Jak łatwo zrobić wykres kołowy w Excelu z procentami?

15 lipca, 2021

Przechowywanie danych liczbowych lub pisemnych w dokumentach w dowolnym programie pakietu Office jest niezwykle proste i bardzo praktyczne, ponieważ pozwala mieć większą kontrolę nad swoimi dochodami za pomocą arkusza w Excelu, wykonywać zadania z tablicy synoptycznej w PowerPoint , a nawet jeśli chcesz założyć własną książkę autobiograficzną w programie Word.

Jak łatwo zrobić wykres kołowy w Excelu z procentami?

Jednak dzisiaj skupimy się tylko na całym repertuarze, jaki ma Excel, ponieważ jest jednym z najbardziej złożonych, niezwykle interesujące jest to, że wiesz, jak wykonać najczęstsze zadania , które możesz w nim wykonać, tabele i wykresy.

Indeks ()

  1. Jak zrobić tabelę w Excelu?
  2. Jak zrobić wykres w programie Excel?
  3. Jakie inne czynności mogę wykonać w programie Excel?
    1. Stwórz swój własny kalendarz
    2. Rzeczy do zrobienia

Jak zrobić tabelę w Excelu?

Korzystając z menu głównego, utwórz nagłówek dla danych, które zamierzasz wprowadzić, a pod nim umieść wszystkie informacje, które chcesz zdigitalizować.

Czytaj więcej  Jak aktywować czujnik zbliżeniowy Huawei, Xiaomi, Motorola, LG, ZTE i Nokia?

Jeśli są to dane liczbowe, możesz wykonać sumy, dołączyć filtr danych, uporządkować je w kolejności rosnącej i malejącej, alfabetycznie, a nawet dołączyć różne tabele w tym samym pliku, aby uzyskać bardziej systematyczny dostęp.

Excel pozwala również na wyszukiwanie danych między różnymi arkuszami i tabelami, które zostały utworzone w pliku, bez konieczności robienia tego ręcznie, co znacznie przyspiesza interakcję z długimi dokumentami i podobnymi informacjami.

Jak zrobić wykres w programie Excel?

Możesz utworzyć dowolny rodzaj wykresu, który przedstawia wszystkie informacje w prostszy sposób , np. wykres słupkowy, kołowy, liniowy, warstwowy lub punktowy .

Aby wykonać dowolne z powyższych, wystarczy mieć tabelę danych, które chcesz wykreślić, a następnie ustawić się w menu głównym w sekcji „ Wstaw ”. Aby to zrobić później, znajdź sekcję „ Grafika ” i wybierz żądaną grafikę. Excel pokaże Ci wybór zalecanych wykresów dla Twojej tabeli i możesz go śledzić lub nie.

Po wybraniu typu, który chcesz umieścić w pliku, możesz edytować kolor , tytuł grafiki, a także wstawić kilka efektów i cieni, które sprawią, że Twój dokument będzie wyglądał lepiej.

Czytaj więcej  Jak poprosić lub powiedzieć asystentowi „Ok Google”, aby opowiedział mi dowcip — krok po kroku

Oprócz tego Excel pozwala na karcie „Projekt” wybrać, czy chcesz umieścić w niej dowolną ilość, taką jak procenty lub liczby dziesiętne; Możesz to zidentyfikować w zakładce „ Szybki projekt ” w lewym górnym rogu menu.

Podobnie, jeśli chcesz zmienić typ wykresu, możesz to zrobić z menu głównego, w zakładce „Projekt”, a później w sekcjiTyp ”, gdzie znajdziesz wszystkie dostępne wykresy i możesz wybrać ten, który chcesz.

Jakie inne czynności mogę wykonać w programie Excel?

Chociaż tabele i wykresy są tym, co znamy jako główne narzędzie programu Excel, istnieje wiele innych funkcji, które można wykonywać w bardziej zorganizowany i osobisty sposób za pomocą programu Excel, a to tylko kilka przykładów:

Stwórz swój własny kalendarz

Jednym z najczęściej powtarzających się zastosowań w programie Excel jest tworzenie kalendarza, ponieważ jego interfejs umożliwia wykonanie tej czynności z łatwością domyślnego szablonu, który można edytować, uzupełniać, a nawet cytować najważniejsze wydarzenia .

Możesz to zrobić od momentu otwarcia programu Excel, możesz wpisać „Nowy” i wybrać dowolną z opcji, które mają słowo „ Kalendarz ”, aby rozpocząć edycję i dostosowywanie go.

Czytaj więcej  Jak założyć konto i zalogować się do sieci społecznościowej Vero — szybko i łatwo

Rzeczy do zrobienia

Jeśli chcesz zacząć od efektywnego zarządzania swoim czasem, najlepszym rozwiązaniem jest użycie Excela do stworzenia osobistej listy kontrolnej ze wszystkimi czynnościami, które musisz wykonać w ciągu dnia, ponieważ możesz mieć ją na swoim komputerze lub w komórce telefon i uzyskaj do niego dostęp, gdy tylko zrealizujesz jeden z celów.

Aby to mieć, wystarczy pobrać Excel na telefon komórkowy i zalogować się do pakietu Office za pomocą swojego instytucjonalnego lub osobistego adresu e-mail, a następnie zacząć pisać wszystkie zadania, które chcesz wykonać komórka po komórce, a później możesz zacząć wypełniać lub sprawdzać komórkę obok, aby potwierdzić, że spełniłeś wymagania .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji