Jak łatwo zmienić lub usunąć kod PIN karty SIM w moim telefonie z Androidem?

22 czerwca, 2021

Smartfony korzystają z różnych metod zabezpieczeń , takich jak odcisk palca lub wzór hasła, aby uniknąć narażenia na niebezpieczeństwo ze strony nieznajomych . Ale jest kod, który musimy mieć bardzo dobrze zabezpieczony i jest to PIN karty SIM.

Ale zawsze te dane muszą zostać zmienione, aby zachować ich poziom bezpieczeństwa. A jeśli myślisz o tym, w poniższym artykule pokażemy Ci, jak zmienić lub usunąć kod PIN karty SIM na swoim Androidzie.

Tak, nawet jeśli w to nie wierzysz, ten rodzaj tajnego kodu można zmienić na taki, który jest dla ciebie wygodniejszy i możesz go zapamiętać. Ponieważ powinieneś znać ten kod, ponieważ jest bardzo łatwy do zapamiętania, mając tylko 4 cyfry, inna osoba może go zapamiętać. Urządzenia z systemem Android umożliwiają zmianę tego kodu PIN, a następnie pokażemy, jak to zrobić.

Android Jest to system operacyjny, który słynie z tego, że jest najczęściej używany na świecie i konieczne jest więc, abyśmy bardzo dobrze poznali jego różne funkcje. A jeden z nich pozwoli włączyć ekran dwoma dotknięciami. Ale będzie również możliwa zmiana kodu PIN karty SIM , co wyjaśnimy poniżej.

Indeks
  Czytaj więcej  Jak zrobić lub utworzyć kopię zapasową lub kopię zapasową mojego WhatsApp na Androida lub iPhone'a?

  Jak zmienić kod PIN karty SIM w systemie Android

  Zanim przejdziesz dalej, musisz wyjaśnić pewne pojęcia, a jednym z nich jest kod PIN Twojej karty SIM, o którym na pewno słyszałeś, ale tak naprawdę nie wiesz, co to jest. I to tylko kod zabezpieczający, bardzo podobny do kodu PUK, który musi posiadać właściciel telefonu komórkowego. Ma to na celu uniemożliwienie innej osobie korzystania z telefonu komórkowego, teraz, gdy już wiesz, co to jest, zobaczmy, jak to zmienić.

  Aby rozpocząć, konieczne jest wejście w „Ustawienia telefonu z Androidem”, gdy znajdziesz się w jego oknie i zobaczysz menu opcji. Musisz wyszukać i wybrać, klikając opcję „Ustawienia zaawansowane”. Które pokażą Ci różne sekcje, a w naszym przypadku musisz kliknąć sekcję „Bezpieczeństwo”.

  Ta akcja nie przeniesie Cię teraz do swojego okna, w którym możemy zobaczyć różne konfigurowalne opcje, ale musimy zwrócić uwagę na sekcję „Blokada karty SIM”. W tym nowym oknie będziemy mieli kilka opcji, a jedna z nich pozwoli nam zmienić przypisany PIN karty SIM.

  Kolejnym krokiem, który musisz wykonać, jest wybranie tej opcji i jest to „Zmień PIN karty SIM” Akcja ta spowoduje wyświetlenie na ekranie nowego okna, w którym zostaniesz poproszony o podanie poprzedniego kodu. Musisz wpisać kod PIN we wskazane pole, a teraz musisz wpisać nowy kod PIN, który zastąpi poprzedni i voila, w ten sposób zmieniłeś kod.

  Czytaj więcej  Jak komentować i lubić moją stronę na Facebooku za pomocą mojej nazwy użytkownika?

  Jak usunąć kod PIN z karty SIM?

  Być może będziesz musiał skasować kod PIN po jego zapomnieniu, ale pamiętaj, że jeśli Twój telefon zostanie skradziony, przestępca może bez problemu dzwonić. Więc jeśli jesteś już zdeterminowany, aby to zrobić, powinieneś wykonać następujące czynności. Wprowadź „Ustawienia” telefonu, a następnie kliknij „Ustawienia zaawansowane”, aby następnie wybrać opcję „Zabezpieczenia”.

  Następnym krokiem jest wybranie opcji „Blokada karty SIM” i tutaj zobaczymy opcję, że będziemy musieli usunąć kod PIN . Ta opcja to „Zablokuj kartę SIM”, dzięki czemu nie będziesz proszony o wpisywanie kodu PIN za każdym razem, gdy korzystasz z telefonu komórkowego.

  W ten sposób tak szybko i prosto, jak odzyskanie dostępu do telefonu komórkowego, jeśli zapomnisz kodu PIN i hasła . Pokazaliśmy Ci dwie funkcje, które pozwalają skonfigurować opcje bezpieczeństwa telefonu komórkowego. I bez większego wysiłku wiesz już, jak usunąć lub zmienić kod PIN karty SIM na swoim Androidzie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji