Jak naprawić niedziałającą klawiaturę lub klawisze na moim komputerze lub laptopie? - Łatwy i prosty

29 grudnia, 2021

Kiedy mówimy o postępie technologicznym, jaki prezentują dziś komputery, zwykle odnosimy się do wewnętrznych postępów w oprogramowaniu, a nie do fizycznego rdzenia sprzętu, który pozwala na skuteczne wykonanie wspomnianego oprogramowania, współpracując ze sobą w zsynchronizowany sposób, gdzie nie ma może funkcjonować bez drugiego, dlatego utrzymanie tego fizycznego ciała jest niezbędne .

Ogólnie znany jako sprzęt, który reprezentuje wszystkie fizyczne elementy, które pozwalają nam w pełni wykorzystać wszystkie zalety, jakie oferuje nam obecny komputer. Istnieje nieskończona liczba elementów składających się na sprzęt komputerowy, które w znacznym stopniu przyczyniają się do działania komputera PC, w tym szerokim zakresie dzisiaj w szczególności skupimy się na klawiaturze.

Jak naprawić niedziałającą klawiaturę lub klawisze na moim komputerze lub laptopie? - Łatwy i prosty

Co stanowiłoby niezbędny element fizyczny do korzystania z oprogramowania, ponieważ dzięki temu możemy wprowadzać wszelkiego rodzaju funkcje i polecenia, takie jak umieszczanie znaku nawiasu lub bardziej złożone formuły, które pozwalają nam korzystać z komputera w celu ułatwienia dowolnego rodzaju czynności aby być bardziej produktywnym na co dzień.

Czytaj więcej  Jak zmienić moje zdjęcie profilowe w TikTok na PC lub telefonie komórkowym, jeśli mnie nie opuści lub zostanie usunięte

Chociaż prawdą jest, że istnieją organy bardziej czułego sprzętu do jego obsługi, podstawowe zrozumienie funkcji klawiatury jest niezbędne do korzystania z komputera, ponieważ bezwzględnie konieczna jest znajomość podstawowych poleceń, takich jak wprowadzanie lub pisanie symbol podkreślenia i środkowego pisma do tworzenia dowolnego rodzaju tekstu lub kodu na komputerze.

Klawiatura, podobnie jak reszta narzędzi sprzętowych peryferyjnych, jest narażona na ścieranie się w czasie w zależności od wykorzystania, która jest dostarczana do niego, powodując sporadyczne awarie uniemożliwiające wszystkie rodzaje funkcji, takich jak pisanie lub umieszczenie na znak z klawiatury. Łatwo , generowanie awarii połączenia ze sprzętem, które uniemożliwiają korzystanie z komputera w jak najlepszy sposób.

Dlatego niezbędna jest znajomość podstawowych metod konserwacji sprzętu , aby uzyskać z niego lepszą wydajność i zapobiec wszelkim problemom.

Ten rodzaj uczenia się zwykle powoduje zamieszanie w społeczeństwie, ponieważ jest uważany za skomplikowany, jednak jest prostszy niż się wydaje. Dlatego dzisiaj przychodzimy, aby pokazać, jak w łatwy i prosty sposób naprawić klawiaturę lub klawisze , które nie działają na moim komputerze lub laptopie.

Czytaj więcej  Jak utworzyć i skonfigurować konto iCloud z mojego komputera, Androida lub iPhone'a?

  Indeks

   Problemy z oprogramowaniem

   W przypadku awarii klawiatury, przede wszystkim należy sprawdzić, skąd pochodzi , czy jest to problem z oprogramowaniem lub sprzętem, aby zidentyfikować rozwiązanie. Dlatego przed otwarciem klawiatury musimy potwierdzić, że nie jest to awaria wewnętrzna spowodowana brakiem składnika Windows lub że nie jest aktualizowana.

   Aby to zrobić, w wyszukiwarce Windows wpisujemy „cmd” w trybie administratora, aby otworzyć okno „Wiersz polecenia”, tam musimy dodać następujące polecenie: „sfc / scannow” i nacisnąć enter, aby sprawdzić komponenty systemu i Uruchom ponownie system.

   Jeśli to nie rozwiąże problemu, dostępna jest inna metoda, która polegałaby na ponownej instalacji sterowników klawiatury. Aby to zrobić, przejdź do Menedżera urządzeń> Klawiatury> Standardowa klawiatura PS / 2> Odinstaluj . Następnie ponownie uruchamiamy komputer, aby system Windows ponownie instalował sterownik podczas uruchamiania.

   Problemy sprzętowe

   Jeśli po wykonaniu poprzednich metod klawiatura nadal nie działa, prawdopodobnie mamy do czynienia z zewnętrznym problemem, dla którego będziemy musieli otworzyć klawiaturę. W tym celu śrubokrętem odkręcamy śruby z tylnej pokrywy klawiatury , a następnie ostrożnie ją wyjmujemy, aby zlokalizować złącze klawiatury, aby je odłączyć, aby sprawdzić, czy nie jest zabrudzone lub uszkodzone.

   Czytaj więcej  Jak zmienić hasło WiFi dowolnego routera Tp-Link, krok po kroku?

   Następnie należy wyczyścić pozostałe części wewnętrzne za pomocą płynu do czyszczenia obwodów z jakimś rodzajem bawełny, sprawdzając szczegółowo każdą część, która jest zabrudzona lub uszkodzona w jakikolwiek sposób. Zaleca się również, jeśli nie masz pod ręką płynu do czyszczenia obwodów, użyć wody lub alkoholu, ale tylko w niewielkich ilościach.

   Jeśli po podłączeniu klawiatura nadal nie działa, konieczne będzie oddanie jej do serwisu technicznego lub wymiana całkowicie na nową.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji