Jak naprawić błąd „Nie można nawiązać niezawodnego połączenia z serwerem” na Androidzie?

10 stycznia, 2022

Urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android używają Google jako domyślnej przeglądarki. I jak każda usługa, w każdej chwili może przedstawiać awarie lub problemy, które mogą nam przysporzyć wielu niedogodności.

Jak naprawić błąd „Nie można nawiązać niezawodnego połączenia z serwerem” na Androidzie?

Z tego powodu w tym artykule chcemy porozmawiać o błędzie, który zwykle pojawia się z pewną częstotliwością. Dlatego nauczymy Cię, jak naprawić błąd „Nie można nawiązać niezawodnego połączenia z serwerem”.

Jeśli jesteś użytkownikiem, który niestety napotkał ten problem, powinieneś wiedzieć, że ten błąd nie pozwoli Ci na prowadzenie jakiejkolwiek komunikacji z telefonem komórkowym. Dlatego możesz pomyśleć, że Twój telefon komórkowy został nieodwracalnie uszkodzony. Ale możemy Ci powiedzieć, że tak nie jest i pokażemy Ci, jak możesz rozwiązać ten błąd.

Chociaż może się wydawać, że jest odwrotnie, błąd „Nie można nawiązać niezawodnego połączenia z serwerem”, który może pojawić się na twoim urządzeniu z Androidem. Jest to bardzo łatwe do rozwiązania, ale musisz wykonać kroki, które przedstawimy poniżej. Zapraszamy więc do dalszej lektury tego artykułu i odkrycia, jak to zrobić.

Czytaj więcej  Jak zmienić i zwiększyć limit czasu lub blokadę ekranu Androida w przypadku szybkiego wyłączenia?

  Rozwiązania błędu „Nie można nawiązać niezawodnego połączenia z serwerem”

  Ten problem może oznaczać poważną awarię telefonu komórkowego i wielu użytkowników błędnie ucieka się do formatowania lub resetowania urządzenia . Coś oczywiście, co może stanowić wiele niedogodności, ponieważ konieczne będzie wykonanie kopii zapasowej , w przeciwnym razie wszystkie informacje zostaną utracone, czy to zdjęcia, filmy, czat itp.

  Ale możemy Ci powiedzieć, że stosując tę ​​procedurę, będziesz tylko tracić czas, a Twój telefon z Androidem nie będzie miał żadnej poprawy i będzie nadal wyświetlał ten komunikat o błędzie . Dlatego konieczne będzie zastosowanie mniej drastycznego rozwiązania, które zaoferuje oczekiwane rezultaty, więc zobaczmy, jakie kroki należy wykonać.

  Kroki, aby naprawić błąd wyświetlany przez telefon z Androidem

  Podobnie jak błąd „Nie można nawiązać niezawodnego połączenia z serwerem”, który wyświetla Twój telefon z Androidem, ma to związek z połączeniem internetowym . Możemy to rozwiązać w następujący sposób, wejdziemy w „Ustawienia” telefonu, a następnie wybierzemy sekcję „WiFi”. Następnym krokiem jest teraz wybranie sieci, z którą się łączymy.

  Po wykonaniu tego kroku w sieci zobaczymy cechy połączenia, takie jak między innymi jego stan, siła sygnału, prędkość. Następnie kliknij opcję „Pokaż opcje zaawansowane”. Teraz zejdziemy na dół i poszukamy konfiguracji IP i zmienimy ją na „Static”.

  Czytaj więcej  Jak ukryć czas ostatniego połączenia w Telegramie - Aktywuj tryb niewidoczny

  Następnym krokiem jest zmiana następujących parametrów, którymi są "Gateway" i "Adres IP" iw obu zapiszemy 192.168.1.128. Następnym krokiem jest zmiana „Długości prefiksu sieci” iw tym przypadku wprowadzimy liczbę 24. Przejdziemy teraz do ostatniego parametru, który zamierzamy zmienić i jest to „DNS 1” dla 8.8.8.8 I DNS 2 dla 4.4.4.4.

  Jeśli wykonałeś opisane przez nas czynności co do litery i nie popełniłeś błędu przy wprowadzaniu jakichkolwiek danych, oznacza to, że problem z Twoim urządzeniem z Androidem został rozwiązany . A teraz możesz sprawdzić, czy przy próbie wejścia do wirtualnego sklepu Google lub Twojej przeglądarce nie wyświetla się już błąd „Nie można nawiązać niezawodnego połączenia z serwerem”.

  Jak widać, jest to prosta procedura do wykonania, a także do połączenia przez Wi-Fi bez posiadania hasła. Więc jeśli masz problemy z Androidem i kiedy chcesz się połączyć, to pokazuje się komunikat „Nie można ustanowić stabilnego połączenia z serwerem . Możesz zastosować to rozwiązanie, aby móc ponownie nawiązać połączenie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji