Jak naprawić błąd „Minecraft nie otwiera się lub nie uruchamia gry” bez problemów!

5 lipca, 2022

Jeśli pracujemy lub wykonujemy jakąś pracę na ulicy, nie chcemy tracić więcej czasu na siedzenie w zaciszu naszego komputera i granie w grę wideo. A to uzależnienie wynika z wyjątkowego Minecrafta , który jest sensacją chwili. Ale co się dzieje, gdy z jakiegoś dziwnego powodu nie możemy uzyskać dostępu do gry. Intencją poniższego samouczka jest pokazanie prostego rozwiązania, gdy wystąpi błąd, a Minecraft nie otworzy się lub nie uruchomi gry.

Jeśli założyliśmy już konto w Minecrafcie i regularnie odwiedzamy imponujące światy, do których mamy dostęp. Pojawienie się tego problemu może naprawdę przyprawiać o ból głowy. Ponieważ chcemy kontynuować naszą pracę na farmie, zbierać przedmioty lub uczyć się nowych zaklęć, aby stawić czoła naszemu wrogowi.

Jak naprawić błąd „Minecraft nie otwiera się ani nie uruchamia gry” bez problemów!

W związku z tą sytuacją przez głowy może przechodzić milion powodów, dla których nie można wejść do gry i pierwszą rzeczą, jaka przychodzi mi do głowy, jest aktualizacja Minecrafta do najnowszej wersji. Ale najwyraźniej nie to jest przyczyną tej sytuacji. W takim przypadku poprosimy Cię tylko o chwilę relaksu i dalszą lekturę, że w tym artykule pokażemy Ci ostateczne rozwiązanie.

Czytaj więcej  Jak zablokować, odblokować lub włączyć ekran Androida bez przycisku, za pomocą dwóch dotknięć

  Indeks

   Dlaczego pojawia się problem z nieuruchamianiem lub otwieraniem gry Minecraft?

   Zanim zaoferujemy Ci rozwiązanie tego irytującego problemu, chcemy dać Ci kilka wskazówek na temat tego, dlaczego występuje ten błąd. I ma to bezpośredni związek z oprogramowaniem, którego gra musi działać na twoim komputerze. Zasadniczo możliwe jest, że po zainstalowaniu gry nie spełniasz minimalnych wymagań, aby uruchomić grę Minecraft.

   Dlatego możliwe jest również, że sprzęt komputera nie spełnia specyfikacji, takich jak na przykład pojemność pamięci ROM lub RAM. Kiedy mówimy o oprogramowaniu, być może masz na swoim komputerze przestarzałą wersję Java . Ale może to być również spowodowane przez sterownik lub po prostu program uruchamiający grę.

   Jak widać, istnieje kilka powodów, dla których gra Minecraft nie uruchamia się lub nie otwiera się i aby rozwiązać ten problem. Konieczne jest przestrzeganie następujących instrukcji do listu, aby umożliwić skuteczne rozwiązanie. A to będzie tak proste, jak granie w Minecrafta bez internetu lub bez danych.

   Kroki, aby naprawić błąd Minecrafta nie uruchamiają gry

   Poniższe kroki zostały wykonane na komputerze z systemem operacyjnym Windows 10, który nie pozwalał na uruchomienie gry. Pierwszą opcją rozwiązania tego problemu jest aktualizacja Javy. Powinieneś wiedzieć, że aby grać w Minecrafta na twoim komputerze, musisz mieć tę aplikację na swoim komputerze.

   Czytaj więcej  Jak archiwizować i zapisywać moje strumienie, nagrania i filmy z dowolnego urządzenia na Twitchu?

   Dlatego, jeśli nie masz go zainstalowanego, musisz go pobrać, a do tego wystarczy wejść na oficjalną stronę Java . W chaosie związanym z posiadaniem tej aplikacji musisz ją zaktualizować. Aby wykonać tę aktualizację, musisz wykonać następujące czynności, przejdź do wyszukiwarki Windows 10 i wpisz następujący adres wtyczki java i naciśnij Enter.

   Po wyświetleniu aplikacji należy przejść do zakładki „O programie” i tam poszukać informacji o wersji, która jest aktualnie zainstalowana na komputerze. Ale po to ubezpieczenie musisz przejść bezpośrednio na jego oficjalną stronę. Dzięki temu można sprawdzić, czy nie ma już zaktualizowanej wersji tego programu.

   Jeśli to nadal nie daje rozwiązania, należy zaktualizować sterownik karty graficznej. Ponieważ może to spowodować błąd podczas uruchamiania, w tym celu musisz wejść do "Menedżera urządzeń". Następnie musisz poszukać opcji „Karty graficzne”, a zostaną wyświetlone różne zainstalowane urządzenia.

   Teraz musisz wybrać komponent i dwukrotnie kliknąć i wybrać sterowniki, a następnie wybrać opcję „Aktualizuj sterownik”, teraz musisz tylko poczekać na zakończenie aktualizacji. I w ten sposób błąd Minecrafta nie otwiera się, aby uruchomić grę.

   Czytaj więcej  Jak skonfigurować i ustawić wyszukiwarkę Google Chrome jako domyślną stronę główną?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji