Jak nagrywać, zapisywać i włączać różne typy makr w programie Word

24 lipca, 2021

W świecie automatyzacji biura, lepiej znanego jako techniki lub programy do pracy biurowej, znajdujemy Microsoft Word, który stał się podstawowym narzędziem w miejscu pracy, uczniu, a nawet osobistym.

Jak nagrywać, zapisywać i włączać różne typy makr w programie Word

Z tego powodu nauka korzystania z makr znacznie zwiększyłaby Twoją zdolność do wykonywania dowolnej pracy, na przykład wykonywania automatycznego indeksowania i numerowania , jeśli już wiesz, co oznaczają makra w programie Word i do czego służą, będziesz wiedział, że to jest możliwe.

Jeśli nie masz zbyt dużej wiedzy w programie Microsoft Word, nie ma to znaczenia, ponieważ każdy może skorzystać z opcji makr, których po prostu musisz nauczyć się zapamiętywać kroki lub procesy i voila, możesz wykonywać różne zadania, takie jak tworzenie życiorysu lub zadań, takich jak tworzenie etykiet do druku, oszczędzając dużo czasu.

Tak więc dla każdego typu użytkownika, niezależnie od wiedzy w programie Word, pokażemy, jak nagrywać, zapisywać i włączać różne typy makr w programie Word, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Indeks ()

  1. Czym są makra
  2. Jak włączyć makra w programie Word
  3. Jak nagrywać i uruchamiać makra w programie Word

Czym są makra

Makro to proces lub zestaw procesów przechowywanych w tym samym miejscu , czyli jedno lub więcej poleceń, które są wykonywane jednym ruchem, klawiszem lub przyciskiem, makra były używane przez profesjonalistów w prawie każdym programie, więc zawsze istniał.

Nawet w grach wideo są one używane, ponieważ czasami klawiatura nie wystarcza na ilość wymaganych poleceń, w programie Word jest tak samo, w niektórych przypadkach chcemy użyć narzędzia, takiego jak kopiowanie lub wklejanie.

Jak już wiemy, można to zrobić kombinacją klawiszy control+C lub control+V ale jeśli chcemy wykonać czynność, która nie posiada polecenia np. „ usuń format ” lub „ zmień style ” lub cokolwiek innego, może nagrywać je w makrach, przypisując mu polecenie, które chcesz.

Jak włączyć makra w programie Word

W przypadku użytkowników programu Word 2007, 2010 lub 2013 procedura jest podobna, wystarczy kliknąć ikonę „ Biuro ” znajdującą się powyżej i po lewej stronie programu, w menu, które się pojawi, zauważysz „ Opcje programu Word ”.

Czytaj więcej  Jak odzyskać czaty, wiadomości lub konwersacje z Instagram Direct - łatwo i szybko?

Wybierz również kategorię " Centrum zaufania " a następnie w podkategoriach " Ustawienia Centrum zaufania ", tam możesz zaznaczyć lub zaznaczyć opcję " Włącz wszystkie makra " (niezalecane, potencjalnie niebezpieczny kod może zostać wykonany) innymi słowy wszystkie makra są uruchamiane bez potwierdzenia, a to ustawienie naraża komputer na potencjalnie szkodliwy kod.

Po prostu ignorujemy wszystkie te ostrzeżenia, ponieważ będziemy używać makr tylko do prostych rzeczy, po czym tylko dodasz „ narzędzie makr ” do paska zadań, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne wolne miejsce na pasku zadań i wybierz „ dostosuj pasek narzędzi ”.

W programie Word 2007 pojawi się tylko opcja „ nagraj makro ”. W innych wersjach możesz ją znaleźć lub włączyć jako zakładkę „ programista ”, dodajesz i voila, ta opcja będzie włączona w naszym pasku narzędzi.

Jak nagrywać i uruchamiać makra w programie Word

Aby rozpocząć, zlokalizuj i otwórz opcję „ nagraj makro ”, po otwarciu pierwszą rzeczą jest umieszczenie nazwy lub tytułu, może odnosić się do tego, co zamierzasz zrobić, w sposób podsumowany za pomocą przykładów „style czcionek”, jeśli zamierzamy wykorzystać makro do zmiany pomiędzy źródłem tekstów.

Czytaj więcej  Jak zainstalować program antywirusowy na moim Macu Czy potrzebny jest program antywirusowy? Który?

Drugą rzeczą będzie rozpoczęcie nagrywania, możesz wybrać klawiaturę lub myszkę, zwykle klawiatura jest wybrana, ale zanim zaczniesz , musisz przypisać polecenie, na przykład Control +1 lub control +2, aby to, co nagrywasz i wykonujesz po naciśnięciu przypisanego polecenia, teraz tak.

Naciśnij " akceptuj ", a pasek makr zniknie, ale zauważysz symbol jak twarz robota we wskaźniku myszy, oznacza to, że nasze makro jest rejestrowane w tym momencie, gdy wykonuje jedną lub więcej czynności w programie Word.

Każda czynność, którą wykonasz zostanie automatycznie zapisana w naszym niestandardowym makrze, po zakończeniu czynności ponownie zlokalizuj opcję makra, jej ikona będzie taka sama jak „ wstrzymaj nagrywanie ”, gdy klikniemy, aby wstrzymać nagrywanie, będziemy mieli nasze makro Zapisz i wyświetl , gratulacje teraz po prostu wykorzystaj swoją kreatywność. Sukcesy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji