Jak mogę łatwo odróżnić, czy mój telefon komórkowy jest low-end, medium czy high-end?

18 kwietnia, 2022

Rozróżnienie, czy telefon komórkowy ma niski, średni czy wysoki zasięg , jest bardzo przydatne przy wyborze modelu, który zamierzamy nabyć. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zawsze chcemy uzyskać najlepszą inwestycję za nasze pieniądze, a cena telefonów komórkowych niekoniecznie jest wyznacznikiem zasięgu, do którego należą.

W wielu przypadkach możemy sobie pomóc, przeprowadzając wstępne badania dotyczące różnych marek telefonów komórkowych i ich oferty na obecnym lub przyszłym rynku. Zwłaszcza, że ​​niektóre z tych telefonów komórkowych oferują wyłącznie sprzęt z najwyższej półki, jak to ma miejsce w przypadku Apple.

Jak mogę łatwo odróżnić, czy mój telefon komórkowy ma niski, średni czy wysoki zasięg?

Ważną wskazówką, zanim zdecydujesz się na jeden z modeli na rynku, jest określenie, jakie są Twoje potrzeby i zastosowania dla sprzętu , który planujesz nabyć. Gdy już to wyjaśnisz, będziesz również wiedział, czy potrzebujesz telefonu ze średniej lub wyższej półki, czy też wystarczy urządzenie z niższej półki.

  Cena nie zawsze jest kluczem

  Chociaż prawdą jest, że urządzenia mobilne z wyższej półki są generalnie dość drogie, aby odróżnić modele ze średniej i niskiej półki, kwota do zapłaty nie jest czynnikiem, który można uznać za decydujący.

  W rzeczywistości konkurencja w świecie telefonii komórkowej jest dziś dość duża, co zaowocowało szeroką gamą marek oferujących urządzenia ze średniej półki, a nawet z wyższej półki w znacznie niższej cenie niż inne.

  Dlatego, aby rozpoznać zasięg urządzenia mobilnego, najlepiej przejrzeć specyfikację modelu, który przykuł naszą uwagę.

  low-end telefony komórkowe

  Rozpoznanie urządzenia z niższej półki jest w rzeczywistości jedną z najłatwiejszych rzeczy. A najlepsze jest to, że nie musisz mieć wielkiej wiedzy na temat procesorów, systemów operacyjnych i nie tylko.

  W takim przypadku pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest rozdzielczość i ilość pamięci RAM, o której mówimy. Zazwyczaj jest to rozdzielczość gHD ograniczona do 1280x720, nie więcej.

  Jeśli chodzi o pamięć, będziemy mieli tylko 1 GB pamięci RAM , zazwyczaj z dwurdzeniowym procesorem. To powiedziawszy, możemy wywnioskować, że ważne jest, aby wiedzieć, ile pamięci RAM ma nasze urządzenie .

  Czytaj więcej  Jak wybrać najlepszą metodę płatności dla mojego sklepu internetowego, która jest lepsza?

  Urządzenia ze średniej półki są najpopularniejsze, ponieważ ich cena jest bardziej przystępna, a jeśli wiesz, jak szukać, znajdziesz modele o dobrych specyfikacjach, które bardzo dobrze zaspokoją wymagania użytkowników. Aby je rozpoznać, najpierw trzeba je odróżnić od tych z niższej półki, więc najpierw trzeba sprawdzić rozdzielczość ekranu, którą w tym przypadku będzie HD.

  Przekonamy się również, że jego minimum to 2 do 4 GB pamięci RAM , co już byłoby dobrą różnicą. Istnieje nawet kilka sztuczek, aby go rozszerzyć za pomocą karty SD.

  Kolejną różnicę znajdziemy w jego procesorze, który ma teraz 4 rdzenie , a w niektórych bardziej hojnych modelach będziemy mieli nawet 8 rdzeni. Oczywiście pamięć do przechowywania będzie miała minimum 16 GB.

  Aparat ma doskonałą jakość obrazu , a w niektórych urządzeniach można go nawet nieco poprawić, korzystając z megapikseli.

  Zaawansowane urządzenia mobilne

  Dotarliśmy do elity urządzeń mobilnych . Te telefony już teraz stanowią poważną inwestycję i ogólnie każdy, kto kupuje tego typu telefon, robi to z zamiarem jak najlepszego wykorzystania jego funkcji i specyfikacji. Oczywiście w tym przypadku cena jest reprezentatywna, ponieważ zazwyczaj są one dość oddzielone od innych urządzeń.

  Czytaj więcej  Jak poznać mój numer telefonu Claro, Movistar, Bitel lub Entel z Peru bez salda?

  Ale duża różnica tkwi w jego specyfikacji, która zaczyna się od ekranu Full HD lub 4K i pamięci RAM o pojemności ponad 6 GB , ze znacznie szybszym procesorem. Nie wspominając o aparacie przekraczającym 30 megapikseli z profesjonalną jakością obrazu. Wreszcie wykończenie i design są znacznie bardziej nienaganne i mają bardziej eleganckie linie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji