Jak naprawić niedziałającą klawiaturę lub klawisze na moim komputerze lub laptopie? - Łatwy i prosty

29 grudnia, 2021

Kiedy mówimy o postępie technologicznym, jaki prezentują dziś komputery, zwykle odnosimy się do wewnętrznych postępów w oprogramowaniu, a nie do fizycznego rdzenia sprzętu, który pozwala na skuteczne wykonanie wspomnianego oprogramowania, współpracując ze sobą w zsynchronizowany sposób, gdzie nie ma może funkcjonować bez drugiego, dlatego utrzymanie tego fizycznego ciała jest niezbędne .

Ogólnie znany jako sprzęt, który reprezentuje wszystkie fizyczne elementy, które pozwalają nam w pełni wykorzystać wszystkie zalety, jakie oferuje nam obecny komputer. Istnieje nieskończona liczba elementów składających się na sprzęt komputerowy, które w znacznym stopniu przyczyniają się do działania komputera PC, w tym szerokim zakresie dzisiaj w szczególności skupimy się na klawiaturze.

Jak naprawić niedziałającą klawiaturę lub klawisze na moim komputerze lub laptopie? - Łatwy i prosty

Co stanowiłoby niezbędny element fizyczny do korzystania z oprogramowania, ponieważ dzięki temu możemy wprowadzać wszelkiego rodzaju funkcje i polecenia, takie jak umieszczanie znaku nawiasu lub bardziej złożone formuły, które pozwalają nam korzystać z komputera w celu ułatwienia dowolnego rodzaju czynności aby być bardziej produktywnym na co dzień.

Czytaj więcej  Jak usuwać, edytować, odzyskiwać i przekazywać wiadomości telegramu — ostateczny przewodnik

Chociaż prawdą jest, że istnieją organy bardziej czułego sprzętu do jego obsługi, podstawowe zrozumienie funkcji klawiatury jest niezbędne do korzystania z komputera, ponieważ bezwzględnie konieczna jest znajomość podstawowych poleceń, takich jak wprowadzanie lub pisanie symbol podkreślenia i środkowego pisma do tworzenia dowolnego rodzaju tekstu lub kodu na komputerze.

Klawiatura, podobnie jak reszta narzędzi sprzętowych peryferyjnych, jest narażona na ścieranie się w czasie w zależności od wykorzystania, która jest dostarczana do niego, powodując sporadyczne awarie uniemożliwiające wszystkie rodzaje funkcji, takich jak pisanie lub umieszczenie na znak z klawiatury. Łatwo , generowanie awarii połączenia ze sprzętem, które uniemożliwiają korzystanie z komputera w jak najlepszy sposób.

Dlatego niezbędna jest znajomość podstawowych metod konserwacji sprzętu , aby uzyskać z niego lepszą wydajność i zapobiec wszelkim problemom.

Ten rodzaj uczenia się zwykle powoduje zamieszanie w społeczeństwie, ponieważ jest uważany za skomplikowany, jednak jest prostszy niż się wydaje. Dlatego dzisiaj przychodzimy, aby pokazać, jak w łatwy i prosty sposób naprawić klawiaturę lub klawisze , które nie działają na moim komputerze lub laptopie.

Czytaj więcej  Jak wylogować się z Facebook Messenger na wszystkich urządzeniach lub go dezaktywować?

  Problemy z oprogramowaniem

  W przypadku awarii klawiatury, przede wszystkim należy sprawdzić, skąd pochodzi , czy jest to problem z oprogramowaniem lub sprzętem, aby zidentyfikować rozwiązanie. Dlatego przed otwarciem klawiatury musimy potwierdzić, że nie jest to awaria wewnętrzna spowodowana brakiem składnika Windows lub że nie jest aktualizowana.

  Aby to zrobić, w wyszukiwarce Windows wpisujemy „cmd” w trybie administratora, aby otworzyć okno „Wiersz polecenia”, tam musimy dodać następujące polecenie: „sfc / scannow” i nacisnąć enter, aby sprawdzić komponenty systemu i Uruchom ponownie system.

  Jeśli to nie rozwiąże problemu, dostępna jest inna metoda, która polegałaby na ponownej instalacji sterowników klawiatury. Aby to zrobić, przejdź do Menedżera urządzeń> Klawiatury> Standardowa klawiatura PS / 2> Odinstaluj . Następnie ponownie uruchamiamy komputer, aby system Windows ponownie instalował sterownik podczas uruchamiania.

  Problemy sprzętowe

  Jeśli po wykonaniu poprzednich metod klawiatura nadal nie działa, prawdopodobnie mamy do czynienia z zewnętrznym problemem, dla którego będziemy musieli otworzyć klawiaturę. W tym celu śrubokrętem odkręcamy śruby z tylnej pokrywy klawiatury , a następnie ostrożnie ją wyjmujemy, aby zlokalizować złącze klawiatury, aby je odłączyć, aby sprawdzić, czy nie jest zabrudzone lub uszkodzone.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć i publikować kreatywne treści na Instagram - najlepsze pomysły i sztuczki

  Następnie należy wyczyścić pozostałe części wewnętrzne za pomocą płynu do czyszczenia obwodów z jakimś rodzajem bawełny, sprawdzając szczegółowo każdą część, która jest zabrudzona lub uszkodzona w jakikolwiek sposób. Zaleca się również, jeśli nie masz pod ręką płynu do czyszczenia obwodów, użyć wody lub alkoholu, ale tylko w niewielkich ilościach.

  Jeśli po podłączeniu klawiatura nadal nie działa, konieczne będzie oddanie jej do serwisu technicznego lub wymiana całkowicie na nową.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji