Dlatego, aby zastosować to rozwiązanie, konieczne będzie przejście do uruchamiania systemu Windows. Stamtąd wybierzemy opcję „Panel sterowania”, a następnie klikniemy „Menedżer urządzeń”.

   W tym nowym oknie mamy zamiar wybrać opcję "Karty sieciowe" musimy kliknąć strzałkę, aby wyświetlić podmenu. Teraz spośród różnych adapterów wyświetlanych na ekranie wybierzmy ten, który zawiera słowo Wireles. Co odnosi się do naszej karty sieci bezprzewodowej i musimy dwukrotnie kliknąć tę opcję.

   Ta akcja wygeneruje nowe okno z kilkoma zakładkami iw naszym przypadku klikniemy na zakładkę "Kontroler". Następnie musimy znaleźć i wybrać przycisk „Aktualizuj sterownik”. W ten sposób sterownik zostanie zaktualizowany, pod koniec tego procesu należy zweryfikować, czy problem rzeczywiście został rozwiązany, a połączenie internetowe nawiązane.

   Jeśli nadal nie możesz rozwiązać problemu z połączeniem, sugerujemy skorzystanie z pomocy personelu technicznego, aby mógł zaoferować profesjonalną pomoc. I w ten sposób zakończyliśmy ten znakomity artykuł. Jeśli masz jakieś pytania, prześlij je do pola komentarza poniżej.

   Czytaj więcej  Kiedy Amazon Flex przyjedzie do Meksyku? Jeszcze nie dotarła, czy już? Częste pytania

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji