Jak naprawić problem z zasięgiem na moim telefonie komórkowym i poprawić sygnał

21 czerwca, 2021

Pozostanie w kontakcie z siecią komórkową jest dziś koniecznością. Dzięki sieciom mobilnym rozmieszczonym na całym świecie możemy w pełni korzystać z funkcji naszego urządzenia. Oznacza to, że możemy wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, wykonywać połączenia, a nawet łączyć się z internetem.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których sygnał telefonii komórkowej jest zły do ​​tego stopnia, że ​​nie może pozwolić urządzeniu na wykonanie żadnej z wyżej wymienionych operacji . Dlatego bardzo ważne jest, aby jako osoba posiadająca smartfon wiedziała jakie są główne różnice między siecią LTE a 4G.

Przy dzisiejszej okazji opowiemy Ci, jak rozwiązać problem z zasięgiem na telefonie komórkowym. Postaraj się pozostać na końcu artykułu, ponieważ możliwe, że masz problemy z urządzeniem i nie jest to tylko sygnał telefonu.

Indeks

  Czy problemy z zasięgiem są spowodowane tylko sygnałem telefonicznym?

  Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Chociaż prawdą jest, że sygnał telefoniczny operatora w Twoim kraju może powodować awarie w takim stopniu, że nie pozwala na wykonywanie lub odbieranie połączeń lub wiadomości, nie zawsze tak jest. Możliwe, że Twoje urządzenie mobilne ma taką konfigurację, która nie pozwala temu samemu sprzętowi na odbieranie sygnału od odpowiedniego operatora.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy ktoś dodał mnie lub na swojej liście kontaktów WhatsApp?

  Dlatego jeśli nie otrzymasz odpowiedniej ilości sygnału telefonicznego, będziesz musiał ograniczać się podczas wykonywania różnych zadań na swoim sprzęcie, do tego stopnia, że ​​nie będziesz mógł udostępniać danych mobilnych lub internetu przez wi-fi z Twojego Androida lub telefon komórkowy z systemem IOS. Ponadto możliwe jest, że sprzęt, który masz pod ręką, ma awarię na poziomie sprzętowym.

  Jak rozwiązać problem z zasięgiem na telefonie komórkowym?

  Sprawdź, czy Twój operator działa lub działa

  Jeśli widziałeś wiele przypadków użytkowników inteligentnych urządzeń mobilnych, którzy mają tendencję do robienia nieskończonych rzeczy, aby rozwiązać problem z zasięgiem. Chociaż wcale nie jest źle, musisz zacząć od najbardziej podstawowego i niezbędnego: sprawdź, czy operator jest aktywny, a sygnał nie jest przerywany.

  Rozumiemy przez to, że zdarzają się sytuacje, w których sieć telefoniczna nie działa z powodu konserwacji. Może się to zdarzyć lokalnie, regionalnie lub na szczeblu krajowym, chociaż jest to bardzo trudne, zwłaszcza w godzinach urzędowania lub pracy . W takim przypadku wystarczy poczekać na przywrócenie usług.

  Czytaj więcej  Dlaczego Instagram nie pozwala mi utworzyć konta? Jak łatwo założyć konto

  Sprawdź, czy Twój smartfon działa

  To, że Twój telefon jest włączony i możesz z niego korzystać, nie oznacza, że ​​działa w 100%. Coś tak prostego, co możesz zrobić, to nadal weryfikować, chociaż będzie to zależeć od aktualnie posiadanej usługi telefonicznej. W przypadku posiadania linii movistar możesz zdiagnozować swój telefon za pomocą aplikacji mobilnej.

  Spójrz na ustawienia sieciowe

  Czasami smartfon może być źle skonfigurowany do tego stopnia, że ​​nie może odebrać odpowiedniego sygnału telefonicznego. Generalnie ta błędna konfiguracja wynika z faktu, że zamiast wybrania sieci 4G, opcja aktywacji to sieci 2G, a nawet 3G .

  Sprawdzenie tego jest niezwykle proste, wystarczy przejść do konfiguracji sprzętu, tam znajduje się opcja karty sim i sieci komórkowych. Wybierz tę opcję i w zależności od chipa linii, który posiadasz w telefonie, przejdziesz do jego konfiguracji.

  Tam będzie można sprawdzić, czy opcja sieci lub łączności 4G jest naprawdę aktywna . To informacja, która pozwoli Ci wiedzieć, gdzie Twój telefon jest aktualnie objęty przez Rappi .

  Sprawdź, czy karta sim jest uszkodzona lub sprawna

  Jak dobrze wspomnieliśmy, te proste są czasem rozwiązaniem problemów. W tym sensie powinieneś sprawdzić, czy karta sim usługi telefonu komórkowego jest w dobrym stanie, czy nie. Możesz wykonać test na innym telefonie, który obsługuje lub ma kompatybilność z układem linii, który posiadasz. Jeśli zauważysz, że drugi telefon odbiera sygnał, Twoje urządzenie może mieć problemy. W przeciwnym razie będziesz musiał zmienić Simów.

  Czytaj więcej  Wordpress Security: „Jak chronić zawartość Wordpress przed kopiami lub plagiatami za pomocą wtyczek”

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji