Jak nagrywać, zapisywać i włączać różne typy makr w programie Word

24 lipca, 2021

W świecie automatyzacji biura, lepiej znanego jako techniki lub programy do pracy biurowej, znajdujemy Microsoft Word, który stał się podstawowym narzędziem w miejscu pracy, uczniu, a nawet osobistym.

Jak nagrywać, zapisywać i włączać różne typy makr w programie Word

Z tego powodu nauka korzystania z makr znacznie zwiększyłaby Twoją zdolność do wykonywania dowolnej pracy, na przykład wykonywania automatycznego indeksowania i numerowania , jeśli już wiesz, co oznaczają makra w programie Word i do czego służą, będziesz wiedział, że to jest możliwe.

Jeśli nie masz zbyt dużej wiedzy w programie Microsoft Word, nie ma to znaczenia, ponieważ każdy może skorzystać z opcji makr, których po prostu musisz nauczyć się zapamiętywać kroki lub procesy i voila, możesz wykonywać różne zadania, takie jak tworzenie życiorysu lub zadań, takich jak tworzenie etykiet do druku, oszczędzając dużo czasu.

Tak więc dla każdego typu użytkownika, niezależnie od wiedzy w programie Word, pokażemy, jak nagrywać, zapisywać i włączać różne typy makr w programie Word, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Indeks ()

 1. Czym są makra
 2. Jak włączyć makra w programie Word
 3. Jak nagrywać i uruchamiać makra w programie Word
Indeks
  Czytaj więcej  Jak anulować lub wypisać się z konta LinkedIn Premium?

  Czym są makra

  Makro to proces lub zestaw procesów przechowywanych w tym samym miejscu , czyli jedno lub więcej poleceń, które są wykonywane jednym ruchem, klawiszem lub przyciskiem, makra były używane przez profesjonalistów w prawie każdym programie, więc zawsze istniał.

  Nawet w grach wideo są one używane, ponieważ czasami klawiatura nie wystarcza na ilość wymaganych poleceń, w programie Word jest tak samo, w niektórych przypadkach chcemy użyć narzędzia, takiego jak kopiowanie lub wklejanie.

  Jak już wiemy, można to zrobić kombinacją klawiszy control+C lub control+V ale jeśli chcemy wykonać czynność, która nie posiada polecenia np. „ usuń format ” lub „ zmień style ” lub cokolwiek innego, może nagrywać je w makrach, przypisując mu polecenie, które chcesz.

  Jak włączyć makra w programie Word

  W przypadku użytkowników programu Word 2007, 2010 lub 2013 procedura jest podobna, wystarczy kliknąć ikonę „ Biuro ” znajdującą się powyżej i po lewej stronie programu, w menu, które się pojawi, zauważysz „ Opcje programu Word ”.

  Czytaj więcej  Jak dowiedzieć się lub wykryć, czy strona internetowa banku jest fałszywa lub oszukańcza?

  Wybierz również kategorię " Centrum zaufania " a następnie w podkategoriach " Ustawienia Centrum zaufania ", tam możesz zaznaczyć lub zaznaczyć opcję " Włącz wszystkie makra " (niezalecane, potencjalnie niebezpieczny kod może zostać wykonany) innymi słowy wszystkie makra są uruchamiane bez potwierdzenia, a to ustawienie naraża komputer na potencjalnie szkodliwy kod.

  Po prostu ignorujemy wszystkie te ostrzeżenia, ponieważ będziemy używać makr tylko do prostych rzeczy, po czym tylko dodasz „ narzędzie makr ” do paska zadań, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne wolne miejsce na pasku zadań i wybierz „ dostosuj pasek narzędzi ”.

  W programie Word 2007 pojawi się tylko opcja „ nagraj makro ”. W innych wersjach możesz ją znaleźć lub włączyć jako zakładkę „ programista ”, dodajesz i voila, ta opcja będzie włączona w naszym pasku narzędzi.

  Jak nagrywać i uruchamiać makra w programie Word

  Aby rozpocząć, zlokalizuj i otwórz opcję „ nagraj makro ”, po otwarciu pierwszą rzeczą jest umieszczenie nazwy lub tytułu, może odnosić się do tego, co zamierzasz zrobić, w sposób podsumowany za pomocą przykładów „style czcionek”, jeśli zamierzamy wykorzystać makro do zmiany pomiędzy źródłem tekstów.

  Czytaj więcej  Jak wykonywać grupowe połączenia wideo na WhatsApp do 50 osób z komputera lub telefonu komórkowego?

  Drugą rzeczą będzie rozpoczęcie nagrywania, możesz wybrać klawiaturę lub myszkę, zwykle klawiatura jest wybrana, ale zanim zaczniesz , musisz przypisać polecenie, na przykład Control +1 lub control +2, aby to, co nagrywasz i wykonujesz po naciśnięciu przypisanego polecenia, teraz tak.

  Naciśnij " akceptuj ", a pasek makr zniknie, ale zauważysz symbol jak twarz robota we wskaźniku myszy, oznacza to, że nasze makro jest rejestrowane w tym momencie, gdy wykonuje jedną lub więcej czynności w programie Word.

  Każda czynność, którą wykonasz zostanie automatycznie zapisana w naszym niestandardowym makrze, po zakończeniu czynności ponownie zlokalizuj opcję makra, jej ikona będzie taka sama jak „ wstrzymaj nagrywanie ”, gdy klikniemy, aby wstrzymać nagrywanie, będziemy mieli nasze makro Zapisz i wyświetl , gratulacje teraz po prostu wykorzystaj swoją kreatywność. Sukcesy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji