Jak naprawić błąd „Aplikacja nie została zainstalowana” na Androidzie Dlaczego się pojawia? - Szybko i łatwo

31 marca, 2022

Ci, którzy są użytkownikami Androida, doskonale wiedzą, że czasami ten system operacyjny ma pewne wady. Równie dobrze może się zdarzyć, że latarka włączy się, nawet gdy tego nie chcemy, albo że aplikacje zaczną mieć awarie.

Co więcej, to ostatnie jest bardziej powszechne niż myślisz. Jeśli więc widzisz komunikat Błąd: aplikacja nie została zainstalowana , musisz wiedzieć, dlaczego tak się dzieje i jakie rozwiązania można podać.

Jak naprawić błąd „Aplikacja nie została zainstalowana” na Androidzie Dlaczego się pojawia? - Szybko i łatwo

Zanim zaczniemy od artykułu, chcemy, abyś wiedział, że czasami telefon z Androidem zaczyna mieć problemy ze Sklepem Play . W szczególności błędy w usługach Sklepu Google Play. Musisz więc wiedzieć, że to ma rozwiązanie i tam ci to wyjaśnimy.

  Indeks

   Streszczenie

   Powody, dla których występuje problem z błędem instalacji aplikacji

   Nie masz wystarczającej ilości miejsca

   Prawdopodobnie tego nie wiesz, ale są aplikacje, z których często korzystasz, które nieświadomie zużywają zbyt dużo pamięci. Typowym przykładem jest WhatsApp. Dlatego zalecamy zapoznanie się z pojemnością pamięci telefonu komórkowego .

   Uszkodzone lub usunięte pliki aplikacji

   Rzadko się to zdarza, ale jest taka możliwość. Podobnie jak błąd występuje podczas analizowania pliku . Dobrą rzeczą jest to, że zarówno jedno, jak i drugie ma rozwiązanie. Najrozsądniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby tego uniknąć, jest pobieranie aplikacji z zaufanych i bezpiecznych źródeł i oczywiście nie udzielanie uprawnień nieznanym aplikacjom.

   Karta micro SD została usunięta

   Są użytkownicy, którzy ze względu na problemy z pamięcią zwykle przenoszą wszystkie swoje aplikacje na kartę micro SD. To z jednej strony ma swoje wielkie zalety, ale ma też pewne ograniczenia. Jednym z nich jest to, że w momencie wykonywania tej procedury nie będzie można wyjąć karty SD, tak jakby nic lub w inny sposób, wszystkie aplikacje i informacje znikną z telefonu komórkowego. Podobnie, zrobienie tego spowoduje awarie systemu.

   Czytaj więcej  Jak zgłosić nieodpowiednią treść wideo YouTube do usunięcia?

   Istnieje niewielka możliwość, że wyjmując pamięć micro SD bez uprzedniego wyłączenia telefonu, a następnie włączenia go bez niego, będziesz mieć problemy z uwierzytelnieniem na urządzeniu mobilnym. Dobrą rzeczą jest to, że mamy artykuł, który mówi, jak naprawić ten błąd.

   Uprawnienia, które przyznajesz aplikacjom

   Wspominaliśmy już o tym przed chwilą, ale podkreślamy to. Istnieją aplikacje, które możesz albo ze Sklepu Play, albo z innego miejsca i mają one wady. Te usterki mają zwykle postać błędów w aplikacjach . Dlatego uważaj, którą aplikację pobierasz i instalujesz.

   Jakie rozwiązania możesz wdrożyć, aby naprawić błąd niezainstalowanej aplikacji?

   Odinstaluj i usuń niepotrzebne aplikacje/pliki

   Czasami ten problem może rozprzestrzenić się na inne aplikacje i z dnia na dzień masz problemy z niedziałającymi aplikacjami na Androida . Aby rozwiązać ten problem, zalecamy najpierw wyczyszczenie wszystkich danych z aplikacji , a następnie odinstalowanie aplikacji.

   Powiemy Ci w tej kolejności, ponieważ samo odinstalowanie aplikacji spowoduje pozostawienie niepotrzebnych plików w pamięci wewnętrznej . Z drugiej strony zrobisz to tak, jak ci powiedzieliśmy, usuniesz te pliki i nie pozostawisz żadnego śladu po aplikacji.

   Czytaj więcej  Jak automatycznie aktualizować aplikacje na moim komputerze z systemem Windows 8?

   Sprawdź, czy dostęp do karty SD jest aktywny.

   Zdarza się, że posiadając kartę SD jako pamięć wewnętrzną dla aplikacji , czasami może przedstawiać pewne wady, nie dając niezbędnego dostępu do urządzenia.

   Aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, wykonaj następujące czynności:

   • Przejdź do ustawień mobilnych i wybierz sekcję Pamięć.
   • Następnie wybierz „Włóż kartę SD” i gotowe.
   • Po tym kończy się ponownym uruchomieniem urządzenia, aby zmiany nastąpiły poprawnie.

   Pobieraj aplikacje z zaufanych źródeł

   Na koniec możemy powiedzieć, abyś pobierał aplikacje z zaufanych źródeł. Jeśli Sklep Play nie wydaje Ci się taki, istnieją również inne sklepy z aplikacjami, które mogą Ci pomóc. Jeśli pojawi się błąd aplikacji Nie zainstalowano, usuń go i zainstaluj z innego źródła. To może być rozwiązanie, którego potrzebujesz

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji